Nowoczesna łazienka – pomysły aranżacyjne

Nowoczesna łazienka ma wiele różnych obliczy. Liczba pomysłów aranżacyjnych w tym zakresie jest prawie nieskończona. Wystarczy tylko być świadomym, na czym przede wszystkim zależy nam w tej intymnej przestrzeni. Jakie kolory, faktury i materiały będą dla nas najbardziej atrakcyjne? Jak wykorzystać przestrzeń, którą mamy do dyspozycji? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Nowoczesna łazienka o niewielkim metrażu

Częstym problemem w trakcie aranżacji domu lub mieszkania jest nieduża przestrzeń do zagospodarowania. Zdarza się, że układ lokalu pomyślany jest tak, że nowoczesna łazienka musi zmieścić się w bardzo nietypowym pomieszczeniu. Co można wtedy zrobić? Mając do dyspozycji prostokątne pomieszczenie (niezbyt szerokie, ale bardzo długie), mamy kilka możliwości. Przede wszystkim warto pomyśleć nad długą, wąską umywalką. Ma ona ciekawy wygląd, szczególnie wtedy, gdy odznacza się ostrymi, niemal prostymi kątami. Wtedy można zestroić ją z baterią niewymagającą kurków. Znakomicie sprawdzi się ta z czujnikami ruchu lub taka, w której zawór odkręcany jest specjalnym przyciskiem (takim, jaki często używany jest w sanitariatach centrów handlowych). Pamiętajmy też, że z powodzeniem można zrezygnować z blatu, który okala ceramiczną misę. Najczęściej jest on zbędny i tworzy się na nim bałagan, a my mamy kolejną powierzchnię do sprzątania. Warto pomyśleć zatem o dużych, pojemnych, zamykanych szafkach, w których schowa się wszystkie kosmetyki i artykuły higieniczne. Wtedy nie będziemy mieć problemów z utrzymaniem pomieszczenia w czystości.

Należy pamiętać, że miejsce, w którym umieszczona jest wanna lub prysznic można oddzielić od reszty przestrzeni za pomocą ścianki działowej. Wystarczy wówczas pozostawić jedynie otwór drzwiowy. Właściwie rozmieściwszy baterię, można nawet pokusić się o to, by zrezygnować z montowania – nieraz bardzo kosztownych – drzwi prysznicowych. W planowaniu aranżacji pomieszczenia ważne jest też oświetlenie. Znakomicie sprawdzą się halogeny montowane zarówno w suficie podwieszanym, jak i te, które można wmontować w podłogę. Wyglądają one bardzo nowocześnie i dają sporo światła. Można też rozważyć szafki łazienkowe z lustrzanymi frontami. Wtedy w prosty sposób rozwiąże się problem przestrzeni do magazynowania niezbędnych akcesoriów i dużego lustra. W kwestii koloru kafelek polecamy w szczególności te utrzymane w jasnych – szarych lub białych – kolorach.

Naturalne materiały w nowoczesnym wydaniu

Obecnie na rynku dostępne są deski niezwykle odporne na działanie wody. Odpowiednio zaimpregnowane będą służyły długie lata nawet tam, gdzie poziom wilgoci jest tak wysoki, jak w miejscu, gdzie codziennie zażywa się kąpieli. Takie naturalne materiały wykończeniowe prezentują się naprawdę efektownie. Pięknie współgrają z białą ceramiką sanitarną. Można zatem zdecydować się na standardowe umywalki z tradycyjnymi, chromowanymi bateriami. Z powodzeniem można też podjąć decyzję o wpuszczeniu pojemnika na wodę w drewniany blat. Wtedy poniżej jego poziomu możliwe staje się zamontowanie obszernych półek, na których umieścić da się świeże ręczniki i wszystko to, co niezbędne, a może być wystawione i dostępne dla gości. Ciekawym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni jest też zaplanowanie wnęk ozdobionych drewnem. Zyska się wtedy dodatkowe schowki na niezbędne akcesoria. Z tak przemyślanymi elementami wyposażenia dobrze będą współgrać duże, matowe kafle w ciemnych kolorach. Takie połączenie barw prezentuje się naprawdę bardzo atrakcyjnie.

Owalne kształty i szkło szronione

Wpuszczana w blat umywalka o kształcie eliptycznym znakomicie sprawdzi się w rogu pomieszczenia. Będzie można wówczas zagospodarować przestrzeń łazienki, w której niewielkie miejsca oddalone od ścian pozostają zazwyczaj bezużyteczne. Osobom niebojącym się eksperymentów w aranżacji pomieszczeń polecamy też misy odlane z kolorowego szkła. Komponują się znakomicie z designerskimi bateriami o odważnych kształtach. Ponadto mogą ciekawie współgrać z kabiną prysznicową zabudowaną z pomocą nieprzeźroczystego, mlecznego szkła. Różne rodzaje szklanych powierzchni będą ponadto harmonizować się zarówno z matowymi, jak i połyskującymi elementami wykończeniowymi. Przykładem mogą być rozmaite lampy bazujące na oszronionym szkle. Zamknięte w nich światło nie razi, ale sprawia, że pomieszczenie jest znakomicie oświetlone.

Efektowny mariaż kolorów

Łazienka utrzymana w czarno-białej kolorystyce nie musi być nudna. Z tymi podstawowymi kolorami znakomicie komponują się bowiem różne inne, bardzo żywe i kontrastujące barwy. Można zatem do mebli z jasnymi frontami i ciemnymi blatami dodać coś krzykliwie kolorowego. Znakomicie pasować będą zarówno wielobarwne ręczniki, jak i świece. Te wszystkie niewielkie akcesoria dodadzą całemu pomieszczeniu niepowtarzalnego stylu. Rozważając kwestię sanitariatów i oświetlenia, można też zdecydować się na wielokątne kształty. Prostokątna umywalka będzie dobrze prezentować się z takowymi kurkami do wody. Na suficie da się z kolei zawiesić lampy w kształcie sześcianów.

Industrialne akcenty w pokoju kąpielowym

Mając do dyspozycji dużą wannę, można obudować ją jasnymi, dużymi kaflami. Tuż obok przydatna będzie wysoka, duża, prostokątna umywalka z kranem umieszczonym na wysokości jednego z krótszych boków. Taka konfiguracja jest dość nietypowa, ale przyciąga wzrok i na pewno zwróci uwagę gości. Ważnym elementem całej stylizacji jest ściana pomieszczenia pozostawiona w stanie surowym. Dotyczy to głównie starych budynków budowanych z tradycyjnych, czerwonych cegieł. Połączenie tych surowych materiałów z bielą intryguje i zachwyca. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić, jeśli całość urozmaici się o ogromne lustro ozdobione rzeźbioną ramą obrazową. Pomalowana na biało prezentuje się wprost bajecznie. Dużą dawkę nowoczesnego designu można z kolei dostarczyć za pomocą oświetlenia LED-owego montowanego w ściance działowej umieszczonej nad wanną. Uzyskany wówczas efekt przykuwa wzrok na dłużej.

Łazienka tworzona wedle najnowszych trendów można przybrać rozmaite formy. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego i magicznego. Tylko od nas zależy, który z opisanych stylów jest dla nas najbardziej intrygujący.

Umywalki

polecane
niedostępny
 • Producent: Kerasan 
 • Szerokość: 60 cm
 • Długość: 42 cm
polecane
od 469 zł
 • Producent: Roca 
 • Szerokość: 42 cm
 • Długość: 42 cm
polecane
niedostępny
 • Producent: Elita 
 • Szerokość: 60 cm
 • Długość: 40 cm
zobacz również
od 166 zł
 • Producent: Koło 
 • Szerokość: 36 cm
 • Długość: -

Szczotki WC

polecane
niedostępny
 • Producent: home&you 
polecane
niedostępny
 • Producent: home&you 
polecane
niedostępny
 • Producent: Barwapol 
zobacz również
od 47 98
 • Producent: Bisk 

Może Ci się także spodobać...