Dom
Tutaj jesteś

Styl eko w łazience, czyli na jakie dodatki postawić

12 grudnia 2020 Dom

Naturalne wnętrza są teraz bardzo na czasie. Ludzie lubią otaczać się tym, co przywodzi na myśl naturę, to, co autentyczne, ciepłe, przytulne. Dlatego właśnie styl eko w łazience sprawdza się doskonale. Najwyższa pora zerwać z wnętrzami, w których od sufitu aż po podłogę są tylko zimne płytki. Odrobina drewna, kamienia, naturalnych barw ziemi w łazience sprawdzi się perfekcyjnie.

Styl eco w łazience

Łazienka może stać się prawdziwym domowym centrum relaksu, miłych chwil, które pozwalają zregenerować się i odzyskać energię. Aby właśnie tak było, warto łazienkę urządzić tak, by znalazły się w niej naturalne materiały. Dzisiaj z powodzeniem można stosować w łazienkach drewno, bambus, rattan, a zatem te materiały, które kojarzą się z przytulnością. Czasami nie trzeba robić generalnego remontu, aby wprowadzić do swojej łazienki inny styl. Wystarczą przecież dodatki. Świetnie sprawdzają się między innymi nowe dywaniki, które mogą być wykonane z juty. Dodatek, bez którego trudno wyobrazić sobie łazienkę, to kosz. Ten na bieliznę może być wykonany na przykład z wikliny, która bardzo ociepla wnętrze. Ważna jest również sama kolorystyka. Barwy ziemi, a zatem brązy, beże, biel, szarość, to te kolory, które w łazienkach sprawdzają się perfekcyjnie. Takie wnętrze prezentuje się wtedy bardzo naturalnie. Wszystko sprzyja regeneracji, odpoczywają nasze zmysły, a my z każdej chwili w łazience czerpiemy po prostu przyjemność.

Piękna i modna łazienka

Na co postawić, jeżeli łazienkę urządza się od zera? Bez wątpienia warto kupić dobre jakościowo płytki, które będą dosyć minimalistyczne. Dzięki temu z łatwością uda się wyczarować wnętrze w każdym stylu, po prostu za pomocą dodatków. Jeżeli chodzi o naturalne materiały do łazienki, to tutaj świetnie sprawdzi się na przykład drewno. Można zastosować je na podłodze, ale też w postaci mebli do łazienki. Wtedy szafki, regały, półki, które są wykonane z drewna, dodadzą łazience przytulności. Sporym błędem jest natomiast stosowanie w łazience dodatków, które są wykonane z plastiku, natomiast mają udawać coś, co pochodzi z natury. Lepiej zatem zrezygnować na przykład ze sztucznych roślin, które po prostu są kwintesencją tandety i kiczu. Jeżeli w łazience jest ciemno i zwyczajnie nie mogą w niej stać kwiaty żywe, lepiej wybrać po prostu rośliny suszone. To również bardzo modny dodatek do wnętrz, który świetnie sprawdzi się też w łazience. Łazienka w stylu ekologicznym to łazienka z naturalnymi materiałami, a nie tanim plastikowym zastępnikiem.

sprawdź świeczki zapachowe

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2