Wanna asymetryczna do małej łazienki

Mała łazienka to problem, z którym musi się mierzyć całkiem sporo Polaków. Niestety typowa PRL-owska zabudowa wiąże się z małymi pomieszczeniami, co sprawia, że o wiele trudniej jest nam tworzyć przestronne i wygodne łazienki. Jeśli mamy właśnie taką sytuację, a mimo wszystko liczymy na odrobinę komfortu, to idealnym wyjściem wydaje się wanna asymetryczna.

Dlaczego wanna asymetryczna?

Jak sama nazwa wskazuje, taka wanna posiada niezbyt symetryczne kształty i wymiary. Asymetryczne wanny, w których to każdy bok jest innej długości o wiele łatwiej wpasować do łazienek o mniejszych wymiarach, zwłaszcza tych wyjątkowo małych. Takie egzemplarze zajmują przede wszystkim mniej miejsca. W dodatku pozwalają nam bardziej racjonalnie wykorzystać przestrzeń. Z racji specyficznego wyglądu oraz predyspozycji montuje się je w narożniku. Producenci przychodzą nam tutaj z pomocą, gdyż nie tylko oferują wersje o odmiennych długościach poszczególnych boków, lecz także modele prawo- i lewostronne. Wykorzystanie takiego elementu wyposażenia łazienki może sprawić, że zamiast prysznica będziemy mogli sobie pozwolić na kąpiel i to w całkiem przyjemnych warunkach.

Specyfika

Wanna asymetryczna w wielu przypadkach dzięki skośnie ułożonej misie może wykorzystać znacznie większą długość niż ta rzeczywista. W wyniku tego oferuje nam większą i wygodniejszą przestrzeń kąpielową. Takie wanny asymetryczne dostępne są w wielu różnych kształtach, od tradycyjnych po niezwykle wymyślne, które przypominają bardziej produkty z filmów futurystycznych. Warto wybierać takie modele, które są dopracowane praktycznie w taki sposób, aby odpowiadały rzeczywistym naszym potrzebom. Dostępność modeli prawo- i lewostronnych prowadzi do tego, iż możemy dobrać wannę pod wymiary oraz ukształtowanie pomieszczenia. Często okazuje się, że mniejsza, lecz głębsza wanna może znakomicie zdać egzamin.

Wykorzystaj zalety

Wanna asymetryczna bez wątpienia wprowadzi do łazienki wiele stylistycznego ożywienia. Dzięki niej całe pomieszczenie stanie się bardziej dynamiczne, zachęcające do kąpieli, wypoczynku, relaksu. Nie możemy zapominać, że często na rynku znajdziemy także egzemplarze wyposażone w praktyczne siedzisko, znacznie podnoszące komfort kąpieli. Szeroka gama wymiarów pozwala nam harmonijnie dobrać model do każdego wnętrza łazienkowego. Taka wanna ponadto znakomicie wpasowuje się w różne style i trendy aranżacyjne. Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu lub zabudowie sprawdzi się zarówno w bogatej jak i minimalistycznej łazience. Mowa tutaj cały czas w kontekście małej łazienki, a tymczasem istnieją wersje wanien asymetrycznych, w których bez trudu zmieszczą się dwie osoby – będą one znakomitym wyjściem do większych pomieszczeń, pokoi kąpielowych.

Zabuduj wannę

Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny w swej łazience, to koniecznie dokonaj zabudowy wanny asymetrycznej. Niektórzy decydują się na gotową konstrukcję, w którą umieszczana jest wanna. Inni z kolei wolą zabudowę z płytek. Zwłaszcza ta druga sprawdzi się w stylach nowoczesnych lub retro.

Może Ci się także spodobać...