Dom
Tutaj jesteś

Sypialnia skandynawska – jak ją urządzić?

5 grudnia 2020 Dom

Sypialnia skandynawska wydaje się być świetną opcją dla tych, którzy preferują rozświetlone, jasne, a zarazem subtelne wnętrza. Zaaranżowanie pomieszczenia wcale nie musi być trudne, szczególnie w czasach, kiedy mamy dostęp do ogromnej ilości inspiracji. Warto jest przeglądać katalogi wnętrzarskie, czy też zdjęcia znalezione w sieci. Pamiętajmy, że nie musimy kopiować wystrojów – najważniejsze są osobiste upodobania. Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć, to sprawdź poniższe wskazówki.

Wykończenie ścian i podłóg

Styl skandynawski to przede wszystkim jasna i naturalna kolorystyka. Dobrze jest więc zacząć od wykończenie ścian oraz podłóg. Opcji jest całkiem sporo, a więc każdy wybierze właściwy wariant. Szare panele można połączyć z błękitnymi ścianami. Pamiętajmy również o tapetach, które wspaniale wpasowują się w opisywany styl. Do tematu należy jednak podejść z należytym rozsądkiem, gdyż łatwo jest przytłoczyć pomieszczenie. Zdecydowałeś się na wzory? Umieść je wyłącznie na jednej ścianie.

Sypialnia w stylu skandynawskim nie musi być mdła! Ważne jest jednak to, aby była ona dostatecznie doświetlona. Bywa to sporym wyzwaniem, gdyż nie zawsze mamy dostęp do satysfakcjonującej ilości światła dziennego. W takiej sytuacji lepiej jest zrezygnować z ciemnych kolorów na ścianach lub podłogach.

Meble w subtelnych odcieniach

Sypialnia skandynawska kojarzy Ci się z białymi meblami? Faktem jest, że cieszą się one największym zainteresowaniem. Wbrew pozorom utrzymanie ich w czystości nie jest dużym problemem. Relatywnie łatwo można pozbyć się zabrudzeń i śladów użytkowania, a więc nie trzeba obawiać się tego procesu.

Alternatywą są meble w delikatnych odcieniach drewna. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się one na tle białych ścian, jednak nie jest to wymogiem. Zadbajmy o to, aby wszystkie elementy stworzyły spójną całość. Kluczowe jest uzyskanie harmonii. Konstrukcje powinny wyróżniać się minimalistyczną formą.

Ciekawe dodatki

Niektórzy mają problem z doborem dodatków do wnętrz skandynawskich. Pamiętajmy, że możemy poszaleć z łączeniem wzorów i kolorów, o ile tylko utrzymamy podobną tonację kolorystyczną. Nie musimy zastanawiać się, czy paski pasują do serduszek! Kierujmy się własnym wyczuciem, tak aby wnętrze było przytulne i posiadało unikalny charakter.

Puszysty dywanik, zwiewne zasłony, duże poduchy, oryginalne lampy, urocze obrazki – wszystko to może znaleźć się w sypialni, jeśli tylko racjonalnie zaplanujemy wykorzystanie przestrzeni. Niewielki metraż wcale nie stanowi poważnego ograniczenia.

półkolonie dla dzieci

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2