Dom
Tutaj jesteś

Gdzie zastosować beton we wnętrzach?

15 listopada 2020 Dom


Od kilku lat beton jest szalenie popularny we wnętrzach. Tak naprawdę pojawia się on nie tylko w realizacjach, które utrzymane są w duchu loftowym czy nowoczesnym. Beton we wnętrzach może być elementem wykończenia domu czy mieszkania w stylu skandynawskim, nowoczesnym, a nawet eleganckim. Gdzie sprawdzi się najlepiej? W jakich pomieszczeniach podkreśli ich niebanalny charakter? Poniżej zdradzamy kilka tajnych wskazówek od dekoratorów i architektów.

Beton w łazience

Ludzie zupełnie niepotrzebnie obawiają się betonu. Dlaczego? Ponieważ beton można ocieplić, nadając mu zupełnie nowy charakter. Wystarczy zastosować na przykład dywany, skóry, drewniane meble, aby pomieszczenie stało się bardzo przytulne. Sam beton będzie natomiast doskonałym elementem do wykończenia ścian oraz podłóg. Sprawdzi się między innymi w łazienkach. Można za pomocą betonu wyłożyć ścianę w okolicach prysznica. To doskonała alternatywa na przykład dla klasycznej glazury. Taka łazienka ma tajemniczy, mroczny klimat, ale prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Bez wątpienia w takim wnętrzu można się zrelaksować i odpłynąć, zapominając na chwilę o rzeczywistości. Z betonem pięknie współgrają wszystkie naturalne dodatki do wnętrz. Można zatem stawiać na meble oraz akcesoria z drewna, marmuru, a także na złote i miedziane dodatki. To teraz naprawdę bardzo modne połączenie, które zdradza znajomość trendów.

Betonowa podłoga w mieszkaniu

Kolejny godny uwagi trend to beton na podłodze. W ten sposób wykańcza się podłogi w całych mieszkaniach, dzięki czemu mają one jednolitą strukturę. Bez wątpienia taka podłoga pasuje do wnętrz minimalistycznych, prostych, utrzymanych na przykład w duchu nowoczesnego stylu skandynawskiego. Jednym słowem tam, gdzie najważniejsza jest forma mebli i dodatków, betonowa podłoga będzie jak znalazł. Stawiając na taką podłogę, trzeba pamiętać o tym, aby pozostałe elementy wystroju były naprawdę wysokiej jakości. Tylko wtedy wnętrze prezentuje się tak, jak powinno. Beton to nowoczesny materiał, który jeszcze dekadę temu pojawiał się jedynie w wybranych realizacjach. Dzisiaj jest bardziej popularny, jednak nie oznacza to, że pasuje do każdej architektury. Warto zatem pamiętać również właśnie o tym. Do niektórych domów zwyczajnie betonowa podłoga nie będzie pasowała, nie warto robić jej na siłę. Beton i mikrocement świetnie grają na przykład z architekturą współczesną, z domami, które są utrzymane w duchu tak zwanej nowoczesnej stodoły. Poza tym pasują do wnętrz loftowych, na przykład w starych kamienicach.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2