Pastelowa łazienka – jak ją urządzić?

Trendy w urządzaniu wnętrz obejmują obecnie bardzo różne aranżacje, często takie, które są całkowicie odmienne. Z jednej strony znajdziemy wskazówki, jak urządzić pomieszczenia minimalistyczne, nowoczesne, surowe, pełne betonu i metalu, z drugiej – co należy zrobić, aby uzyskać wnętrza spokojne, przytulne, ciepłe dzięki drewnu i delikatnym materiałom, a także z panującą w nich rodzinną atmosferą. Pastelowa łazienka znajduje się gdzieś wśród tych architektonicznych trendów. Po taki sposób wystroju wnętrza sięgną chętnie osoby o łagodnym usposobieniu, które lubią otaczać się ciepłymi barwami. Dobrze jest znać kilka rad, które ułatwią aranżację łazienki na miarę naszych marzeń.

Ściany

To jeden z najprostszych sposobów, dzięki którym możemy uzyskać pożądany efekt. Wiadomo – w łazience najczęściej wykorzystujemy w celu wykończenia ścian kafelki lub płytki. Wystarczy wybrać te w odpowiednim kolorze. Świetnie spisze się błękit lub ciepły odcień szarości. Nie bójmy się jednak sięgać po barwy w cieplejszej tonacji. Delikatna, cytrynowa żółć lub słodki róż wprowadzą do pomieszczenia pozytywną energię. Jeśli pokrycie całych ścian danym kolorem nieco nas odstrasza, możemy połączyć go z bielą, która będzie stanowić idealnie neutralne dopełnienie. Nie tylko jednak płytki nadają się do naszej łazienki. Równie dobrze sprawdzi się tapeta. Wybierając ją, zwróćmy uwagę na to, czy jest odporna na wilgoć. Ogromną zaletą tapet jest ich bogata kolorystyka i wzornictwo, dzięki którym osiągniemy jeszcze ciekawsze efekty.

Meble

Szafka pod umywalkę lub półka na kosmetyki także mogą być elementami tworzącymi upragniony rezultat. Pastelowe meble łazienkowe są nieco delikatniejszą formą urządzenia łazienki – ich kolor nie będzie tak bardzo rzucał się w oczy, jak to może mieć miejsce w przypadku ścian, które zajmują o wiele większą powierzchnię. Takie meble mogą być oczywiście dopasowane do płytek lub tapety w wybranym kolorze, równie dobrze będą jednak tworzyć naszą pastelową łazienkę, gdy ustawimy je wśród obojętnej scenerii – bieli ścian lub drewnianej podłogi. Wszystko zależy od tego, czy chcemy zmaksymalizować pastelowość pomieszczenia, czy jedynie nadać mu nieco subtelności.

Wyposażenie

To kwestia, której modyfikacje spotykane są dość rzadko. Z reguły, wybierając umywalkę, baterię prysznicową, wannę czy miskę WC, decydujemy się na klasyczne ich modele. Najczęściej spotykamy się z bielą takiej armatury, ewentualnie odcieniami szarości. Wystarczy jednak tylko nieco więcej czasu poświęcić na poszukiwania oryginalnego wyposażenia, by móc cieszyć się na przykład różową umywalką, która może zasadniczo zmienić wygląd naszej łazienki.

Dodatki

Jeżeli lubimy popuścić wodzę fantazji, to w tym miejscu możemy sobie na to pozwolić. Dodatki są elementem, który w żaden sposób nas nie ogranicza. Pastelowe może być wszystko – dywaniki łazienkowe, zasłony prysznicowe, kubki na szczoteczki, lampy, ramy okien czy luster, a nawet ręczniki. Można także poszaleć z dekoracjami. Takie detale, jak kwiaty doniczkowe, pojemniki na kosmetyki, świeczki, lusterka i wszelkiego rodzaju bibeloty, są w stanie całkowicie odmienić wnętrze. Pastelowa łazienka powinna zostać wyposażona przynajmniej w kilka takich dodatków, a wtedy efekt, jaki będzie wywoływać, będzie z całą pewnością oszałamiający. Całe szczęście pastele są wyjątkowo delikatnymi, a przez to bezpiecznymi, barwami – dzięki temu trudno jest osiągnąć przesadzony rezultat.

Może Ci się także spodobać...