Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Schody do domu jednorodzinnego

29 listopada 2020

Przy budowaniu nowych domów, czy też intensywnych remontach starych budynków, bardzo często dochodzi do montażu schodów. Co ciekawe, obecnie mamy dostęp do kilku ich rodzajów. Różnią się one nie tylko wyglądem ale także jakością, czy nawet ceną. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, na jakie schody postawić.

SCHODY DO DOMU JEDNORODZINNEGO
Jednym z najbardziej powszechnych są schody żelbetowe płytowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że powstają one już na wstępie całej budowy i muszą być umieszczone we wcześniejszych projektach. Nie da się ich zbudować, gdy już mieszkamy w danym domu. Należy wiedzieć, iż schody te są wytrzymałe, ognioodporne, a przede wszystkim nie skrzypią. Koszt wybudowania takiej konstrukcji szacowany jest na około 2000 złotych, przy czym jest to cena bez ich wykończenia. Przykładowo za obicie takich schodów drewnem dębowym zapłacimy kolejne 2000 złotych, co w sumie daje nam koszt 4000 złotych jeśli chodzi o całą tą inwestycję. Innym rodzajem schodów są drewniane, gotowe, proste. Co ciekawe, mają naprawdę piękny wygląd i wykonuje się je zazwyczaj z drzew takich, jak buk, jesion, klon, czy dąb. Co więcej, są bardzo łatwe do zamontowania, dzięki czemu możemy zrobić to zupełnie sami. Warto również zdawać sobie sprawę, że opcja ta jest tańsza od wcześniej omówionej.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?
Jeśli natomiast decydujemy się na schody drewniane, ale robione na zamówienie, to ich koszt jest wtedy znacznie wyższy, gdyż przekracza 10000 złotych. W tym przypadku możemy również liczyć na różnego rodzaju ciekawe wykończenia, a także gięcia. Zupełnie inną, ale równie interesującą opcją są schody szklane. Warto wiedzieć, że cała konstrukcja wykonana jest oczywiście ze stali, a tylko jej stopnie są zrobione ze szkła. Mają one zazwyczaj powierzchnię antypoślizgową, a do nabycia są tylko i wyłącznie poprzez zamówienie. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, unikatowych wnętrzach. Jednak ich cena jest znacznie zawyżona i wynosi około 20000 złotych.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje obecnie kilka ciekawych sposobów na wykonanie schodów. Zdecydowanie warto przejrzeć szeroki rynek ofert pod tym względem i wybrać takie, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. Należy kierować się nie tylko ceną ale także chociażby ceną, która jak widać może nas zaskoczyć. Warto tą decyzję podjąć odpowiedzialnie i rozsądnie tak, aby w przyszłości móc się cieszyć z użytkowania tych schodów. Dobry wybór z pewnością zaowocuje w przyszłości satysfakcją i zadowoleniem.

folia aluminiowa

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2
półkolonie dla dzieci
meble kuchenne w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble kuchenne w Warszawie