Dom
Tutaj jesteś

Meble i dekoracje vintage – jak wprowadzić dawny klimat do współczesnego mieszkania?

4 grudnia 2020 Dom


Lata 50, 60 i 70 to bardzo ciekawy okres polskiego designu. Biorąc pod uwagę, jak często i chętnie nadal jest wykorzystywany przy aranżacji mieszkań można powiedzieć, że dobry design nigdy się nie starzeje. Jak wprowadzić elementy vintage do mieszkania?

Meble vintage – jak powinny wyglądać?

Styl vintage sprawdzi się zarówno w większym jak i mniejszym mieszkaniu. Jest odpowiedni do mieszkania w bloku oraz w kamienicy. Jest to styl, który po latach zapomnienia wrócił do naszych mieszkań i sprawił do dostrzegliśmy niezaprzeczalny urok dawnych czasów.

Jednym z popularniejszych mebli vintage są fotele. Fotel 366 Chierowskiego jest już meblem kultowym, który jest rozpoznawalny i bardzo popularny. Chcąc mieć tak charakterystyczny mebel wystarczy udać się na pchli targ i tam na pewno uda się znaleźć coś ciekawego.

Dla osób, które nie są zainteresowane samodzielnym odnawianiem zniszczonych mebli alternatywą jest oddanie fotela do tapicera, który przywróci siedzisku dawny blask.

W większym mieszkaniu, gdzie znajduje się strefa jadalna warto postarać się o stół na wysoki połysk. Do małego mieszkania sprawdzi się niewielka ława, która znajdzie swoje miejsce przy sofie.

W pokoju, w którym nie ma dużo miejsca na szafki czy komody można jako dekoracje vintage wykorzystać stare kufry. Można pozostawić je w naturalnym kolorze lub odświeżyć w zależności od kolorystyki panującej w pokoju dziennym. Kufry nie tylko wyglądają bardzo stylowo, ale również świetnie nadają się, by ukryć w nich kilka rzadziej używanych rzeczy. Walizy i kufry vintage sprawdzą się do przechowywania pościeli, koców czy ręczników i obrusów.

Detal ma znaczenie

Nie w każdym mieszkaniu styl vintage musi być widoczny w meblach i dekoracjach. Bardzo ciekawie wyglądają dekoracje vintage, które urozmaicają wnętrza urządzone w innym stylu.

Dekoracje vintage, takie jak biało – niebieska porcelana wyglądają bardzo elegancko i wprowadzają klimat ubiegłych czasów do mieszkania. Na półce ciekawie będą wyglądały dekoracje vintage, takie jak figurki z Ćmielowa. Można ustawić Krośnieńskie szkła, misy, kieliszki czy półmiski.

Na sofie warto umieścić kilka poduszek, które ocieplą klimat i sprawią, że salon stanie się przytulny i przyjemny. Poduszki vintage mogą mieć deseń w kwiaty, zwierzęta czy być ozdobione kokardą, falbaną czy koronką. Warto również zwrócić uwagę na naturalne materiały. Len jest idealny. Wygląda elegancko i naturalnie.

Mieszkanie w stylu vintage to nie muzeum. Jest ciepłe, przyjemne i umiejętnie łączy dodatki vintage z współczesnym wzornictwem.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2