Dom
Tutaj jesteś

Jak okleić meble, czyli kilka słów o projektach DIY

19 grudnia 2020 Dom

Projekty typu do it yourself są bardzo popularne od jakiegoś czasu. To właśnie mniej więcej dekadę temu po raz pierwszy w internecie zaczęły działać osoby, który pokazywały metamorfozy starych mebli. Okazało się, że przy użyciu na przykład okleiny, można nadać zupełnie nowy charakter meblom, które teoretycznie nadawały się już do wyrzucenia. Kto zatem chciałby małym kosztem odmienić wizerunek swojej kuchni, odświeżyć mebelki dla dziecka, z powodzeniem może zabrać się za takie działania.

Jak okleić meble?

Na początek oklejanie mebli może wydawać się odrobinę skomplikowanym zadaniem. Bez wątpienia trzeba uzbroić się w sporo cierpliwości, a także wolny czas, ponieważ możliwe są liczne poprawki. Przydadzą się też narzędzia do mierzenia, a także ostry i niezawodny nożyk na przykład do cięcia tapet. Wymiary najpierw trzeba będzie przenieść na arkusz okleiny, a następnie wyciąć. Później pozostaje już naklejanie na fronty szafek. To najtrudniejszy etap zadania, podczas którego może dojść do największej liczby pomyłek. Trzeba uważać między innymi na to, aby pod naklejki nie dostało się powietrze, ponieważ mogą pojawić się nieestetyczne bąbelki. Jeżeli robi się to powoli, bardzo dokładnie doklejając okleinę do frontów szafek, nie powinno być większych problemów. Wcześniej trzeba szafki umyć i odtłuścić, a następnie bardzo dokładnie osuszyć. Najlepiej fronty odkręcić z zawiasów, aby bez problemu nakleić okleinę również na brzegach. W sklepach można znaleźć okleiny drukowane w różne printy. Ciekawie prezentują się między innymi te, które nawiązują do wyglądu naturalnych kamieni, takich jak na przykład marmur. Można też kupić okleinę, która imituje jakieś drewno. Stosując taką okleinę, tworzy się imitację mebli z drewna. Jeżeli robi się to bardzo dokładnie i szczegółowo, efekt może być naprawdę świetny.

Ekonomiczny sposób na nowe meble

Dlaczego warto zabrać się za odnawianiem właśnie w ten sposób? Nie da się ukryć, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup nowej zabudowy kuchennej. Jeżeli stare meble już się znudziły, albo zwyczajnie są zniszczone, oklejenie ich specjalną okleiną to najprostszy sposób na nadanie im zupełnie nowego charakteru. Meble prezentują się schludnie. Dodatkowo można wymienić w nich uchwyty i gałki, co jeszcze podkreśli ich nowy charakter. Współcześnie, gdy tak dużą uwagę przywiązuje się między innymi do ekologii, ponowne wykorzystywanie rzeczy, które już się posiada, to naprawdę bardzo mądry wybór. Oczywiście łatwiej jest kupić, ale czy zawsze o to chodzi, aby w życiu było łatwo? Satysfakcja ze świetnie wykonanej pracy jest bezcenna.

półkolonie dla dzieci

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2