Pralka ładowana od góry do małej łazienki

Typowe budownictwo w Polsce w okresie PRL-u sprawiło, że dziś mamy do czynienia z mieszkaniami z małymi łazienkami. Stwarza to sporo problemów, gdyż często nie możemy sobie pozwolić na większą wannę lub kabinę prysznicową, przy jednoczesnym korzystaniu z obszernej pralki. Zdecydowanie zastosowanie w małej łazience pralki ładowanej od frontu może być niezwykle kłopotliwe. W takim wypadku nie pozostaje nam nich innego, jak pralka ładowana od góry.

Choć pod względem wymiarów może zajmować nawet więcej miejsca niż frontowa wersja, to jednak nie powinniśmy mieć problemów z bezproblemowym korzystaniem z jej możliwości. Ponieważ takie pralki cieszą się dużym powodzeniem na naszym rynku, postanowiliśmy przygotować specjalne zestawienie najciekawszych modeli ładowanych od góry.

Whirlpool AWE 4519/P

Tradycyjnie zaczynamy od produktów za najniższą cenę. Model pralki Whirlpool dostępny jest w cenie około 900 złotych. Jego wymiary to 60 x 40 x 90 cm, a wielkość załadunku wynosi max 5 kg. Klasa efektywności energetycznej to z kolei A+, czyli całkiem dobry wynik, jak za tę cenę. Jest to prosty model, który posiada 6 programów tematycznych oraz funkcję Clean +. Polega ona na wykorzystywaniu działania odplamiacza, który gwarantuje doskonale czyste pranie nawet w niskiej temperaturze. Przyda się ona w przypadku tkanin, które nie mogą być prane w wyższych temperaturach. Model ten posiada także zabezpieczenie przed zalaniem. Maksymalne obroty wirowania w tym wypadku to 1000 obr/min.

Polar PTL 1019

Polar to jedna z najstarszych i najbardziej znanych polskich firm produkujących sprzęt AGD. Obecnie wchodzi ona w skład grupy Whirlpool Polska. Dzięki niej możemy zakupić całkiem dobrej jakości pralki w przystępnej cenie. Pierwszym tego przykładem jest właśnie model PTL 1019. Jest to egzemplarz o podobnej cenie, jak poprzednio opisywana pralka. Posiada standardowe wymiary 60 x 40 x 90 cm. Jej ładowność to 5,5 kg, a maksymalne obroty 1000 obr/min. To także produkt z klasy energetycznej A+. Posiada 10 programów tematycznych, w tym system kontroli piany. Polega on na uruchamianiu dodatkowego płukania w przypadku przedozowania środka piorącego. W rezultacie ubrania zostaną dokładnie wypłukane.

Indesit ITWA 51052 W

Na tym samym pułapie cenowym znajduje się Indesit ITWA 51052 W. Jest to podobna pralka, jak wymienione do tej pory. Posiada nieco mniejsze wymiary 60 x 40 x 85 cm, a jej wielkość załadunku wynosi max 5 kg. Wirowanie to z kolei 1000 obr/min. Posiadamy tutaj aż 14 opcji prania. Od poprzednich pralek różni ją kasa energetyczna, gdyż tutaj mamy do czynienia z A++. Dzięki temu zyskamy większe oszczędności w skali rocznej. Pralka oferuje nam między innymi możliwość skrócenia czasu prania przy jednoczesnym zachowaniu jego jakości, jak i funkcję „mniej zagnieceń”. Ciekawością jest także szybkie odświeżanie, gdzie cykl prania trwa jedynie 9 minut.

Indesit ITWA61052

Za kilkadziesiąt złotych więcej powinniśmy bez trudu znaleźć drugą pralkę marki Indesit. ITWA61052 to nieco większy model o standardowych wymiarach, który posiada jednak wsad na 6 kg. Jest to bardzo podobna pralka do przed chwilą prezentowanej. Ma tę samą klasę energetyczną oraz prędkość wirowania. Posiada jednak mniej programów tematycznych.

Electrolux EWT0862ID

W cenie do 1000 złotych polecana jest często także pralka marki Electrolux. To urządzenie w klasie energetycznej A++ o wymiarach 60 x 40 x 89 cm. Pojemność bębna to 6 kg, a maksymalna prędkość wirowania wynosi 800 obr/min. Model ten zaopatrzony został w kilka interesujących funkcji. Opcja AutoSense oraz FlexCare zapewnia niezbędną swobodę prania. Automatycznie dobierze cykl prania pod wielkość i wagę załadunku. Dostaniemy tutaj także więcej swobody dzięki funkcji opóźnienia rozpoczęcia programu. Produkt ten z pewnością przyda się rodzicom małych dzieci, gdyż jest on sprzedawany z blokadą panelu sterowania i przycisków, a także przedwczesnego otwarcia bębna. Warto dodać, iż posiada ona kilkanaście programów tematycznych.

CANDY CLT 362L-S

Ostatnim w naszym zestawieniu produktem poniżej 1000 złotych jest CANDY CLT 362L-S. Jest to pralka różniąca się nieco od poprzednich. Przede wszystkim posiada najlepszą klasę energetyczną A+++,co gwarantuje jeszcze większe oszczędności na zużywanej energii. Dodatkowo oferuje prędkość wirowania do 1200 obr/min. Jej załadunek to maksymalnie 6 kg. Jest przy tym wysoka na 85 cm. Zaopatrzona została w wyjmowalny dozownik detergentu. Posiada nowoczesne technologie, jak AquaPlus, automatykę wagową czy szybki program prania. Niektórzy użytkownicy narzekają w jej przypadku na brak czytelnego wyświetlacza.

Whirlpool TDLR 60212

Kolejny Whirlpool na naszej liście. Jest to pralka, za którą musimy zapłacić 200-300 złotych więcej niż za poprzednio wymienioną. Posiada ładowność do 6 kg oraz prędkość wirowania do 1200 obr/min. To produkt najwyższej klasy energetycznej A+++. Odznacza się dzięki temu niskim zużyciem energii – 153 kWh rocznie oraz zużyciem wody na poziomie 8500 litrów rocznie. Model ten wyposażony został w technologię 6-ty Zmysł. Dzięki temu dobiera ustawienia do wielkości i rodzaju wsadu. W następstwie tego można liczyć na większe oszczędności wody i energii. Pralka ta gwarantuje także wysoką skuteczność prania nawet w niezwykle niskich temperaturach. Innowacyjna funkcja FreshCare dotyczy subtelnego wirowania, które ma wpływ na świeże, suche i mniej zagniecione pranie. Posiada także zabezpieczenie przed zalaniem, panel sterowania pralki z blokadą rodzicielską, funkcję Drum Up, która samoczynnie ustawia bęben do szybkiego rozładunku. Do ciekawych opcji zaliczyć możemy także kontrolę wyważenia, ilości piany, wskaźnik czasu do końca program. Nie zapominajmy także o bezpiecznych drzwiczkach bębna, które otwierają się z lekkością.

Indesit TWD61253

Bardziej zaawansowanym modelem marki Indesit, za który musimy zapłacić około 1200-1300 złotych jest TWD61253. Jest to pralka o najlepszej klasie energetycznej A+++, czyli jej zakup wiązać się będzie w przyszłości z większymi oszczędnościami. Według producenta średnie roczne zużycie energii wynosi 153 kWh, a wody 9000 l. Model ten posiada pojemność do 6 kg oraz prędkość wirowania do 1200 obr/min. Zaopatrzony został między innymi w tryb Energy Saver. Dzięki niemu dla programu bawełny, tkanin syntetycznych oraz dżinsowych można zaoszczędzić nawet do 70 procent zużywanej energii. Ponadto zastosowano tutaj szeroką gamę programów specjalnych, które przeznaczone są do prania różnego rodzaju materiałów. Możemy także liczyć na opóźniony start programu nawet do 24 godzin w zależności od naszych potrzeb.

Bosch WOT24255PL

Bosch WOT24255PL to produkt z wyższej półki, którego cena jest wyższa niż 1500 złotych. Mamy tutaj do czynienia z pralką o większej głębokości 65 cm oraz załadunku do 6,5 kg. Posiada oczywiście najlepszą klasę energetyczną A+++ oraz prędkość wirowania do 1200 obr/min. Zastosowana została tutaj technologia ActiveWater™, która dzięki dwustopniowemu czujnikowi oszczędza wodę i obniża koszty prania. Automatycznie ocenia wagę załadowanej odzieży i dopasowuje do niej ilość wody. Model ten posiada także szybki program prania 15 minut oraz nieco dłuższy 30 minut. Przycisk Start / Pauza umożliwia dokładanie przez nas rzeczy do bębna w każdym momencie. Możemy także liczyć na programowanie czasu startu, wielostopniową ochronę przed zalaniem. Również i tutaj bęben zawsze będzie automatycznie ustawiany w pozycji do rozładunku. Dzięki systemowi AllergyPlus™ pralka chroni przed alergenami dzięki wyższej temperaturze i dodatkowemu płukaniu.

Whirlpool TDLR 70230

Na podobnym pułapie cenowym znajduje się pralka Whirlpool TDLR 70230. Mamy tutaj do czynienia ze standardową jak na ten poziom klasą energetyczną A+++ oraz prędkością wirowania 1200 obr/min. jest to nieco bardziej pojemny model, który posiada ładowność do 7 kg. Także i tutaj zastosowany został system 6-go Zmysłu, który dobiera ustawienia do wielkości i rodzaju wsadu, co pozwala oszczędzić nawet do 50% energii, wody i czasu. W tym modelu klasyczny napęd paskowy zastąpiony został nowym napędem o wysokiej wydajności, który jest bezpośrednio zintegrowany z bębnem. Redukuje to znacząco wibracje, prędkość wirowania, generowany hałas. Technologia PrecisionClean umożliwia skierowanie strumienia wody bezpośrednio na zabrudzenia. Ciekawa jest także opcja kolorowe 15°, gdzie kolorowe i delikatne tkaniny mogą być prane w niskiej temperaturze.

Electrolux EWT11366HG

W cenie do 2000 złotych polecana jest także pralka Electrolux EWT11366HG. Klasa energetyczna A+++, ładowność do 6 kg oraz prędkość wirowania do 1300 obr/min to najważniejsze parametry tego urządzenia. Posiada przy tym wymiary 60 x 40 x 89 cm. Nowością w naszym zestawieniu jest tutaj opcja prania parowego. Ma ona bardzo dobry wpływ na odzież, albowiem zmniejsza zagniecenia i usuwa brzydkie zapachy. Z kolei system Fuzzy Logic kontroluje pracę pralki. Na podstawie wielkości i wagi załadunku dostosowuje do niego zużycie prądu i wody. Inżynierowie Electroluxa zdecydowali się na wprowadzenie technologii z certyfikatem Woolmark. Dzięki temu w pralce mogą być prane wełniane ubrania, które preferowane są tylko do czyszczenia ręcznego. Zastosowany tutaj panel sterowania posiada blokadę rodzicielską. Dzięki opcji Time Manager mamy okazję na skrócenie czasu prania. Dla komfortu wprowadzona została także specjalna konstrukcja zawiasów, dzięki której drzwiczki otwierają się delikatnie i powoli.

AEG L88560TLP4

Na koniec najdroższa pralka w naszym zestawieniu. Za AEG L88560TLP4 musimy zapłacić blisko 3000 złotych! Jest to model o ładowności do 6 kg oraz rekordowej na liście maksymalnej prędkości wirowania 1500 obr/min. Zastosowana została tutaj specjalna efektywność energetyczna klasy A+++ -10%. Dzięki temu urządzenie to może nawet o 10 procent mniej pobierać energii niż wysokiej klasy pralki A+++. Zastosowano tutaj technologię ProTex Plus z certyfikatem Woolmark Blue. Dzięki temu możemy bez obaw prać nawet najbardziej delikatne tkaniny. Poprzez zastosowanie silnika inwerterowego urządzenie to jest bardziej trwałe i ciche w swej pracy. Wprowadzenie inteligentnej funkcji OptiSense dostosowuje długość cyklu do ładunku prania.

Może Ci się także spodobać...