Dom
Tutaj jesteś

Jak odnowić meblościankę we własnym zakresie?

7 grudnia 2020 Dom

Zmiany są nieodłącznym elementem życia. Niektórych człowiek się boi, a innych wręcz pragnie. Czasem aż kusi, żeby zmienić coś w swoim wyglądzie lub otoczeniu – tylko po to, aby dać powiew świeżości naszej codzienności. Sporo osób lubi co jakiś czas zmienić wystrój swojego mieszkania. Czasem wynika to z konieczności – kiedy na przykład ściany są już przybrudzone, a czasem chce się po prostu zrobić małe przemeblowanie czy zmienić wygląd jakiegoś mebla.

W duchu less waste

Fajnym pomysłem jest właśnie odnawianie wyposażenia wnętrz, a nie kupowanie nowych przedmiotów i wyrzucanie starych. Podejście w duchu less waste jest bardzo bliskie zwłaszcza starszym osobom, dla których naturalnym jest, że najpierw się coś próbuje naprawić, zanim zapadnie decyzja o wyrzuceniu czegoś na śmietnik. Coraz więcej jednak osób z młodszego pokolenia, wraca do renowacji przedmiotów, w tym mebli. Sprzyja to nie tylko dbaniu o środowisko naturalne, ale również pomaga zaoszczędzić sporo pieniędzy. W sieci znaleźć można całe morze inspiracji, dotyczących tego, jak odnowić meblościankę albo przemalować krzesła w salonie.

Jak odnowić meblościankę we własnym zakresie?

Odnawianie mebli to wcale nie taka skomplikowana sprawa, jak mogłoby się wydawać. Obecnie na rynku znaleźć można mnóstwo produktów, którymi można łatwo nadać nowe życie krzesłom, stołom, dodatkom czy na przykład meblościance. W pierwszej kolejności należy sprawdzić z czego wykonany jest mebel. Jeśli jest to czyste drewno, należy zeszlifować wierzchnią warstwę. Najlepiej użyć w tym celu papier ścierny. W dalszych krokach warto porządnie odpylić powierzchnię – użyć można na przykład odkurzacza. Jeśli wierzchnia warstwa jest gładka i w dobrym stanie, można pominąć etap szlifowania. Wystarczy umyć powierzchnię wodą z płynem do naczyń, używając do tego miękkiej ściereczki. Potem należy sięgnąć po odtłuszczacz, który poprawi przyczepność farby. W następnym kroku wystarczy sięgnąć po emalię w wybranym kolorze oraz pędzel. Można kupić farbę w dwóch kolorach i, mieszając je, stworzyć całkiem inny odcień. W ten sposób mamy pewność, że uzyskamy bardzo oryginalną tonację. Niekiedy trzeba nałożyć kilka warstw produktu, aby uzyskać satysfakcjonujące krycie. Jeśli ktoś chce przemalować bardzo ciemny mebel na jasny kolor, wówczas warto aby najpierw położył kolor bazowy – na przykład biel czy nude. Trzeba pamiętać jednak o tym, żeby warstwy były możliwie jak najcieńsze. W przeciwnym razie, farba może się po czasie zacząć nieestetycznie łuszczyć.

półkolonie dla dzieci

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2