Dom
Tutaj jesteś

Krzewy kwitnące całe lato

7 listopada 2020 Dom


Odpowiednio efektywny wygląd ogrodu z całą pewnością jest dość istotną kwestią dla każdego jego posiadacza. Dlatego powinno się o niego we właściwy sposób zadbać. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się umieszczanie w ogrodach różnych rodzajów roślin. Wśród nich można wymienić przede wszystkim krzewy kwitnące całe lato. Warto się z nimi zapoznać.

Pięciornik krzewiasty

Wśród różnych rodzajów roślin, które kwitną całe lato w polskich warunkach można wyróżnić pięciornik krzewiasty. Jest to bardzo efektywnie wyglądający krzew, który kwitnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, czyli praktycznie przez prawie całe lato. Krzew może osiągnąć nawet wysokość jednego metra, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem do większości ogrodów. Na krzewie podczas kwitnienia znajdują się liczne kwiaty, które mogą występować w różnych barwach. Wśród nich można wymienić kolor biały, żółty, różowy lub też czerwony.

Lilak drobnolistny

Idealnym krzewem do ogrodu, który kwitnie przez całe lato będzie również taka roślina jak lilak drobnolistny. Posiada on stosunkowo niewielkie rozmiary, lecz jest bardzo gęsty. Ma cienkie pędy, a jego wysokość może osiągnąć nawet półtorej metra. Szczególnie dobrze będzie się w prezentował w ogrodach o niewielkiej wielkości. Charakteryzuje się także wysoką odpornością na niekorzystne warunki środowiskowe, dlatego może być nawet umieszczany w miastach, gdzie występuje spore zanieczyszczenie powietrza.

Powojnik wielkokwiatowy

Wśród różnych roślin, które z powodzeniem można umieścić w ogrodzie wyróżnia się również powojnika wielkokwiatowego. Jest to efektywne pnącze, które idealnie nadaje się do obsadzania takich elementów jak altany, podpory czy też miejsca między innymi krzewami. Powojnik występuje w różnych odmianach. Jego wysokość sięga najczęściej nawet do trzech metrów. Roślina ta kwitnie od wiosny do jesieni, czyli praktycznie przez całe lato. Na pewno będzie to idealny wybór do większości ogrodów.

Wiciokrzew Henry’ego

Do ogrodów o różnej wielkości polecana jest także taka roślina jak wiciokrzew Henry’ego. Jest to zimozielony krzew ozdobny o charakterze pnącym. Kwitnie on praktycznie całe lato, czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Bardzo się rozrasta w ogrodzie, a jego wysokość może sięgnąć nawet czterech metrów. Wiciokrzew posiada kremowe kwiaty, które fantastycznie się prezentują w każdych warunkach. Dlatego warto się zastanowić nad zasadzeniem tej rośliny w swoim ogrodzie, ponieważ w fantastyczny sposób się prezentuje. Na pewno będzie to bardzo dobry wybór.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2