Romantyczna łazienka – jak ją urządzić?

Wielu kobietom, a także parom marzy się czasem romantyczna łazienka. Jest to miejsce, w którym można wspólnie spędzać w miłej atmosferze swój wolny czas. Urządzenie takiego miejsca nie powinno być dla nas większym problemem, aczkolwiek warto skorzystać z kilku porad oraz dostosować się do warunków panujących w łazience.

Warunki pod romantyczną łazienkę

Nie da się ukryć, że głównym kryterium przy tworzeniu takiego miejsca będą warunki w nim panujące. W naszych domach i mieszkaniach możemy zetknąć się z różnego typu łazienkami. Jedne z nich oferują nam całkiem sporo miejsca, a inne z kolei są niezwykle wąskie i znacząco ograniczają naszą swobodę oraz możliwości. Zupełnie inaczej spojrzymy na romantyczny klimat, kiedy do wyboru mamy obszerniejszą wannę czy też kabinę prysznicową. Ponadto sporą rolę w tym wypadku odgrywać będzie nasz budżet, gdyż inne efekty osiągniemy za kilkaset złotych, a inne za kilka tysięcy.

Istotne cechy

Warto od razu zaznaczyć, że romantyczną łazienką może stać się każda. Zarówno ta wyposażona w najbardziej nowoczesne sprzęty, jak i również w stylu retro bądź niezwykle minimalistyczna. W naszym wypadku podstawowym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian na odpowiedni kolor, najlepiej w pastelowych barwach, a następnie wybranie i wyposażenie łazienki w stosowne dodatki. Sporym powodzeniem cieszą się malowane kwiaty lub inne grafiki na ścianach. Oczywiście zamiast takich malunków możemy zdecydować się po prostu na dekoracje ścienne, jak obrazy, zdjęcia. Przejdźmy jednak do szczegółów.

Kolorystyka

Bez względu na pomieszczenie, kolorystyka zawsze odgrywać w nim będzie niezwykle istotną rolę. To właśnie stosownie dobrane barwy mogą decydować o klimacie i stylistyce wnętrza. Do romantycznej łazienki najlepiej sprawdzają się jasne kolory, zwłaszcza pastelowe. To dzięki nim tworzona jest lub też wzmacniana atmosfera. Romantyczna łazienka to miejsce często wręcz stworzone dla wrażliwych kobiet. Wspomniane pastelowe kolory na ścianach i dodane do tego w odpowiednich miejscach odcienie różu wyrażą nasze pragnienia oraz zmysł estetyczny.

Wyposażenie

Odwieczny dylemat: wanna czy kabina prysznicowa, będzie w tym wypadku uzależniony od metrażu naszej łazienki oraz samych naszych upodobań. Dla romantycznej atmosfery oczywiście o wiele lepiej sprawdza się wanna. To tutaj możemy oddawać się długim i relaksacyjnym kąpielom, a jeśli wanna jest większych rozmiarów, to możemy bez trudu robić to we dwoje. Przy wyborze kabiny prysznicowej warto zdecydować się także na obszerniejsze modele, zwłaszcza z głębszym brodzikiem. Od czasu do czasu taki brodzik może pełnić dla nas rolę małej wanny.

Dodatki

Romantyczna łazienka to też dla nas zmysłowe miejsce. A najlepiej można je uzyskać poprzez wykorzystanie odpowiednich dodatków. Dekoracje ścienne, nastrojowe światło, elementy związane z aromaterapią czy nawet świeże kwiaty potrafią dać nam bardzo wiele. Ponadto wszelkiego typu produkty tekstylne, jak ręczniki, dywaniki łazienkowe, kosze na bieliznę, również wpływają na finalny efekt. Warto wybierać przede wszystkim nastrojowe światło, które uzyskamy poprzez kinkiety. Dużym powodzeniem cieszy się ostatnio możliwość regulowania stopnia światła, dzięki czemu przy przyciemnionym świetle możemy wprowadzić bardziej romantyczną atmosferę. Na koniec nie zapominajmy o świeczkach, lampionach oraz o muzyce z radia czy choćby z telefonu. Romantyzm gwarantowany!

Ozdoby świąteczne

polecane
niedostępny
  • Producent: AM.PM. 
zobacz również
od 79 zł
  • Producent: Villeroy & Boch 
zobacz również
od 339 zł
  • Producent: Villeroy & Boch 

Świeczki

polecane
niedostępny
  • Producent: -
polecane
niedostępny
  • Producent: -
polecane
od 7 90
  • Producent: PRO CANDLE 
zobacz również
od 65 zł
  • Producent: -

Może Ci się także spodobać...