Tutaj jesteś

Najciekawsze projekty domów jednorodzinnych

15 grudnia 2020 Budownictwo


Tak jak we wszystkich dziedzinach życia, tak również w architekturze pojawiają się pewne trendy i mody. To, co było popularne na przykład dekadę temu, dzisiaj nie cieszy się już tak dużym wzięciem. Kto zatem planuje w najbliższym czasie ruszyć z budową własnej nieruchomości, powinien wiedzieć, co w trawie piszczy. Bez wątpienia musi zwracać uwagę również na zabudowę, która jest charakterystyczna dla okolicy, w której będzie w przyszłości mieszkał. Jakie są teraz najciekawsze projekty domów? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Najciekawsze projekty domów jednorodzinnych

Kilkanaście lat temu najpopularniejsze i najmodniejsze domy przypominały odrobinę pałacyk lub rezydencję kogoś bardzo bogatego. Miały wiele balkonów, skrzydeł, czasami nawet wieżyczkę. Dzisiaj taka architektura już nie cieszy się tak dużą popularnością. Inwestorzy, którzy decydują się na budowę własnej nieruchomości, znacznie częściej wybierają to, co proste i minimalistyczne. To właśnie ten trend wkradł się we wszystkie sfery życia, a zatem również w architekturę. Nowoczesne bryły domu często są zatem geometryczne, bardzo proste. Ściany są przeszklone, dzięki temu mieszkając na przykład blisko natury, można mieć wrażenie, że las dosłownie wchodzi nam do środka. Budynki budowane są tak, aby były jak najbardziej samowystarczalne. Oznacza to, że w sprytny sposób ukryte są na przykład kolektory słoneczne czy do fotowoltaika. Dzięki temu dom staje się ekologiczny, tani w utrzymaniu. Wielu współczesnych klientów decyduje się też na zagospodarowanie terenu wokół domu tak, aby był on przedłużeniem bryły budynku. Powstają ciekawe tarasy, baseny na zewnątrz, dzięki czemu mieszkańcy domu mają luksusową strefą wypoczynkową we własnym gniazdku.

Nowoczesna stodoła

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są domy, które są nazywane nowoczesną stodołą. Ta architektura jest również bardzo prosta i minimalistyczna. Dom tak naprawdę stanowi prostą bryłę, z wydzieloną strefą wspólną na dole oraz sypialniami na górze. Okna są ogromne, przestronne, dzięki czemu do środka wpada bardzo dużo światła. Takie budynki doskonale prezentują się między innymi na nowoczesnych osiedlach, na których stawia się na taką prostą i spójną zabudowę. Coraz częściej można zobaczyć je w przestrzeni naszych miast i wsi. To dobry kierunek. Decydując się na konkretny projekt domu warto dowiedzieć się więcej na temat kosztów jego budowy. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie one bardzo często determinują to, na co w ostateczności decyduje się klient.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?