Styl eko w łazience, czyli na jakie dodatki postawić

0
112

Naturalne wnętrza są teraz bardzo na czasie. Ludzie lubią otaczać się tym, co przywodzi na myśl naturę, to, co autentyczne, ciepłe, przytulne. Dlatego właśnie styl eko w łazience sprawdza się doskonale. Najwyższa pora zerwać z wnętrzami, w których od sufitu aż po podłogę są tylko zimne płytki. Odrobina drewna, kamienia, naturalnych barw ziemi w łazience sprawdzi się perfekcyjnie.

Styl eco w łazience

Łazienka może stać się prawdziwym domowym centrum relaksu, miłych chwil, które pozwalają zregenerować się i odzyskać energię. Aby właśnie tak było, warto łazienkę urządzić tak, by znalazły się w niej naturalne materiały. Dzisiaj z powodzeniem można stosować w łazienkach drewno, bambus, rattan, a zatem te materiały, które kojarzą się z przytulnością. Czasami nie trzeba robić generalnego remontu, aby wprowadzić do swojej łazienki inny styl. Wystarczą przecież dodatki. Świetnie sprawdzają się między innymi nowe dywaniki, które mogą być wykonane z juty. Dodatek, bez którego trudno wyobrazić sobie łazienkę, to kosz. Ten na bieliznę może być wykonany na przykład z wikliny, która bardzo ociepla wnętrze. Ważna jest również sama kolorystyka. Barwy ziemi, a zatem brązy, beże, biel, szarość, to te kolory, które w łazienkach sprawdzają się perfekcyjnie. Takie wnętrze prezentuje się wtedy bardzo naturalnie. Wszystko sprzyja regeneracji, odpoczywają nasze zmysły, a my z każdej chwili w łazience czerpiemy po prostu przyjemność.

Piękna i modna łazienka

Na co postawić, jeżeli łazienkę urządza się od zera? Bez wątpienia warto kupić dobre jakościowo płytki, które będą dosyć minimalistyczne. Dzięki temu z łatwością uda się wyczarować wnętrze w każdym stylu, po prostu za pomocą dodatków. Jeżeli chodzi o naturalne materiały do łazienki, to tutaj świetnie sprawdzi się na przykład drewno. Można zastosować je na podłodze, ale też w postaci mebli do łazienki. Wtedy szafki, regały, półki, które są wykonane z drewna, dodadzą łazience przytulności. Sporym błędem jest natomiast stosowanie w łazience dodatków, które są wykonane z plastiku, natomiast mają udawać coś, co pochodzi z natury. Lepiej zatem zrezygnować na przykład ze sztucznych roślin, które po prostu są kwintesencją tandety i kiczu. Jeżeli w łazience jest ciemno i zwyczajnie nie mogą w niej stać kwiaty żywe, lepiej wybrać po prostu rośliny suszone. To również bardzo modny dodatek do wnętrz, który świetnie sprawdzi się też w łazience. Łazienka w stylu ekologicznym to łazienka z naturalnymi materiałami, a nie tanim plastikowym zastępnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here