krolestwolazienek.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dom

Jak wybrać gustowne i praktyczne meble dla nastolatków?

Urządzenie pokoju nastolatka nie jest łatwym zadanie. Z jednej strony jest to pokój ucznia. Z drugiej strony musi być elegancki i gustowny. Jak wybrać meble dla nastolatka, które sprawią, że pokój będzie elegancki i przyjemny?

Miejsce pracy

Meble dla nastolatka powinny być wybrane tak, by w pokoju znalazło się wygodne miejsce do nauki. Biurko musi być odpowiednio duże, by zmieścił się komputer, drukarka i jeszcze było miejsce na rozłożenie książek i zeszytów.

Bardzo wygodne są biurka narożne, które pozwalają na zagospodarowanie rogu pokoju. Dzięki temu miejsce w pokoju jest maksymalnie wykorzystane, a nastolatek ma duże i funkcjonalne miejsce do pracy.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ergonomiczne krzesło. Młodzież bardzo wiele czasu spędza w pozycji siedzącej. Jest to bardzo niekomfortowa pozycja, która prowadzi do bólu kręgosłupa. Ergonomiczne krzesło ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy. Bardzo ważne jest regulowane oparcie, podłokietniki oraz podnóżek, na którym można oprzeć nogi.

Szafki, szafeczki i półki

Meble dla nastolatków powinny mieć dużo elementów, które pozwolą na przechowywanie ciuchów oraz innych niezbędnych rzeczy.

Nad biurkiem sprawdzi się zestaw półek, na których będą książki i podręczniki. W pokoju dziewczynki na pewno stanie kilka dekoracyjnych bibelotów.

Duża, przestronna szafa jest konieczna do przechowywania odzieży. Komoda przyda się na bieliznę oraz t-shirty. W szufladach można przechowywać szaliki, czapki czy rękawiczki.

Miejsca na dobry sen

Bardzo ważnym elementem pokoju nastolatka jest wygodne łózko. Meble dla nastolatków bardzo często sprzedawane są w kompletach, w których jest również dopasowane łózko. Można zdecydować się na kupno kompletu lub samodzielnie skomponować zestaw.

Niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Zbyt miękki materac sprawi, że ciało będzie przez całą noc spięte. Za twardy materac utrudni przepływ krwi i komfortowy sen. Szukając odpowiedniego materaca należy przeprowadzić niewielki test. Po położeniu się na materacu należy wsunąć rękę pod plecy. Jeżeli ręka wchodzi bez żadnych oporów materac jest za miękki, gdy reki nie można włożyć jest za twardy. Delikatne wsunięcie ręki jest sygnałem, że twardość materaca jest odpowiednio dobrana.

Wybierając meble dla nastolatków warto kierować się uwagami i gustem nastolatka. Jest to już człowiek, który ma własny styl, upodobania i gust. Tylko pokój, który będzie umeblowany zgodnie z marzeniami nastolatka będzie lubiany, a czas w nim spędzony będzie przyjemnością.