Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak dobrać skandynawskie dodatki do wnętrza?

16 grudnia 2020

Jednym z najbardziej popularnych stylów projektowania wnętrz jest styl skandynawski. Dominują w nim biele, szarości, łamane elementami drewna w ciepłym odcieniu. Nie da się ukryć, że ów styl jest dość mało przytulny na pierwszy rzut oka. Wnętrze utrzymane w tym klimacie wydaje się być nieco ascetyczne i chłodne. Jednak również takiemu wnętrzu dodać można nieco więcej ciepła, kupując skandynawskie dodatki.

Jak urządzić dom w stylu skandynawskim?

Inspiracji na aranżację wnętrza w stylu skandynawskim nie ma końca. Wystarczy wejść do Internetu, aby przenieść się w świat krajów takich jak Szwecja czy Norwegia. Skandynawowie preferują proste formy i minimalizm. Na ścianach dominują biele. Można nieco ożywić przestrzeń, malując wybraną ścianę, na przykład w salonie, na inny kolor. Może to być, wspomniana już szarość ale może być to również coś bardziej wyrazistego, jak butelkowa zieleń czy granat. Skandynawskie dodatki są również utrzymane w jednym klimacie. Meble zazwyczaj postawione są na wysokich drewnianych nóżkach, na obrazach dominują motywy przyrody. Bardzo ciekawym motywem, który świetnie wpisuje się w klimat Skandynawii, są rośliny. Można na przykład zrobić w salonie wielki regał, na którym stać będą wiecznie zielone rośliny, takie jak monstery, skrzydłokwiaty czy zamiokulkasy. Można również zakupić skandynawskie dodatki z motywem roślinnym – przedstawiające liście palmy czy monstery.

Gdzie szukać akcesoriów w stylu Skandynawii?

Na szczęście, aby urządzić mieszkanie w stylu szwedzkim czy norweskim, wcale nie trzeba kupować przedmiotów z tego kraju. Niemal każdy producent mebli posiada w swojej ofercie linię elementów wyposażenia wnętrz, utrzymaną w klimacie Skandynawii. Z pewnością, akcesoria i dodatki w tym stylu znaleźć można stacjonarnie, w sklepach z dekoracjami do domu. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Wielu producentów czy importerów akcesoriów do dekoracji wnętrz, oferuje w swoim portfolio również dodatki w stylu skandynawskim. Niestety, jak to zwykle bywa, coś co obecnie jest na topie, bywa drogie. Oczywiście, można kupić przedmioty wykonane na przykład z imitacji drewna, jednak daleko są one od stylu Skandynawii. Być może swoim designem go przypominają, jednakże warto wiedzieć, że styl skandynawski to również pewna filozofia życia. Mówi ona o minimalizmie również w kontekście kupowania mniejszej ilości przedmiotów, ale za to taki o wyjątkowo dobrej jakości. Czasem lepiej jest zaoszczędzić i kupić coś porządnego, co posłuży nam na długie lata.

folia aluminiowa

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2
półkolonie dla dzieci
meble kuchenne w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble kuchenne w Warszawie