Narożne półki łazienkowe – jakie wybrać?

Jak doskonale wiemy, najczęściej nasze łazienki nie należą do zbyt obszernych pomieszczeń. Dlatego też istotne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jako funkcjonalne, a przy tym często stylowe wyposażenie mogą służyć narożne półki.

Przede wszystkim praktyczne

Na pierwszym miejscu podczas zakupu musimy wziąć pod uwagę funkcjonalność i ergonomiczność takich mebli. Półki oraz regały narożnikowe umożliwiają nam maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Dostępne są one w wielu wersjach. Znajdziemy zarówno podwieszanie modele, jak i te stojące o różnych kształtach, wysokości i wymiarach. Ogromną zaletą takiego rozwiązania są niskie koszty podczas zakupu, całkiem spora pojemność, jeśli chodzi o stojące półki i regały, a także interesujące wzory i kolory. Małe półki możemy zamontować praktycznie w każdym rogu łazienki. Sprawdzą się one w kabinie prysznicowej, nad wanną lub umywalką.

W zależności od określonego modelu i jego ulokowania mogą być one miejscem na kosmetyki, środki czystości, tekstylia, zwłaszcza ręczniki, a także niezbędne akcesoria. W porównaniu do klasycznych mebli łazienkowych zajmują znacznie mniej przestrzeni, dają spore oszczędności, a jeżeli wybierzemy modele metalowe lub z tworzyw sztucznych – to będą one o wiele bardziej odporne na wilgoć, a nawet uszkodzenia mechaniczne.

Stylistycznie

Nie można zapominać, że taki regał lub narożna półka powinny być nie tylko praktyczne, lecz też stylowe. Atrakcyjność wizualna dla wielu osób ma całkiem spore znaczenie. Powinniśmy w związku z tym wybierać taki egzemplarz lub komplet, który będzie komponował się z wystrojem i stylistyką pomieszczenia lub przynajmniej nie zaburzał jego spójności. Znajdziemy bardzo bogatą ofertę szafek pod względem materiałów, z jakich są wykonane, koloru, wzoru, wielkości czy choćby ceny. W wyniku tego odszukanie dla siebie idealnego produktu nie powinno być tak trudnym zadaniem.

Jaki materiał?

Niewątpliwie materiał, z którego wykonana zostanie półka lub regał, ma ogromne znaczenie dla trwałości produktu oraz wykorzystania. Narożne półki łazienkowe wykonywane są z takich materiałów, które między sobą różnią się estetyką, trwałością oraz ceną. Do najtańszych niewątpliwie należy plastik. Taką narożną półkę zakupimy już za kilkanaście złotych. Będzie funkcjonalna, prosta w montażu, lekka, a także w miarę trwała, odporna na wilgoć – lecz z drugiej strony nie zaprezentuje się tak elegancko i modnie jak inne modele. Sporym powodzeniem cieszą się wersje ze stali nierdzewnej. Zarówno stojące, jak i podwieszane charakteryzują się trwałością oraz odpornością na działanie wilgoci. Znajdziemy egzemplarze z niższego i wyższego pułapu cenowego. Pod prysznic lub przy wannie najlepiej sprawdzają się właśnie wersje stalowe, metalowe lub wykonane ze szkła. Są trwałe, funkcjonalne, a przy tym łatwe w czyszczeniu. Będą najlepsze na kosmetyki.

Regały i półki narożne w wersji stojącej najlepiej prezentują się, jeżeli są wykonane z naturalnego drewna lub wikliny. Pomalowane na biały, beżowy, brązowy, lawendowy kolor dodadzą uroku pomieszczeniu, a także staną się miejscem na wiele drobiazgów.

Naszym zdaniem do łazienki warto wybrać zarówno podwieszane półki ze szkła lub stali, jak i również drewniane lub wiklinowe regały.

Półki łazienkowe

polecane
niedostępny
  • Producent: Sapho 
polecane
niedostępny
  • Producent: Aqualine 
polecane
niedostępny
  • Producent: Bisk 
polecane
niedostępny
  • Producent: BISK 

Regały łazienkowe

polecane
niedostępny
  • Producent: IKEA 
polecane
niedostępny
  • Producent: PLAST TEAM 
polecane
od 116 zł
  • Producent: AWD Interior 

Może Ci się także spodobać...