Oryginalna półka z drabiny

Meble łazienkowe nie muszą być duże, wymyślne czy skomplikowane. Mają spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest przechowywanie akcesoriów niezbędnych do codziennej higieny oraz kąpieli. Czasem chcemy jednak posiadać jeden element wyposażenia, który będzie nie tylko użyteczny. Oryginalna półka będzie idealna w tej roli.

Co nam daje oryginalność?

Z oryginalnością nie można przesadzić. Nie ma niczego trudnego w dobraniu nietuzinkowych elementów i umiejscowieniu ich w naszej łazience. Jeżeli jednak kryterium wyjątkowości zacznie dotyczyć zbyt dużej części pomieszczenia, stanie się ono przeładowane i przez to chaotyczne i nieestetyczne. Najważniejszą zasadą jest umiar! Decydując się na jeden niezwykle oryginalny element wyposażenia, powinniśmy pamiętać o prostocie pozostałych akcesoriów i mebli. Dzięki temu osiągniemy oryginalność, której pożądaliśmy. Nasza łazienka stanie się miejscem wyjątkowym, zaskakującym, ale nie tandetnym. Neutralne tło, ściany, podłoga oraz klasyczne, nieskomplikowane meble będą świetnym kontrastem do wybranego przez nas elementu dekoracyjnego, który zostanie w takim otoczeniu wysunięty na pierwszy plan. To zagwarantuje nam efekt, o jaki nam chodziło.

Oryginalna półka w formie drabiny

Jeśli już zaaranżowaliśmy naszą łazienkę tak, aby stanowiła stosunkowo obojętną i neutralną scenerię, możemy zastanowić się nad tym, co da nam upragnioną niebanalność. Dobrze jest, gdy ten element oprócz funkcji dekoracyjnej będzie spełniał także inną, nieco bardziej praktyczną rolę – łazienki są z reguły niewielkimi pomieszczeniami, więc zagracanie ich nadmiarem sprzętu jest wyjątkowo niekorzystne.

Najłatwiej oryginalność wprowadzić do wnętrza przy pomocy jednego niedużego mebla. Idealnie w tym wypadku sprawdzi się półka w kształcie drabiny. Jest ona coraz powszechniejsza w trendach związanych w wystrojem wnętrz, zwłaszcza łazienek. Postawiona przy ścianie zajmie niewielką przestrzeń, a stanowić może idealną alternatywę dla wieszaka na ręczniki. Możemy także na jej szczeblach poustawiać koszyki, w których schowamy inne łazienkowe bibeloty.

Jak zdobyć drabinę?

To nic trudnego! Wystarczy porozglądać się po swoim garażu lub zajrzeć do pomieszczeń gospodarczych znajomych. Ktoś na pewno ma schowaną tam starą i nieużywaną drabinę. Możliwe, że będzie ona nieco uszkodzona, ale nie zależy nam na jej bezpieczeństwie, więc nie powinno to stanowić przeszkody. Jej odrestaurowanie także nie będzie trudne. Należy wyposażyć się w papier ścierny, farbę i wolny weekend. Dobrze jest także taką drewnianą drabinę zabezpieczyć specjalnym preparatem przeciwko wilgoci – w końcu w łazience nierzadko może mieć styczność z wodą, a nie chcemy, aby nasza ciężka praca poszła na marne.

Jeśli jednak nie uda nam się znaleźć używanej drabiny, bez trudu odnajdziemy gotowe już półki w tej formie w sklepach meblowych. Są dostępne w wielu kolorach i wielkościach, więc każdy odnajdzie oryginalną półkę dostosowaną do własnych potrzeb i możliwości.

Oryginalność w urządzaniu łazienek nie oznacza wielu niesamowitych elementów. Wystarczy skupić się na jednym, by osiągnąć rewelacyjny efekt. Nie musi też wiązać się to z dużymi kosztami, czego przykładem jest między innymi półka z drabiny.

Może Ci się także spodobać...