Dom
Tutaj jesteś

Meble modernistyczne, które sprawdza się we współczesnym salonie

22 listopada 2020 Dom


Stal, szkło i drewno dominują w meblach stylu modernistycznego. Meble są funkcjonalne, praktyczne, proste w formie i jednocześnie niezwykle eleganckie. Jak umeblować salon w duchu modernizmu?

Jak wybrać meble modernistyczne?

Meble modernistyczne powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Nie znajdziemy tu bogatych zdobień, wielu elementów dekoracyjnych. Dominuje prosta linia oraz otwarte przestrzenie. Warto również zwrócić uwagę, ze meble modernistyczne wykonane są z naturalnych materiałów. Drewno oraz metal dominują w stylistyce modernizmu. Bardzo często pojawia się również szkło.

Tonacja kolorystyczna jest delikatna, meble modernistyczne są w spokojnych, stonowanych barwach. Bardzo ważny jest kształt. Dominują geometryczne wzory i ciekawe linie. Meble mają proste kształty, katy i linie.

W dzisiejszym wzornictwie mamy bardzo dużo odwołań do stylu modernistycznego. Meble modernistyczne są zawsze wykonane w konkretnym celu. To nie są meble, których zadaniem jest wyłącznie dekorowanie pokoju dziennego.

Czy w modernistycznym salonie znajdziemy dekoracje?

Salon modernistyczny jest prosty, oszczędny i funkcjonalny. Nie znaczy to, że nie jest elegancki i gustowny. Dekoracje w pokoju dziennym umeblowanym w modernistycznym stylu również znajdziemy, ale zawsze będą one pełniły określoną rolę.

Modernistyczne dekoracje mogą być półmiskami na owoce, wazonami na cięte kwiaty, które dodają urokowi każdemu miejscu czy koszem, w którym będą leżały uporządkowane gazety. Na ścianie mogą wisieć dekoracyjne ramki na zdjęcia, które tworzą rodzinną galerię.

Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym są lustra. Modernistyczny salon lubi duże przestrzenie. Lustra pomogą optycznie powiększyć każdą przestrzeń. Dzięki temu salon będzie wydawał się duży i jednocześnie jasny. Oprawa luster jest surowa i prosta.

Kolejnym elementem dekoracyjnym jest światło. Modernistyczne lampy również cechuje prosta linia. Są one oszczędne i surowe. Bardzo często lampę tworzy prosta kula, która daje bardzo dużo światła, które jest najważniejsze.

Elementem dekoracyjnym modernistycznego salonu są lampy stołowe ustawione w różnych częściach salonu oraz lampy podłogowe. Duża ilość światła sprawia, że salon jest przyjemny i elegancki. Warto również postawić świece, które sprawią, że wnętrze będzie dużo bardziej przytulne i przyjazne.

Modernistyczny salon jest ponadczasowy i uniwersalny. Przypadnie do gustu wszystkim tym osobom, które cenią sobie minimalizm i proste rozwiązania. Nie jest to styl dla miłośników wyszukanej formy i licznych dekoracji.

Redakcja krolestwolazienek.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

osoba z uprawnieniami elektrycznymi G2