Dom
Tutaj jesteś

Meblowanie domu – jak zaplanować tę niezwykle skomplikowaną misję

3 grudnia 2020 Dom

Budowa domu, remont mieszkania lub domu, potrafią pochłonąć wszystkie pieniądze, które wcześniej planowało się również na meblowanie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie z dziurą budżetową, a jednocześnie wyposażyć dom we wszystko to, co niezbędne do wygodnego funkcjonowania? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Od czego zacząć meblowanie domu przy ograniczonych funduszach?

Ograniczone fundusze na meble wcale nie muszą być przeszkodą przed tym, by pięknie mieszkać. Na stronie znanego sklepu internetowego Edinos.pl znaleźć można tanie meble w ramach wyprzedaży. Wbrew pozorom nie wszystkie meble muszą w domu pojawić się w tym samym czasie. Jeżeli sukcesywnie mebluje się swoje mieszkanie, można tak naprawdę podjąć dużo bardziej trafne decyzję. Związane jest to między innymi z krystalizowaniem się gustu, potrzeb, oczekiwań. Często meble kupowane na hurra to meble nie do końca dobrze dobrane. Zamiast decydować się na różne kompromisy, które są związane na przykład z tym, że nie ma się środków na wszystko, warto poczekać. Są jednak meble strategiczne, bez których trudno wyobrazić sobie wygodne funkcjonowanie. Dokładnie to można powiedzieć o kuchennej zabudowie. Tę warto zatem zaplanować wcześniej, odkładając na nią pieniądze, ponieważ życie przeciętnej polskiej rodziny bez umeblowanej kuchni jest zwyczajnie trudne.

Meble z drugiej ręki

To, co jest od pewnego czasu naprawdę modne, to eklektyczne wnętrza, w których wspólnie występują meble z różnych dekad, nawiązujące do różnych stylów. Do urządzania swojego domu warto zatem podejść bez większego stresu. Część mebli można kupić w sieciówkach, a zatem w tych sklepach, w których zwykle nie zapłacimy dużo za meble przeciętnej jakości. Cześć można kupić jako meble używane, na przykład w internecie, albo komisach meblowych. Warto szukać między innymi mebli, które pochodzą z poprzednich dekad. To prawdziwe perełki, które potrafią każdemu wnętrzu nadać charakteru. Doskonale wyglądają w połączeniu ze współczesnymi meblami, które można kupić chociażby w popularnych sklepach.

Siła dodatków

Tak jak i w modzie, w urządzaniu wnętrz również ogromną siłę mają dodatki. To właśnie dzięki nim można odmienić praktycznie każdą przestrzeń. Jeżeli wnętrze jest raczej puste, brakuje w nim jakichś wyjątkowych mebli, można postawić na ciekawe lustra, wazony, kwietniki. Takie elementy wystroju sprawiają, że przestrzeń wygląda na zagospodarowaną. Poza tym warto pamiętać o tym, że meblowanie się to proces, w którym wiele rodzin radzi sobie dosłownie przez lata. Dzięki temu powstają mieszkania szyte na miarę, w których tak przyjemnie spędza się czas.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2