Spokój i relaks w łazience

Łazienka, jako najmniejsze pomieszczenie w domu, jest często niedoceniana i traktowana nieco niesprawiedliwie. Bagatelizujemy znaczenie jej wyglądu, bo nie spędzamy tam zbyt wiele czasu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w tym miejscu stworzyć swojego rodzaju azyl. Przekonaj się, że po zastosowaniu kilku trików spokój i relaks w łazience, który osiągniesz, będzie tym, czego zawsze ci brakowało!

Mieszaj wzory

To nieprawda, że aby osiągnąć harmonijne wnętrze, trzeba ostrożnie stosować desenie i wzorzyste materiały. Zestawienie dwóch, a nawet trzech wzorów równie dobrze może dać przyjazny i wyciszający efekt. Stanie się tak pod warunkiem, iż harmonizować będą ze sobą kolory, a dodatki będą delikatne i nierzucające się w oczy. Wzory na kafelkach, ścianach lub podłodze nie powinny być zbyt obszerne, aby nie przytłoczyć wnętrza. Wybierz jeden kolor przewodni i dopilnuj, aby dominował on na każdym wykorzystanym materiale.

Okno z widokiem

Jeśli masz możliwość zdecydowania, co będzie widoczne za oknem łazienki, wybierz jak najbardziej beztroski krajobraz. Codzienny widok natury, dużej ilości zieleni, drzew, gór lub po prostu nieba wycisza i relaksuje. Nawet ciężki dzień stanie się bardziej znośny po kilku chwilach podziwiania tak spokojnego krajobrazu.

Wybierz zieleń

Od dawna wiadomym jest, że zielona barwa uspokaja i wycisza. Najlepiej sprawdza się ta pochodząca z natury, lecz jeśli nie mamy możliwości posiadania roślin w łazience, można rozwiązać to w inny sposób. Niech kilka elementów zostanie ozdobionych motywem roślinnym. Zielone mogą być zasłony lub ozdobne płytki ceramiczne. Nie przesadzaj jednak z ilością zieleni – zestaw ją z bielą lub szarością, a zyskasz wyjątkowe, eleganckie wnętrze.

Dodatki w stylu vintage

Staromodne, postarzane elementy nawiązujące do styku retro i vintage są pewnikiem, jeśli zależy nam na przytulnej atmosferze. Klimat spokoju i relaksu w łazience osiągniemy poprzez takie dodatki jak: drewniane ramy luster, antyczne krzesełka i taborety, lniane tekstylia, klimatyczne oświetlenie. Nawet małe detale, takie jak na przykład lusterka do makijażu, jeśli zostaną utrzymane w staroświeckiej stylistyce, wniosą do łazienki nieco więcej harmonii.

Ciemna czy jasna?

Spokój i relaks w łazience kojarzy się większości przede wszystkim z bielą, światłem i delikatnością. Jest to sprawdzony sposób, aby osiągnąć wymarzony efekt. Nie warto jednak obawiać się ciemnych, głębokich barw. One także mają właściwości wyciszające. Jeśli jednak nie przekonuje cię cała łazienka w granacie lub czerni, pomaluj na taki kolor tylko jedną ze ścian. Rezultat i tak będzie świetny!

Dobra organizacja

Nawet najlepiej urządzona łazienka nie stanie jest jednak miejscem wypoczynku, jeżeli na pierwszy plan wysunie się chaos i nieporządek. Dlatego należy zadbać o kilka schowków, w których ukryte zostaną wszelkie kosmetyki lub chemikalia. Gustowne meble – najlepiej drewniane – dobieraj tak, aby były pojemne, ale nie zajmowały zbyt dużo miejsca. W szufladach zorganizuj przegródki, które pomogą zagospodarować je jak najlepiej. Wciel w życie regularne sprzątanie łazienki i zaangażuj do niego pozostałych domowników.

Lustra łazienkowe

polecane
niedostępny
  • Producent: COMAD 
polecane
niedostępny
  • Producent: -
polecane
niedostępny
  • Producent: VEGA 
polecane
niedostępny
  • Producent: DEFTRANS 

Zasłony okienne

polecane
niedostępny
  • Producent: bonprix 
polecane
niedostępny
  • Producent: vidaXL 
polecane
niedostępny
  • Producent: Albani 
polecane
niedostępny
  • Producent: bonprix 

Może Ci się także spodobać...