Suszarka AGD do łazienki – przegląd modeli

Rzeczą nieodłączną w wielu łazienkach są pralki. Nie da się ukryć, że w specyficznych polskich domach i mieszkaniach są one na porządku dziennym jako jeden z elementów wyposażenia takiego pomieszczenia. Niektóre jednak osoby z większym metrażem wnętrza decydują się także na suszarki AGD. Takie urządzenia bardzo podobne do pralek pozwalają na szybkie suszenie prania, co z kolei redukuje konieczność korzystania z balkonu, rozkładanych lub podwieszanych suszarek czy nawet zwykłych sznurków. Prezentujemy w związku z tym kilka interesujących modeli, które możemy zakupić w sklepach internetowych.

Whirlpool DDLX 80111

Whirlpool DDLX 80111 jest jedną z najtańszych suszarek na rynku. Powinniśmy ją dostać w sklepie online w cenie niewiele ponad 1200 złotych. Jest to kondensacyjna suszarka o wielkości załadunku 8 kg. Oferuje nam kilka istotnych programów pracy, jak bardzo suche, bawełna, bawełna eco, odzież do prasowania, prosto do szafy, duże rzeczy, mix, program na 15, 30, 60 czy 90 minut. Jej ciekawe funkcje dodatkowe, to między innymi czujnik wilgotności, dodatkowe obroty bębna, mniej zagnieceń, tryb delikatny lub szybki, wskaźnik potrzeby oczyszczenia filtra, opróżnienia pojemnika na wodę, przebiegu programu, wybór stopnia suszenia.

Spośród dostępnych trybów do ciekawych należy choćby ECO Bawełniane. Jest to program przeznaczony do suszenia normalnie wilgotnego prania bawełnianego. Równie pomocne może być suszenie finezyjne, które ogranicza intensywność suszenia i jest zalecane zwłaszcza do dzianin finezyjnych. Dzięki niemu możliwe jest łagodniejsze traktowanie tkanin przez obniżenie temperatury suszenia. Model ten sterowany jest elektronicznie, posiada polskie oprogramowanie.

Candy SLC D813BS

W zbliżonej cenie dostępna jest suszarka marki Candy. Model SLC D813BS to również suszarka kondensacyjna o załadunku 8 kilogramów. Posiada ona program czasowy, do prasowania, do szafy, ekstra suche, koszule, mix, odświeżanie, Perfect Home, program 40 minut czy też do wełnianych rzeczy. Egzemplarz ten także zaopatrzony jest w elektroniczne sterowanie, wyświetlacz elektroniczny. Jego funkcje dodatkowe to czujnik wilgotności, opcja mniej zagnieceń, sygnał akustyczny końca programu, wskaźnik potrzeby oczyszczenia filtra, opróżnienia pojemnika na wodę, wybór stopnia suszenia, a także zbiornik Easy Care. Jak w przypadku modelu marki Whirlpool także i ta suszarka cechuje się klasą energetyczną A.

Electrolux EDP12074

Electrolux EDP12074 to już nieco droższy model w naszym zestawieniu, za który przyjdzie nam zapłacić nieco ponad 1500 złotych. Jest to suszarka kondensacyjna o obszerności 7 kg z wyświetlaczem cyfrowym i 15 programami suszenia. Jest nam w stanie zagwarantować suche pranie o każdej porze. Niezwykle ciekawa jest w tym modelu opcja opóźnienia rozpoczęcia programu nawet o 20 godzin. W takim oto wypadku możemy załadować suszarkę o dowolnej porze i ustawić opóźnienie, aby proces zakończył się o pożądanej przez nas porze. Jest to produkt, który nie tylko skutecznie suszy pranie, lecz także zmniejsza liczbę prasowań.

Suszarka marki Electrolux wyposażona jest w funkcję automatycznych odwrotnych obrotów bębna, przez co dochodzi do rozluźnienia ładunku i zapobiegania splątywania się rzeczy, zapewniając jednocześnie bardziej równomierne efekty suszenia i mniejszą liczba zagnieceń. Bardzo dobrą innowacją według nas jest prosta możliwość zmiany ułożenia drzwiczek. W szybki i skuteczny sposób mamy okazje zmienić położenie, aby drzwiczki otwierały się na prawą lub lewą stronę. Model ten posiada jedynie 54 cm głębokości, przez co lepiej sprawdzi się w mniejszych łazienkach. Suszarka zaopatrzona jest w sensor, przez co wyczuwa, kiedy ubrania są wysuszone do określonego poziomu. Posiada programy do bawełny, do tkanin syntetycznych, suszenie do prasowania, odwrócony kierunek pracy bębna, opcjonalny sygnał dźwiękowy po zakończeniu programu.

Whirlpool DSCX80111

Na mniej więcej podobnym poziomie znajduje się kolejna suszarka marki Whirlpool. DSCX80111 to kondensacyjny model o ładowności 8 kilogramów. Model ten wyposażony jest między innymi w 6. Zmysł. Owa technologia Infinite Care Dual Sensor pozwala urządzeniu automatycznie kontrolować i dobierać temperaturę i wilgotność w środku bębna. W wyniku tego suszone ubrania będą niezwykle miękkie, a my zaoszczędzimy czas i energię. Opcja steamcare z kolei to delikatna ochrona ubrań. Dzięki niej suszenie jest delikatne i higieniczne, co następnie ułatwia prasowanie i odświeża ubrania. Softmove to z kolei innowacyjna technologia suszenia, gdzie asymetryczne ruchy bębna gwarantują równomierne rozłożenie odzieży i doskonałe rezultaty suszenia.

Model ten zaopatrzony został w tak zwany Eco Monitor. System ten umożliwia kontrolowanie zużycia energii i podpowiada, który program załączyć, aby urządzenie funkcjonowało optymalnie. Również i tutaj dostępna jest funkcja opóźnienia startu. Ciekawostką może być dodatkowa przestrzeń do suszenia. Poprzez wyjmowany kosz, który można umieścić na górze urządzenia, wykorzystamy ciepłe powietrze z suszarki i delikatnie wysuszymy nawet do 2 kg prania. Minusem może być to, że ta suszarka Whirlpool jest urządzeniem klasy B.

Beko DS7433RX

W cenie poniżej 2000 złotych jednym z chętniej wybieranych modeli jest również ta suszarka marki Beko. Jest to egzemplarz zaopatrzony w wyświetlacz elektroniczny, który daje nam możliwość wyboru wielu funkcji i lepsze zarządzanie urządzeniem. Jest to o wiele bardziej ekonomiczna suszarka, gdyż jej klasa energetyczna to A++. Zadbamy w ten oto sposób o środowisko naturalne, jak i o swój domowy budżet. Posiada ona ładowność do 7 kg, przez co powinna sobie poradzić ze standardowym praniem. Beko DS7433RX posiada automatyczny czujnik suszenia, który zapewnia dostosowanie poziomu wilgoci oraz dobranie optymalnej temperatury. To bardzo dobra opcja dla tych, którzy lubią zdać się na pełną automatykę. Dzięki wbudowanemu czujnikowi wilgoci pranie będzie suszyło się równomiernie.

Model ten posiada również automatyczny system przeciw gnieceniu się. Możliwe są w nim obroty bębna w dwóch kierunkach, co również zapewnia jednolite suszenie oraz zapobiega gnieceniu się rzeczy. Zaletą są tu także szersze drzwi na 38 cm, które zapewniają lepszy dostęp do wnętrza. Wielu osobom z pewnością przyda się program do suszenia koszul. Wykonuje on delikatny cykl suszenia koszul w niskiej temperaturze, co zapobiega zniszczeniom tkaniny oraz zachowuje kolor. W taki oto sposób unikniemy zniszczenia delikatnych koszul czy też uciążliwego prasowania. Do wyboru mamy ogółem aż 16 różnorodnych programów tematycznych. Wśród nich znajdziemy program mini z kilogramem prania na 30 minut, specjalny program do tkanin delikatnych, suszenie grubszych tkanin, zwłaszcza wzdłuż szwów w dżinsach i polarze. Program Daily umożliwia z kolei wysuszenie 4 kg prania w zaledwie godzinę.

Amica EMADP82LCW

Amica EMADP82LCW to przykład z naszego rodzimego rynku. Również i w jej wypadku klasa wydajności energetycznej wynosi A++. Według zapewnień producenta przy częstym wykorzystywaniu w porównaniu z suszarkami gorszej jakości, oszczędności roczne na zużytej energii mogą sięgnąć nawet 330 kWh, co przekłada się na blisko 200 złotych w naszej kieszeni. Jest to ceniona suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, która gwarantuje dużą skuteczność oraz delikatne suszenie ubrań. W jej przypadku maksymalna ładowność wynosi 8 kilogramów. Na co dzień możemy skorzystać z 3 stopni suszenia: do prasowania, na wieszak oraz do szafy. Amica do swej suszarki wprowadziła wewnętrzne światło LED, co umożliwia podgląd suszonego prania. Jej specjalny program zapobiega powstawaniu zagnieceń i może być stosowany jako uzupełnienie wszystkich funkcji. Ogółem producent dał nam do dyspozycji 16 zróżnicowanych programów tematycznych, dzięki czemu każdego dnia możemy korzystać z zupełnie innej funkcji.

Siemens WT45H200

Powyżej 2000 złotych proponowanym produktem jest Siemens WT45H200. To również suszarka kondensacyjna z pompą ciepła. Jej ładowność wynosi także 8 kilogramów. Na bocznych ścianach obudowy tego urządzenia wprowadzono specjalne wytłoczenia, które zmniejszają wibracje. Dzięki temu urządzenie jest o wiele cichsze niż niektóre konkurencyjne modele. Także i w tym wypadku mamy do czynienia z klasą energetyczną A++, przez co możemy liczyć na sporą oszczędność na zużytej energii. Ciekawym programem jest AutoDry, za pomocą którego mamy okazję zaprogramować poziom wilgotności, do jakiego ma być wysuszone pranie. Wykorzystana pompa ciepła gwarantuje wydajną i energooszczędną pracę suszarki. Dzięki czujnikowi wilgotności, który monitoruje wilgotność ubrań, zyskamy jeszcze większą oszczędność. To także urządzenie dostosowane do mniejszych zagnieceń, delikatnej odzieży, grubszych tkanin.

Gorenje D76SY2B

Gorenje D76SY2B to zdecydowanie najbardziej stylowa i przyciągająca uwagę suszarka w naszym zestawieniu. Jest to model praktycznie cały w głębokiej czerni. Jest to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, której maksymalny wkład to 7 kg . Również w jej przypadku możemy liczyć na wyjątkowo energooszczędne suszenie w klasie A++. Nowoczesne technologie sprawiają, że w porównaniu do urządzeń klasy A, zużywa blisko 50% mniej energii elektrycznej. Ciekawym wyjściem jest w niej opcja AdaptDry. Suszarka zapamiętuje najczęściej wybierane przez nas opcje, przez co sama zaproponuje nam gotowy program na następne suszenie. TwinAir to wyjątkowy system nadmuchu powietrza do bębna, gdzie przy dwukierunkowym ruchu obrotów bębna otrzymamy równomierną intensywność dopływu ciepłego, suchego powietrza przez oba kanały powietrzne. Gorenje również zdecydowało się na oświetlenie bębna, wyświetlacz LED. Model ten oferuje nam 7 podstawowych programów, zabezpieczenie przez przegrzaniem, automatyczne przerwanie pracy po otwarciu drzwi, zabezpieczenie przed dziećmi czy też bęben ze stali nierdzewnej.

Zaprezentowaliśmy suszarki w zakresie cenowym 1200-2500 złotych. W klepach online jednak bez trudu znajdziemy modele, których cena przekracza 3000 złotych. Warto się dokładnie zastanowić, jakich opcji potrzebujemy, czy chcemy mieć jak najlepszą klasę energetyczną.

Może Ci się także spodobać...