Wiklina w łazience – czy się sprawdza?

Łazienka stanowi dla nas pomieszczenie, które nie toleruje zbyt dużej ilości mebli czy też zbędnych dodatków. Zwłaszcza tyczy się to mniejszych powierzchni. Dlatego szukamy dobrych elementów wyposażenia, które pomogą nam w urządzeniu łazienki i zaoszczędzeniu trochę przestrzeni dla siebie. Wiklina w tym wypadku może się nam bardzo przydać.

Zalety

W łazience bardzo dobrze prezentują się meble wiklinowe, albowiem stanowią one lekkie, lecz jednocześnie trwałe, funkcjonalne i modne produkty, które zakupimy za niższą cenę niż klasyczne meble z litego drewna. Wykorzystanie przez nas wiklinowych mebli łazienkowych sprawi, że w interesujący sposób mamy okazję zaaranżować takie wnętrze. Dlatego też stawiajmy w łazience na coś lżejszego i bardziej praktycznego. Na chwilę obecną wiklina w łazienkach cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niej zaoszczędzimy nie tylko miejsce i pieniądze, lecz będziemy bardziej proekologiczni. Wiklinowe meble są w stanie nadać naszej łazience lekkości i przestronności. Nie tylko dobrze się prezentują, lecz też są znacznie bardziej odporne na wilgoć niż ich drewniane odpowiedniki. Typowe meble wiklinowe dostępne są w wielu różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem idealnych dla siebie.

Wiklina najlepiej prezentować się będzie na tle naturalnych kolorów, zwłaszcza bieli i beżu. Dobrym pomysłem z naszej strony może być łączenie jej z naturalnym drewnem. Nie musimy przecież ograniczać się wyłącznie do samej wikliny czy też mebli drewnianych.

Jakie meble?

Oczywiście istnieje wiele mebli tworzonych z wikliny, jednak większość z nich sprawdza się bardziej w salonie, na tarasie czy w ogrodzie. W przypadku łazienki musimy ograniczyć się do znacznie mniejszych i praktycznych modeli. Przede wszystkim są to małe szafki i półki. Takie meble możemy wykorzystać między innymi jako miejsce na kosmetyki, środki czystości czy też tekstylia, jak choćby ręczniki. Bardzo dobre są wszelkiego typu regały czy komody wiklinowe lub też w wersji drewnianej wraz z wiklinowymi szufladami lub koszami. Od lat sporym powodzeniem cieszy się kosz wiklinowy, który może być świetnym pomysłem jako miejsce na brudną bieliznę. Taki kosz na pranie o wiele lepiej prezentuje się aniżeli jego plastikowe odpowiedniki. Oczywiście nie musimy stawiać wyłącznie na same meble łazienkowe. W ofercie wielu sklepów czy pracowni artystycznych dostępne są różnego typu wazony, plecionki czy też akcesoria, które mogą być zarówno praktyczne, jak również dekoracyjne. Wybór konkretnych produktów będzie uzależniony od wielkości naszej łazienki, a także samego projektu aranżacji wnętrza.

Ochrona wikliny

Choć materiał ten charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia czy działanie czasu i wody, to jednak bywa, że źle stworzone meble wiklinowe mogą się kurczyć, matowieć czy szarzeć pod wpływem wilgoci. Dlatego warto na wszelki wypadek w odpowiedni sposób je pielęgnować. Jeśli mamy do czynienia z lakierowanymi meblami wiklinowymi, to dbanie o nie jest niezwykle proste, gdyż wystarczy od czasu do czasu odkurzać je oraz przecierać wilgotną ściereczką. Nielakierowane meble sprawiają jednak więcej problemów. Należy w ich wypadku unikać mycia wodą. Poleca się czyścić je za pomocą sody oczyszczonej lub cytryny, roztworem wody i octu. Wszystko uzależnione jest od typu mebli i ich konstrukcji.

Kosze na pranie

polecane
niedostępny
  • Producent: EWAX 
polecane
niedostępny
  • Producent: MAX-LAND 
polecane
niedostępny
  • Producent: EWAX 
polecane
niedostępny
  • Producent: EWAX 

Może Ci się także spodobać...