krolestwolazienek.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dom

Meblowanie domu – jak zaplanować tę niezwykle skomplikowaną misję

Budowa domu, remont mieszkania lub domu, potrafią pochłonąć wszystkie pieniądze, które wcześniej planowało się również na meblowanie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie z dziurą budżetową, a jednocześnie wyposażyć dom we wszystko to, co niezbędne do wygodnego funkcjonowania? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Od czego zacząć meblowanie domu przy ograniczonych funduszach?

Ograniczone fundusze na meble wcale nie muszą być przeszkodą przed tym, by pięknie mieszkać. Wbrew pozorom nie wszystkie meble muszą w domu pojawić się w tym samym czasie. Jeżeli sukcesywnie mebluje się swoje mieszkanie, można tak naprawdę podjąć dużo bardziej trafne decyzję. Związane jest to między innymi z krystalizowaniem się gustu, potrzeb, oczekiwań. Często meble kupowane na hurra to meble nie do końca dobrze dobrane. Zamiast decydować się na różne kompromisy, które są związane na przykład z tym, że nie ma się środków na wszystko, warto poczekać. Są jednak meble strategiczne, bez których trudno wyobrazić sobie wygodne funkcjonowanie. Dokładnie to można powiedzieć o kuchennej zabudowie. Tę warto zatem zaplanować wcześniej, odkładając na nią pieniądze, ponieważ życie przeciętnej polskiej rodziny bez umeblowanej kuchni jest zwyczajnie trudne.

Meble z drugiej ręki

To, co jest od pewnego czasu naprawdę modne, to eklektyczne wnętrza, w których wspólnie występują meble z różnych dekad, nawiązujące do różnych stylów. Do urządzania swojego domu warto zatem podejść bez większego stresu. Część mebli można kupić w sieciówkach, a zatem w tych sklepach, w których zwykle nie zapłacimy dużo za meble przeciętnej jakości. Cześć można kupić jako meble używane, na przykład w internecie, albo komisach meblowych. Warto szukać między innymi mebli, które pochodzą z poprzednich dekad. To prawdziwe perełki, które potrafią każdemu wnętrzu nadać charakteru. Doskonale wyglądają w połączeniu ze współczesnymi meblami, które można kupić chociażby w popularnych sklepach.

Siła dodatków

Tak jak i w modzie, w urządzaniu wnętrz również ogromną siłę mają dodatki. To właśnie dzięki nim można odmienić praktycznie każdą przestrzeń. Jeżeli wnętrze jest raczej puste, brakuje w nim jakichś wyjątkowych mebli, można postawić na ciekawe lustra, wazony, kwietniki. Takie elementy wystroju sprawiają, że przestrzeń wygląda na zagospodarowaną. Poza tym warto pamiętać o tym, że meblowanie się to proces, w którym wiele rodzin radzi sobie dosłownie przez lata. Dzięki temu powstają mieszkania szyte na miarę, w których tak przyjemnie spędza się czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.