Słuchawki prysznicowe – wady, zalety, różnice

Osoby urządzające łazienkę można podzielić na dwa typy – zwolenników szybkich kąpieli pod prysznicem oraz wielbicieli beztroskiego relaksu w wannie. Oczywiście spotykamy także i takich, którzy chętnie korzystają z obydwu rozwiązań. Jeśli jednak należycie do pierwszej grupy, oznacza to, iż słuchawki prysznicowe są tematem, który nie jest Wam obcy. Co warto o nich wiedzieć? Z jakimi modelami możemy spotkać się w sklepach? Oto kilka informacji, które warto znać.

Funkcje i wygoda użytkowania

Jest to zdecydowanie kwestia najważniejsza. Jeżeli wybrana przez nas słuchawka natryskowa nie spełnia wymagań funkcjonalności, to nigdy nie będzie tym, czego potrzebujemy. Kiedyś słuchawki prysznicowe były montowane przy wannie i ich rola ograniczała się do przepuszczania strumienia wody w jednym tylko trybie. Obecnie ich możliwości znacznie się zwiększyły. Strumień wypuszczany przez słuchawkę możemy dostosować pod względem ciśnienia lub szerokości; woda z niej się wydobywająca może przypominać wodne bicze, mgiełkę bądź deszcz. Przed udaniem się do sklepu warto więc zastanowić się, na jakich dodatkowych opcjach nam zależy i szukać produktów, które je oferują. Ze względu na funkcjonalność możemy odnaleźć słuchawki ze strumieniem deszczowym (lub deszczownice), miękkim, mieszanym, hydromasażem lub mgiełką. Równie istotną kwestią jest wygoda użytkowania słuchawki. Uchwyt, za który trzymamy, powinien być dopasowany do kształtu naszej dłoni, a dobrze, jeśli jest przy okazji pokryty powłoką antypoślizgową.

Wygląd

Zajmowanie się taką kwestią, jak wybór słuchawki prysznicowej, oznacza, że szczegóły są dla nas bardzo ważne. Nie mniej istotny jest więc także jej wygląd. Musi przecież pasować do wystroju łazienki. Jeśli urządziliśmy ją w nowoczesny sposób, szukajmy modeli o prostych formach, nawet geometrycznych. Chromowane, o jednolitej kolorystyce (zwłaszcza grafitowe i czarne) modele sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych i skandynawskich. Klasyczne słuchawki, o okrągłych głowicach, będą za to świetnie pasować do łazienek tradycyjnych i zbliżonych wystrojem do klimatu retro. Pamiętajmy, by odcień wybranego modelu był jak najbardziej zbliżony do pozostałej armatury.

Jakość materiałów i wykonania

To parametr, o którym właściwie nie powinno się mówić – jest to kwestia oczywista dla każdego. Słuchawki prysznicowe muszą być jak najlepszej jakości. Dokonując wyboru, weźmy pod uwagę wykonanie i materiały wykorzystane do produkcji. Nie można iść tutaj na ustępstwa; jeżeli przemknie nam przez myśl, że wybierając sprzęt nieco niższy gatunkowo, nie stracimy na tym wiele, możemy się bardzo pomylić, a później długo borykać się z problemami, który wynikną. Wysoka jakość jest gwarancją spokoju na długie lata. Przed zakupem dokonajmy więc swoistego przeglądu – sprawdźmy ruchomość główki, przełączanie funkcji, przyjrzyjmy się, czy słuchawka nie została gdzieś zadrapana.

Czyszczenie

Nieustanny kontakt z wodą sprawia, że słuchawki prysznicowe szybko pokrywają się osadem. Żeby utrzymać ten sprzęt w dobrej kondycji i estetycznej formie, należy go co jakiś czas czyścić. Dowiedzmy się, jakimi środkami możemy tego dokonać, czy model przez nas wybrany nie posiada w tej kwestii jakichś ograniczeń. Niezależnie jednak od tego, jaką słuchawkę wybierzemy, zapamiętamy, że najważniejsze jest jej regularne oczyszczanie, które zapewni sprawne działanie sprzętu.

Wydawałoby się, że słuchawki prysznicowe niczym nie mogą nas zaskoczyć. Rzeczywistość jest jednak nieco inna, a dokonanie wyboru właściwego sprzętu może przysporzyć niemałych problemów. Garść cennych informacji i chwila namysłu pozwolą jednak na szybsze podjęcie decyzji.

Słuchawki prysznicowe

zobacz również
od 79 zł
  • Producent: AquaFilter 
zobacz również
od 37 zł
  • Producent: Omnires 
zobacz również
od 37 zł
  • Producent: Omnires 

Może Ci się także spodobać...