Dom
Tutaj jesteś

Firany do sypialni nowoczesne: czym kierować się podczas wyboru?

25 listopada 2020 Dom


Zastanawiasz się, jakie firany do sypialni nowoczesne będą najlepszą opcją? Wybór produktów jest dość duży, a więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Należy zwrócić uwagę nie tylko na wzornictwo, ale również jakość. Priorytetem jest to, aby firany posłuży przez długi czas. Warto wziąć pod uwagę, że są one relatywnie często prane, a więc nie mogą być podatne na odkształcenia, czy też deformacje. Poniższe porady z pewnością będą stanowić spore wsparcie podczas podejmowania decyzji zakupowej.

Odpowiedni rozmiar

Wybierając firany do sypialni musimy zastanowić się, jaki rozmiar będzie najlepszy. W aktualnie obowiązujących trendach znajdują się modele sięgające aż do samej podłogi. Pamiętajmy jednak o tym, że nie powinny być one zbyt długie, ponieważ szybko ulegną zabrudzeniu. Część znajdującą się na podłodze ciężko jest utrzymać w należytej czystości. Długie modele najlepiej prezentują się w wnętrzach dość wysokich, a jednocześnie przestronnych.

Alternatywą są krótkie firany, które zasłaniają jedynie górną część okna. Pełnią one głównie rolę dekoracyjną, ponieważ nie uchronią nas one przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, czy też sąsiadów. W takim przypadku najlepiej jest połączyć je z roletami lub żaluzjami, chyba że mieszkanie zlokalizowane jest wysoko i nie obawiamy się o naruszenie intymności.

Stylowy kolor

W nowoczesnym mieszkaniu królują przede wszystkim jasne oraz pastelowe kolory. Wiele osób decyduje się na zakup firan w kolorze ścian, ponieważ doskonale wtapiają się one w otoczenie. Ten prosty zabieg sprawi, że będzie ono wydawać się o wiele bardziej przestronne. W modzie znajdują się takie kolory, jak np. biel, beż, kość słoniowe, pudrowy róż, czy też pastelowy żółty.

Do intensywnych kolorów należy podejść bardzo ostrożnie, ponieważ efekt końcowy może okazać się przytłaczający. Nie zawsze to, co podoba nam się w katalogach wnętrzarskich sprawdza się w codziennym życiu. Czasami lepiej jest postawić na praktyczne, a jednocześnie sprawdzone rozwiązania.

Minimalistyczne wzornictwo

Nie od dziś wiadomo, że miej znaczy więcej. Właśnie dlatego firany w stylu minimalistycznym wydają się być świetną opcją do wielkomiejskiej sypialni. Będą one pasować do różnorodnych zasłon, dzięki czemu stworzenie spójnej kompozycji nie będzie dużym wyzwaniem.

Oczywiście duże, geometryczne wzory również mogą prezentować się fantastycznie. Uważajmy jednak na modele w stylu vintage, które raczej nie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Były one modne kilkadziesiąt lat temu.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2