Dom
Tutaj jesteś

Jak zaprojektować sypialnię w stylu industrialnym?

17 grudnia 2020 Dom

Już od wielu lat styl industrialny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie oryginalne wnętrza. Nieco przemysłowy charakter stanowi w tym przypadku wielka zaletę. Oczywiście najważniejsze jest to, aby uwzględnić również osobiste upodobania, ponieważ możliwości są niemal nieograniczone. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaprojektować sypialnie w industrialnym stylu, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Dominująca kolorystyka

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jaka kolorystyka będzie dominować w danym pomieszczeniu. Nie zawsze jest to łatwe! Pamiętajmy, aby w przypadku małych wnętrz zachować sporą ostrożność. Efekt przytłoczenie sprawi, że przebywanie w sypialni będzie prawdziwą udręką. Jeśli zdecydowaliśmy się na ciężką, kamienną posadzkę, to warto jest postawić na jasne ściany.

Działa to również w drugą stronę – jasna podłoga będzie przepięknie współgrać ze ścianą pokrytą cegłą lub klinkierem (tańszą alternatywą jest tapeta imitująca dany wzór). Ciemniej nie zawsze znaczy lepiej, a więc nie bójmy się jasnych kolorów.

Interesujące meble

W sypialni industrialnej możemy umieścić zarówno minimalistyczne meble, jak i konstrukcje, które zachwycają niesztampowymi formami. Warto jest celować w takie materiały, jak np. drewno, kamień, szkło, metal. Stalowa komoda pokryta napisami może stać się elementem, który nada aranżacji wyjątkowości. Ciężkie drewniane łoże nie tylko prezentuje się nietuzinkowo, ale również jest komfortowe w użytkowaniu.

Nie wszystkie meble muszą być jedyne w swoim rodzaju. Czasami wystarczy połączyć pozornie prosty zestaw z jedynym wyrazistym elementem np. stolikiem lub fotelem. Zbyt duża różnorodność może być źródłem chaosu, co negatywnie wpływa na samopoczucie osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Kolorowe dodatki

Wnętrza industrialne także może być przepełnione kolorami. Jak to zrobić, aby nie przesadzić? Najlepiej postawić na wielobarwne dodatki! Zasłony, narzuty, wazony, zegary, obrazy na płótnie, posągi – opcji jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie! Przed zakupem należy jednak zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy. W wielu przypadkach sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”.

Pod uwagę dobrze jest wziąć intensywne odcienie zieleni, żółci, a nawet różu. Neonowe poduszki mogą pięknie kontrastować z czarną narzutą. Żółty dywan na ciemnej podłodze z pewnością nie zostanie niezauważony. Wbrew pozorom nie musimy posiadać dużej ilości gotówki. Jeśli nie posiadać zbyt dużego budżetu, to rozważ zakup mebli i dodatków „z drugiej ręki”.

półkolonie dla dzieci

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2