Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesny wystrój okien kuchennych, który sprawi, że kuchnia będzie elegancka i przytulna

9 grudnia 2020

Pomysłowy wystrój okna kuchennego jest bardzo ważny. Dzięki temu kuchnia zyska nowy wizerunek. Stanie się elegancka i gustowna. Jak powinny wyglądać nowoczesne okna kuchenne?

Rolety – wygodne rozwiązanie

Nowoczesny wystrój okien kuchennych bardzo często wykorzystuje rolety. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również estetyczne.

Rolety mogą być uszyte z każdego materiały. Dzięki temu możemy wybrać kolor, który będzie idealnie komponował się z wystrojem naszej kuchni.

Wybierając rolety warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Do pomieszczenia, w którym jest dużo światła warto użyć grubszego materiału bądź zastosować rolety dzień – noc. Są one uszyte z dwóch warstw materiału. Grubszego używamy, gdy słońce jest mocniejsze. Cieńszego, gdy nie chcemy uzyskać maksymalnego zaciemnienia.

Firany nadal modne

Firany od dawna stanowiły ozdobę kuchennego okna. Dziś również bardzo chętnie z nich korzystamy.

Firmany wprowadzają do kuchni romantyczny klimat. Kuchnia staje się bardziej elegancka. Trzeba jednak pamiętać, że w kuchni firany zabrudzą się szybciej niż w innych częściach domu. Pranie trzeba wykonywać dużo częściej.

Firany należy dostosować do stylu, w jakim jest zaaranżowana kuchnia. Należy również wziąć pod uwagę wielkość oraz wysokość okna kuchennego. Nowoczesny wystrój okna kuchennego, na którym są firany zależy również od upięcia.

Wieszając materiał po dwóch stronach okien można zastosować grubszą tkaninę. Jest to bardzo wygodne, gdy do kuchni zagląda słońce lub chcemy ukryć się przed czujnym okiem sąsiadów. W takiej sytuacji wystarczy jedynie odwiązać firanę.

Ciekawą dekoracją okna są lambrekiny. Jest to niewielki materiał, który umieszczamy w górnej części okna. Bardzo często jest on marszczony. Przydaje się, gdy nie chcemy umieszczać dłuższej firany. Dzięki temu do kuchni wpada większa ilość światła. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w kuchniach, w których jest niewielkie okno lub okno wychodzi na północ, a ilość światła jest niewielka.

Subtelny urok zazdrostki

Zazdrostki w kuchniach są znane od wielu lat. Już nasze babcie często je wykorzystywały, by kuchnia wydawała się bardziej przytulna i ciepła. Nowoczesny wystrój okien kuchennych również bardzo często wykorzystuje zazdrostki.

Najpiękniejsze zazdrostki są ze śnieżnobiałej koronki, która delikatnie zdobi okno. Rękodzieła są droższe od zazdrostek żakardowych, ale są niezmiernie piękne i jedyne w swoim rodzaju. Wybierając jako dekorację kuchennego okna zazdrostki należy zwrócić uwagę na karnisz. Musi być elegancki i gustowny wtedy okno będzie spójna całością, która ozdobi kuchnię.

folia aluminiowa

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2
półkolonie dla dzieci
meble kuchenne w Warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble kuchenne w Warszawie