Dom
Tutaj jesteś

Jak naprawić przeciekający taras?

1 grudnia 2020 Dom


Mało jest osób, korę nie chciałyby mieć w domu tarasu. Jest to rewelacyjne miejsce rekreacyjne, które świetnie sprawdza się podczas codziennego wypoczynku. Problem niestety z tarasami jest taki, że dość często z biegiem lat zaczynają przeciekać. Dlaczego tak się dzieje, a co najważniejsze, w jaki sposób naprawić przeciekający taras?

Dlaczego taras zaczyna przeciekać?

Żeby móc przejść do skutecznej naprawy przeciekającego tarasu, najpierw trzeba dokładnie dowiedzieć się tego, dlaczego tarasy w ogóle zaczynają przeciekać. Co konkretnie wpływa na to, że uszkadzają się właśnie w taki sposób? Jeśli spojrzy się na to, w jak specyficznych warunkach pracuje takie miejsce, nie sposób dziwić się temu, że zaczyna ono niszczeń. Taras cały czas wystawiony jest na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Przez cały rok działają na niego niskie oraz wysokie temperatury, silne słońce, śnieg, grad, a w końcu deszcz. Wszystko to powoduje, że nawet najmocniejsza struktura tarasu prędzej czy później dozna takiego uszkodzenia, które spowoduje jego przeciekanie. W takiej sytuacji niezbędna stanie się reakcja właściciela, ponieważ nienaprawiany, taras może doprowadzić nawet do katastrofy budowlanej.

Jak naprawić przeciekający taras?

Co zatem można zrobić, aby przeciekający taras naprawić? Jakie działanie można podjąć, aby uporać się z tym problemem? Najważniejszą i absolutnie podstawową czynnością będzie odtworzenie zupełnie na nowo warstwy izolacyjne na tarasie. Co to oznacza? Żeby móc w ogóle się do niej dostać, trzeba najpierw zerwać całkowicie płytki tarasowe, skuć beton oraz w końcu usunąć całkowicie starą warstwę izolacyjną, którą jest papa. Gdy ma się już odkrytą całą powierzchnię tarasu, należy ją następnie bardzo dokładnie oczyścić z wszelkiego zabrudzenia, a następnie zagruntować. Gdy powierzchnia jest już gotowa, następnie można przejść do kładzenia masy uszczelniającej. Kolejnym krokiem jest położenie warstwy izolującej, czyli nowej papy, oraz zastosowanie na całość wylewki. Co bardzo ważne, pod wylewkę koniecznie trzeba położyć metalową siatkę, która zapobiegnie spękaniu powierzchni tarasu. Gdy powierzchnia jest już zaschnięta, można na koniec przejść do położenia płytek, paneli lub po prostu drewnianych desek.

Podsumowanie

Doprowadzenie do odpowiedniego stanu przeciekającego tarasu nie jest łatwym i prostym zadaniem. Wymaga naprawdę wiele pracy, doświadczenia i umiejętności. Gdy jednak całość wykona się poprawnie, taras na nowo będzie służył przez wiele kolejnych lat.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?