Retro

Styl retro w łazience

Wbrew pozorom styl retro to nie przepych i kapiące złotem dodatki. Projektując wnętrze w stypu retro sięgnij po inspiracje rodem z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. To eleganckie wnętrza w stylu art deco z umiejętnie dobranymi detalami. Charakterystyczne elementy to czarno-biała posadzka i wolno stojące wanny wsparte na nóżkach.


Jak umiejętnie dobrać dodatki

Podstawą będzie umiar. W przypadku łazienki retro lepsze jest naprawdę wrogiem dobrego. Pamiętaj też, że niektóre z elementów wymagają przestrzeni, żeby je wyeksponować. Wspomniana wanna na nóżkach nie będzie dobrze wyglądała wciśnięta w róg. Jeśli masz zatem małą łazienkę postaw na retro… w szczegółach.

Retro w szczegółach

Piękna zdobiona rama lustra, szafka pod umywalkę, czy drewniany taboret ze sklepu z antykami doskonale przełamią formę spokojnego stonowanego wnętrza. Pamięta tylko, że mocniejsze akcenty w formie dodatków dobrze prezentują się na bazowych neutralnych kolorach.

Nowoczesne rozwiązania w szlachetnej formie

Aby urządzić łazienkę w stylu retro nie musisz koniecznie biegać po sklepach z antykami, czy też wykuwać autentycznych kafli z łazienki z początku ubiegłego wieku. Wielu producentów oferuje produkty nawiązujące stylem do minionych epok, które są wykonane w nowoczesnej technologii.

    Źródła zdjęć:

Może Ci się także spodobać...