krolestwolazienek.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dom

Jakie rośliny najlepiej umieścić w łazience?

Z całą pewnością można stwierdzić, że rośliny są bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Ożywiają one dom, a także sprawiają, że przybywa do niego nowa energia życiowa. Rośliny z powodzeniem mogą być również umieszczane w łazience. Warto poznać gatunki roślin, które najbardziej się nadają do tego pomieszczenia.

Storczyk

Najlepsze rośliny w łazience to przede wszystkim storczyki. Fantastycznie się one prezentują w każdym wnętrzu, dlatego warto się zastanowić nad ich zakupem. Storczyki w bardzo zachwycający sposób kwitną, dlatego na pewno spodobają się każdej, nawet najbardziej wymagającej, osobie. Duże kwiaty storczyka charakteryzują się niezwykłą elegancją, dlatego znajdą szczególne możliwości zastosowania we wszystkich wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu. Pielęgnacja tego rodzaju kwiatów nie jest skomplikowana, jednak nie tolerują one wody stojącej w doniczkach.

Zielistka

W łazience fantastycznie się również sprawdzi taka roślina jak zielistka. Ma ona zielone liście, która mają na środku biały pasek. Dzięki niepowtarzalnemu wyglądowi na pewno idealnie będzie się prezentować w każdej łazience, zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej. Zielistkę warto umieścić na wysokiej półce lub szafce, ponieważ wtedy będzie mogła efektownie zwisać. Bardzo istotnym aspektem w przypadku posiadania zwierząt jest fakt, że roślina ta nie jest dla nich trująca. Dlatego nie powinna stanowić zagrożenia dla żadnego kota czy też psa.

Skrzydłokwiat

Wśród różnych rodzajów roślin, które idealnie nadają się do łazienki można także wymienić skrzydłokwiat. Jest to roślina, która pięknie kwitnie, jeśli się tylko o nią w odpowiedni sposób dba. Ma białe kwiaty, które prezentują się niezwykle efektownie. Skrzydłokwiat nie może stać w pełnym słońcu, dlatego idealnie nadaje się do łazienki. Jednak warto również pamiętać o jego regularnym podlewaniu, ponieważ w przeciwnym wypadku straci cały swój niezwykły wygląd.

Monstera

Bardzo dobrą rośliną do łazienki z całą pewnością będzie także monstera. Jest to w ostatnich latach bardzo popularna roślina, która jest chętnie wybierana przez wiele osób. Ma duże, zielone liście, które fantastycznie się prezentują w wielu wnętrzach. Dlatego będzie również doskonałym wyborem do łazienki. Monstera może rosnąć zarówno w półcieniu, jak i na jasnych stanowiskach. Jest to stosunkowo duża roślina, dlatego powinno się ją umieszczać w łazienkach o większych rozmiarach. Na pewno będzie to bardzo dobry wybór dla każdego człowieka, który lubi mieć w swoim domu lub mieszkaniu dużą ilość roślin.