Dom
Tutaj jesteś

Pastowanie podłogi – co warto wiedzieć?

30 listopada 2020 Dom


Pastowanie podłogi to czynność, która nadaje jej dodatkowe piękno, blask, a przede wszystkim przedłuża jej żywotność. Nasza drewniana podłoga zyskuje w ten sposób ponowną ochronę warstwy zewnętrznej. Zdecydowanie warto jednak wiedzieć wcześniej, jak dokładnie wykonać tą czynność. Zdobyta wiedza zapewni nam z pewnością spektakularne sukcesy.

PASTOWANIE PODŁOGI
Przede wszystkim na samym początku powinieneś posprzątać wszystkie przedmioty i meble z podłogi. Zachowaj ostrożność i przenoś je tak, aby w żadnym stopniu nie uszkodzić przypadkiem podłoża. Ważne jest również dokładne wyczyszczenie podłogi. Najpierw ją odkurz, a dopiero później umyj. Zgromadź wokół siebie wszystkie potrzebne przedmioty takie, jak pad aplikacyjny lub wałek pionowy. Możesz się również pokusić o wypróbowanie pasty na niewielkiej części podłogi, aby sprawdzić jak ona właściwie działa. Pracuj przede wszystkim na małych fragmentach i tak, aby wałek zawsze był wilgotny. Należy rozprowadzać pastę wzdłuż słojów drewna. Trzeba robić to w sposób równomierny, warto stosować technikę wyrównywania brzegów.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?
Istotne jest również, abyś dobrze rozplanował swoją pracę. Zacznij ją od najdalej wysuniętego punktu od drzwi. W ten sposób z każdą chwilą będziesz się do nich zbliżał, dzięki czemu na końcu spokojnie opuścisz pomieszczenie. Pamiętaj, abyś przypadkiem nie wylądował pod koniec w rogu lub też na samym środku, gdyż nie będziesz miał jak się ewakuować. Co więcej, warto wiedzieć, iż po zakończeniu pracy należy odczekać minimum godzinę, aby można było postawić jakieś pierwsze, małe kroki na podłodze. Na normalne chodzenie po niej przyjdzie dopiero czas po upływie 24 godzin, kiedy pasta zdąży się w pełni wchłonąć. Pamiętaj również, że takie pastowanie zalecane jest co kilka miesięcy, jednak wszystko tak naprawdę zależy od tego ile i jak często korzystamy z danego pomieszczenia. Stosując się do wszystkich wyżej wymienionych rad z pewnością osiągniesz swój mały sukces, a Twoja podłoga będzie wyglądała jak nowa.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje kilka ciekawych rad i wskazówek dotyczących pastowania podłogi, które z pewnością warto wziąć sobie do serca i zastosować w praktyce. Pozwoli nam to na znaczną poprawę wyglądu naszej podłogi, a także zapewnienia jej dodatkowej ochrony. Warto zdecydować się na tego typu zabieg, który zapewnia duże odświeżenie podłoża, z którego przecież tak często korzystamy każdego dnia. Warto robić to dokładnie i precyzyjnie, gdyż właśnie w ten sposób efekty będą najbardziej widoczne, a wykonana praca przyniesie dużo satysfakcji.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2