Dom
Tutaj jesteś

Toaleta z bidetem – funkcjonalność połączona z wygodą

19 maja 2021 Dom toaleta

Toalety myjące znane są na całym świecie od lat 80. W Polsce wciąż jest to nowość, jednak ich popularność wciąż wzrasta. W Japonii aż 70% gospodarstw domowych korzysta z natrysków z funkcją bidetu, ponieważ Japończycy przywiązują dużą wagę do codziennej higieny, pielęgnacji skóry i ciała.

Pomimo wygody i funkcjonalności coraz bardziej poszukiwanym rozwiązaniem jest zachowanie jak najbardziej higienicznej łazienki. Bateria bezdotykowa, farba antybakteryjna i zapobiegająca osadzaniu się kamienia, czy toaleta z bidetem. Rosnący standard życia i coraz większa świadomość  utrzymania codziennej higieny, a także zapotrzebowanie na innowacje w tej technologii sprawia, że ​​coraz popularniejsze stają się toalety z bidetem nie tylko w polskich domach, ale także w miejscach publicznych.

Jak działa toaleta z bidetem oraz jakie są jej funkcje?

Działanie toalety z bidetem polega na połączeniu funkcji bidetu i toalety, dzięki czemu po każdym użyciu można cieszyć się higieną zapewnianą przez wewnętrzne części toalety oraz automatycznym czyszczeniem wnętrza toalety, zmniejszając przy tym potrzebę używania papieru toaletowego. W zależności od zaawansowania technologicznego konkretnego produktu można skorzystać z takich funkcji jak podgrzewanie siedzisk, usuwanie przykrych zapachów, odkamienianie, regulacja przepływu wody czy oświetlenie obudowy w nocy, tak aby do toalety dotrzeć bez włączania głównego źródła światła.

Innowacja w higienie osobistej oraz wyposażeniu łazienki

Toaleta z bidetem to całkowita rewolucja w higienie osobistej. Obejmuje to dbanie o miejsca intymne czystą, ciepłą wodą, co jest najlepszym rozwiązaniem. Nie ma potrzeby powiększania przestrzeni łazienki. Wygodne, dwufunkcyjne wyposażenie doskonale sprawdza się w małych łazienkach i toaletach w mieszkaniach, a także hotelach, gabinetach lekarskich czy luksusowych rezydencjach. Toaleta z bidetem na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła miska WC w połączeniu z deską sedesową. Jednak owa deska kryje w sobie mnóstwo funkcjonalności, które są możliwe dzięki doprowadzeniu do urządzenia wody oraz elektryczności.

Korzyści zdrowotne z korzystania toalety z bidetem

Toaleta z bidetem ma również zalety zdrowotne. Od dawna wiadomo, że najlepszym sposobem na utrzymanie higieny jest mycie zamiast wycierania, a woda odświeża i pielęgnuje skórę. Jednocześnie nowoczesne toalety z bidetem, zwłaszcza te z regulowanym przepływem wody lub natryski z dodatkowymi urządzeniami napowietrzającymi, mogą złagodzić uciążliwe objawy hemoroidów i pomóc rozwiązać problem zaparć.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2