Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować baterie łazienkowe? Sprawdzone porady!

11 listopada 2020

Nie każdy wie, jak pielęgnować baterie łazienkowe, aby przez długi czas zachowały one swój pierwotny wygląd. Wbrew pozorom nie jest to czasochłonne zajęcie, które wymaga dużego nakładu pracy. Istotne jest jednak to, aby wykazać się systematycznością, gdyż tylko wtedy osiągniemy najlepsze efekty. Poniżej umieszczono kilka sprawdzonych porad, które z pewnością okażą się pomocne.

Optymalna częstotliwość czyszczenia

Baterie łazienkowe będą prezentować się nienagannie tylko wtedy, gdy będziemy je systematycznie czyścić. Zalecana częstotliwość to raz, a nawet dwa razy w tygodniu. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że relatywnie świeże zabrudzenia można usunąć znacznie łatwiej, a zarazem szybciej, niż brud gromadzony tygodniami lub miesiącami. Ponadto niektóre osady mogą doprowadzić do rozwoju korozji lub pojawienia się kamienia. W takiej sytuacji ciężko jest doprowadzić powierzchnię do pierwotnego stanu – zwykle jest to niemożliwe.

Im częściej będziemy oczyszczać baterie łazienkowe, tym lepiej. Wydaje Ci się, że należy poświęcić na to ogromną ilość czasu? Jesteś w wielkim błędzie! Lepiej sprzątać kilka razy w tygodniu po kilkanaście minut, niż raz na miesiąc kilka godzin.

Wybór odpowiednich preparatów

Posiadasz baterie łazienkowe ze stali nierdzewnej? A może w twoim mieszkaniu króluje granit? W dzisiejszych czasach wybór omawianych akcesoriów jest bardzo szeroki, a więc nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie preparaty czyszczące będą najlepszą opcją. Jest to kwestia bardzo indywidualna. W pierwszej kolejności należy określić, z jakiego materiału został wykonany dany element. Dopiero potem możemy przystąpić do szukania właściwych środków.

Pewne jest to, że nie należy stosować produktów o zbyt agresywnym działaniu. Na początku wydaje się, że perfekcyjnie oczyściły one powierzchnię, jednak po czasie okazuje się, że doprowadziły one do jej nieodwracalnego zniszczenia.

Stosowanie delikatnych akcesoriów

Szorowanie chromowanej baterii szczotką z ostrym włosiem nie wydaje się być najlepszym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zdzieramy nie tylko brud i osad, ale również warstwę zabezpieczającą dany element. Mogą pojawić się wyraźne zarysowania, a nawet ubytki.

Właśnie dlatego rozsądniej jest sięgnąć po delikatne ściereczki z mikrofibry lub szczotki posiadające miękkie włosie. Zbyt gwałtowne ruchy nie są zalecane. Zabrudzoną powierzchnię pocieramy lekko, tak aby nie doprowadzić do przypadkowego uszkodzenia. W przypadku baterii łazienkowych o wysokim połysku dobrze jest zaopatrzyć się w akcesoria do polerowania.

folia aluminiowa

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2
półkolonie dla dzieci
meble kuchenne w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble kuchenne w Warszawie