Wanna z hydromasażem – czy warto ją kupować?

Dla wielu z nas wanna z hydromasażem może stanowić namiastkę spa, a także miejsce, w którym możemy relaksować się po ciężkim dniu w pracy. Jednakże ze względu na cenę czy rozmiary niekoniecznie może się okazać dla nas dostępnym zakupem. Dlatego czy w ogóle warto stawiać na taką wannę?

Zalety wanien

Przede wszystkim trzeba spojrzeć na wannę z hydromasażem pod względem jej zdrowotnych walorów. Nie bez powodu hydromasaż porównywany jest do wodolecznictwa. Oferowane nam przez daną wannę strumienie wody oraz powietrza bardzo dobrze mogą wpływać na nasze krążenie, ponieważ wyrównują ciśnienie krwi. Ponadto wpływają pozytywnie na układ oddechowy, trawienie, zmniejszenie napięć mięśni, niwelowanie zakwasów, układ nerwowy, wzmacniają regenerację czy też leczą bezsenność. Warto jednak wiedzieć, że jest to specyficzne rozwiązanie, które nie każdemu służy. Jest ono odradzane przede wszystkim osobom ze schorzeniami skóry, chorującym na nadciśnienie lub też posiadającym otwarte rany.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o największej zalecie wanien z hydromasażem, czyli relaksie, który nam oferują. Wystarczy tylko sobie pomyśleć o ciężkim dniu w domu bądź w pracy. Po powrocie możemy znakomicie się zrelaksować w takiej wannie. Bąbelki, ulubiona muzyka, a nawet lampka wina sprawią, że zapomnimy o wszystkim innym i oddamy się tej błogiej chwili.

Rodzaje masażu

Wanny z hydromasażem oferują nam różne systemy pracy. Jednym z nich jest masaż wodny. Polega on na tym, iż zainstalowane po obu bokach wanny dysze wtłaczają do jej wnętrza strumienie wody pod ciśnieniem. Jest to najprostszy i podstawowy rodzaj masażu. Innym typem jest powietrzny. W jego wypadku w dnie wanny zainstalowane są specjalne dysze, które dostarczają do wody strumienie powietrza. Dzięki temu masaż zwany także perełkowym prezentuje się zupełnie inaczej z charakterystycznymi bąbelkami wydobywającymi się z wody. W wielu przypadkach jest on uzupełnieniem masażu wodnego lub też można go stosować oddzielnie. Z kolei masaż wodno-powietrzny odbywa się za pomocą strumieni wody z dodatkiem powietrza. W tym wypadku w dyszach woda mieszana jest z bąbelkami powietrza, a całość pompowana jest do wnętrza wanny. Warto podczas zakupów sprawdzić, jaki rodzaj masażu oferuje konkretny model wanny.

Modele wanien

Dysze do hydromasażu instalowane są zarówno w wannach akrylowych, jak i stalowych emaliowanych. Znajdziemy je w wersjach prostokątnych, narożnych o różnych wymiarach – istnieje możliwość zakupu nawet małych modeli, aczkolwiek przyjemność z hydromasażu w nich będzie o wiele mniejsza. Dostępne są na rynku wersje z możliwością regulacji kierunku i intensywności przepływu wody, powietrza, z opcją zróżnicowanych programów dla ciała, skóry i regeneracji, a nawet modele sterowane poprzez panel dotykowy. Coraz więcej modeli posiada specjalnie wyciszone systemy pracy. Warto również wiedzieć, że sama liczba dysz uzależniona jest głównie od wielkości i kształtu konkretnej wanny. Można znaleźć wanny nawet z ponad 20 dyszami.

Czy warto kupować?

Oczywiście, że tak. Każdemu z nas należy się chwila przyjemności, a jeśli możemy sobie ją sprawiać nawet każdego dnia, to tym lepiej dla nas. Trzeba jednak nastawić się na spore koszta, gdyż wanny z hydromasażem są oczywiście znacznie droższe od tych, z którymi mamy najczęściej kontakt.

Wanny z hydromasażem

polecane
niedostępny
  • Producent: Beliani 
zobacz również
od 4 599 zł
  • Producent: Kerra 
zobacz również
od 32 970 zł
  • Producent: Bardo-Med 
zobacz również
od 3 120 zł
  • Producent: Hydrosan 

Może Ci się także spodobać...