Jeśli chcesz, żeby Twoja łazienka była funkcjonalna i stylowa, aranżując ją, szczególną uwagę zwróć na umywalkę. Niech będzie dobrana pod kątem wielkości pomieszczenia i klimatu, jaki ma panować we wnętrzu.
Bezkonkurencyjne wyposażenie do łazienki
Wytrzymały materiał to jedna z najważniejszych cech dobrej umywalki łazienkowej. Możesz zdecydować się na odporną na zarysowania ceramikę, luksusowy kamień naturalny, nowoczesny konglomerat albo superefektowne szkło hartowane. Kolejna kwestia to kształt współgrający z resztą wyposażenia, a zwłaszcza z szafką umywalkową: prosty, geometryczny bądź zaokrąglony. A głębokość? Większość dekoratorów wnętrz rekomenduje korpusy mierzące ok. 45–50 cm. Takie modele ograniczają chlapanie i są komfortowe w użytkowaniu.
Umywalki do łazienki w klasycznym i nowoczesnym stylu
Jeśli chodzi o stylistykę, do wyboru masz zarówno klasyczne, jak i nowoczesne modele. Pierwsze poznasz po zaokrąglonych liniach, białej ceramice i braku ozdobników. Natomiast drugie po minimalistycznym designie, nablatowej bądź wpuszczanej konstrukcji oraz niestandardowej kolorystyce. W nowoczesnych modelach ważny jest nie tylko wygląd, ale też podnoszące funkcjonalność rozwiązania, takie jak przelew zapobiegający przelaniu się wody i korek typu klik-klak. Klasyczne warianty często wzbogacone są o detale w klimacie retro: dekoracyjne krawędzie, porcelanowe pokrętła i chromowane kurki.
Kompaktowe umywalki do małych toalet
Aranżujesz niewielką łazienkę? Dopasuj do niej kompaktową umywalkę o szerokości 35–50 cm. Polecamy zwłaszcza prostokątne oraz asymetryczne wersje – owalne gorzej odnajdują się w małych pomieszczeniach. Zastanów się nad zamontowaniem umywalki narożnej, dzięki której możesz zaoszczędzić dużo miejsca, co docenisz zwłaszcza w ciasnym i wąskim wnętrzu. Dobrym pomysłem jest model wiszący: lekki, prosty w montażu i pozostawiający wolną przestrzeń na podłodze.
Wyposażenie do przestronnego pokoju kąpielowego
W dużej łazience możesz pozwolić sobie na więcej swobody aranżacyjnej, również podczas wyboru umywalki – co powiesz na szeroki model o niesymetrycznym kształcie? Inna opcja to wariant wpuszczany w blat o większej powierzchni. Pamiętaj jeszcze o jednym: duża łazienka daje Ci szansę na eksperymentowanie z kolorystyką, materiałami i formą. W takim pomieszczeniu możesz zestawić ze sobą drewno i ceramikę, mocne i delikatne barwy oraz matowe i błyszczące wykończenia. Jeśli masz ochotę, ustaw wolnostojącą umywalkę, która doda retro uroku aranżacji.
Ceny umywalek łazienkowych
Ceny dostępnych na rynku umywalek zależą od wielu czynników, m.in. materiału, rozmiaru i kształtu, sposobu montażu, marki oraz dodatkowych funkcji. Najmniej zapłacisz za ceramiczne misy, które są jednocześnie przystępne cenowo i wytrzymałe; więcej za wersje z konglomeratu, marmuru, granitu oraz szkła.
Jeżeli zależy Ci na budżetowym rozwiązaniu, wybierz model o klasycznym kształcie i standardowej wielkości; jeśli nie, możesz pokusić się o asymetryczny lub okrągły wariant. Weź pod uwagę, że modele nadblatowe i wolnostojące kosztują więcej niż wpuszczane i ścienne, ponieważ są bardziej wymagające pod względem wykonania. Planując aranżację łazienki, uwzględnij także cenę montażu.
Artykuł sponsorowany