Wielofunkcyjne kabiny prysznicowe – dobry wybór?

Coraz częściej na rynku pojawiają się innowacyjne oraz nowoczesne kabiny prysznicowe , które mogą pełnić wiele funkcji. Takie wielofunkcyjne kabiny mogą być wyposażone między innymi w hydromasaż, radio, generator pary wodnej czy wentylator. Dzięki nim można liczyć na relaks każdego dnia.

Koniec z dylematem?

Często stajemy przed poważnym dylematem, którym jest wybór między kabiną prysznicową a wanną. Wiele osób ceni sobie długie kąpiele w wannie, a inni wolą wziąć szybki prysznic. Wprowadza to konflikt, który się nasila, kiedy pod jednym dachem mieszkają zwolennicy obu rozwiązań. Na całe szczęście nowoczesne modele kabin prysznicowych są w pewien sposób w stanie rozwiązać taki problem. Otóż powstają specjalne wersje z głębokim i dużym brodzikiem, który może pełnić rolę m.in. klasycznej wanny narożnej. Jest to o tyle dobry pomysł, że zarówno zadowolone powinny być obie strony, jak i wiązać się z tym będą dodatkowe korzyści. Kabiny o wiele lepiej sprawdzą się w przypadku małych łazienek lub po prostu tam, gdzie zależy nam na większej przestrzeni. Zazwyczaj korzystanie z prysznica wiąże się ze zużywaniem do trzech razy mniejszej ilości wody, co korzystnie odbić się może na domowym budżecie. Typowe kabiny są o wiele lepiej przystosowane do osób niepełnosprawnych, seniorów oraz kobiet w ciąży.

Wielofunkcyjna kabina?

Przez wiele lat typowa kabina prysznicowa składała się jedynie z płytkiego brodzika, obudowy oraz słuchawki natryskowej. Na całe szczęście nowe modele pojawiające się na rynku oferują nam znacznie więcej. Przede wszystkim mogą być one wyposażone w sporo rozwiązań poprawiających jakość higieny i komfortu. Znajdziemy zarówno proste modele z jednym lub dwoma usprawnieniami, jak i również niezwykle zaawansowane wersje z kilkoma specjalnymi elementami wyposażenia. Popularne są modele kabin zaopatrzone w głowice do hydromasażu, bicze wodne, masażery stóp, dotykowe panele sterujące, multimedia, podświetlenie, deszczownicę wbudowaną w sufit. Są nawet takie modele, w których możemy rozmawiać przez telefon. To jednak nie wszystko, gdyż proponowane są wersje z wentylatorem, lustrem bądź programem parowym. Zwłaszcza te ostatnie zdobywają coraz większą popularność, albowiem można je traktować poniekąd jak domową saunę, a przecież doskonale wiadomo, jak dobry wpływ na nasze zdrowie czy wygląd skóry ma działanie gorącej pary.

Zalety dla nas

Wielofunkcyjna kabina prysznicowa daje nam niezwykły komfort, a także wspomnianą już wcześniej ogromną przewagę nad klasyczną wanną. Z racji ceny najczęściej wybierane są proste kabiny prysznicowe z hydromasażem. Dają one nam luksus każdego dnia. Jest to zdecydowanie eleganckie i nowatorskie rozwiązanie, które może nam zapewnić całkowicie nowe doznania. Po ciężkim dniu w pracy lub po treningu wystarczy jedynie wejść do takiej kabiny prysznicowej z hydromasażem i zapomnieć o wszystkim innym. Szczególnie polecane są modele z głębszym i szerszym brodzikiem, w którym to można korzystać z funkcji hydromasażu pleców. W przypadku dyszy parowej bardzo często polecane jest korzystanie z aromaterapii. Wystarczy jedynie kilka kropli olejku zapachowego, a jego aromat wypełni wnętrze kabiny.

Co jest istotne przy wyborze?

Wielofunkcyjne kabiny prysznicowe są dosyć specyficznym produktem, przy wyborze którego trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaki jest sposób jej montażu oraz podłączenia dodatkowego wyposażenia. Trzeba także pomyśleć nad kwestiami technicznymi i estetycznymi, a także czy dany model będzie łatwy w czyszczeniu. Zdarza się bowiem często, że w kabinach mogą występować grzyby, pleśń, a w dyszach wodnych – kamień. Oczywiście równie istotna będzie jakość wykonania oraz wykorzystanych do produkcji materiałów. Zarówno szkło, jak i plastik mają swe zalety oraz wady, a ich właściwości mogą się wiązać z udogodnieniami lub trudnościami. Musimy także dokładnie przeliczyć domowy budżet, gdyż wielofunkcyjna kabina do tanich nie należy, a im więcej ma w sobie urozmaiceń, tym jej cena będzie rosła. Modele z górnej półki mogą kosztować blisko 20 tysięcy złotych.

Brodziki prysznicowe

polecane
niedostępny
 • Producent: KERRA 
polecane
niedostępny
 • Producent: WELLNEO 
polecane
niedostępny
 • Producent: SENSEA 
polecane
niedostępny
 • Producent: IRIDUM 

Drzwi prysznicowe

polecane
od 1 557 40
 • Producent: Gelco 
 • Wysokość: 190 cm
polecane
niedostępny
 • Producent: Polysan 
 • Wysokość: -
zobacz również
od 799 zł
 • Producent: Rea 
 • Wysokość: -
zobacz również
od 585 zł
 • Producent: Pozostali 
 • Wysokość: -

Może Ci się także spodobać...