Niebieska łazienka – który wybrać styl?

Choć obecnie pojawiają się coraz to nowsze trendy w urządzaniu wnętrz łazienek, to jednak nadal błękit i niebieski są jednymi z najpopularniejszych kolorów. Niebieska łazienka jest niezwykle neutralnym i miłym dla oka miejscem. Istnieje kilka stylów, które zainspirują do stworzenia idealnego niebieskiego pomieszczenia.

Swoboda aranżacji

Różne odcienie błękitu są zawsze na czasie. Mogą się one objawiać poprzez szaro-niebieskie płytki, detale, wykończenia ścian. Dobór odpowiednich barw jest przecież niezwykle istotny; ich kompozycja ma tworzyć wspólną całość, a nie wrażenie chaosu. Nasza niebieska łazienka może zostać urządzona niezależnie od metrażu. Oczywiście aranżacje różnią się między tym, co mamy w domu, apartamencie czy małym mieszkaniu. Mimo to posiadamy dosyć sporą swobodę w urządzaniu wnętrza. Tym bardziej, że błękit i wszelkie odcienie niebieskiego w łazience związane są także z kilkoma stylami.

Styl marynistyczny

Motywy morskie od dawna są często wykorzystywane w aranżacji takiego pomieszczenia. Idealnym na to dowodem jest właśnie styl marynistyczny. Czerpie on inspiracje z dwóch morskich barw, czyli białej i niebieskiej. Dzięki temu, iż odwołuje się w swojej estetyce do oceanu oraz żeglugi, można dzięki niemu przenieść się do czasów wakacyjnych. Swoboda aranżacyjna pozwala nam na wykorzystanie zarówno niebieskich pasów czy błękitnych płytek, jak i również wielu ciekawych dekoracji, którymi mogą być przedmioty żeglarskie, sieci, zwierzęta morskie czy choćby piasek. Obrazy ścienne i dekoracyjne kafelki sprawią, że taka łazienka prezentować się będzie jeszcze lepiej.

Styl shabby chic

Jest to styl polecany przede wszystkim kobietom, które poszukują wyposażenia romantycznego i pełnego uroku. Aranżacja wnętrza takiego pomieszczenia w wielu przypadkach opiera się na wiekowych już przedmiotach, które zyskują nowe życie, a przy okazji niosą ze sobą określoną historię. W wielu przypadkach nadrzędnym kolorem takiej łazienki jest róż, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby znakomicie komponował się z wybranym odcieniem błękitu. Zwłaszcza ciekawie prezentować się będzie takie pomieszczenie pełne bieli, z którą błękit najlepiej się uzupełnia. Szczególnie polecane są tu płytki ceramiczne w kolorze wyblakłego błękitu lub też specjalnie na taką okazję postarzane, a także stylizowana armatura. Dla wielu osób idealnym miejscem na łazienkę w stylu shabby chic jest poddasze, gdzie skosy dachu wprowadzają jeszcze więcej interesującego klimatu.

Styl śródziemnomorski

Niewątpliwie jest to styl, który może nam się kojarzyć z wakacjami na południu Europy. Liczne kurorty w Grecji, Francji czy Włoszech posiadają hotele z łazienkami w tym stylu. Płytki w kolorze tafli wody Morza Śródziemnego czy hotelowych basenów nadają charakterystycznego wyglądu pomieszczeniu. Biel i błękit stanowią klasyczną podstawę do stworzenia nadmorskiego klimatu we wnętrzu. Przydają się tutaj także dodatki i akcesoria w takiej samej tonacji kolorystycznej, w związku z tym popularne są błękitne i niebieskie ręczniki, dywany łazienkowe, akcesoria na umywalce, wiklinowe kosze na bieliznę czy drewniane akcesoria.

Szafki łazienkowe

polecane
niedostępny
  • Producent: -
zobacz również
od 485 zł
  • Producent: Cersanit 
zobacz również
od 204 zł
  • Producent: Cersanit 

Może Ci się także spodobać...