Najnowsze trendy w wystroju łazienek

Nowoczesne budownictwo idzie w parze z równie innowacyjnym wzornictwem. Warto zatem, urządzając łazienkę, poznać najnowsze trendy w upiększaniu tego właśnie miejsca. Projektanci proponują kilka różnych rozwiązań w tym zakresie. Przedstawiamy najciekawsze spośród nich.

Najnowsze trendy, czyli wielkoformatowe płytki ceramiczne

Kafle przekraczające standardowe formaty robią naprawdę ogromne wrażenie. Tego zdania są zarówno inwestorzy, jak i specjaliści od aranżacji wnętrz. Wszyscy oni są zgodni co do tego, że jest to moda, która znakomicie przyjęła się zarówno w wielu krajach europejskich, jak i w Polsce. Zaciekawieni tym tematem powinni odwiedzić targi wnętrzarskie, gdzie prezentowane są najnowsze trendy. W trakcie tego typu wydarzeń można odnaleźć wiele ciekawych inspiracji. Wśród nich odnajdzie się elementy dekoracyjne przypominające swoją fakturą cegłę, tynk, drewno, a nawet surowy cement. Dodatkowo spotka się też zapewne z różnymi odmianami dostępnych wariantów ceramicznych kafli. Do najbardziej lubianych należą te z wklęsłymi i wypukłymi wzorami, a także te matowe. Faktem jest jednak, iż one wszystkie optycznie powiększą każdą, nawet niewielką powierzchnię sanitarną.

Drewno w łazience? Czemu nie!

Znakomitym uzupełnieniem opisanych powyżej elementów zdobiących ściany są różnorodne, drewnopodobne dekory. Dobrze sprawdzą się te w kolorach sugerujących bliskość z naturą. Warto zatem zdecydować się na zieleń w różnych jej odcieniach. Ona zapewne urozmaici wygląd szafek, półek i podestów z naturalnego drewna. Połączenie to sprawi, że pomieszczenie nabierze odrobiny ciepła. Stanie się tym samym zdecydowanie bardziej przytulne. Nie oznacza to jednak, że trzeba koniecznie zrezygnować z metalowych dodatków. W postaci niewielkich elementów wykończeniowych dopełnią one całość i sprawią, że będzie wyglądać naprawdę interesująco.

Odważne zestawienia barw

Powrót w stylizacjach do naturalnych elementów wykończeniowych nie wyklucza ekstrawagancji. Kupując zatem meble z widocznymi słojami drewna, można pomyśleć o tym, jak będą się one prezentować na tle kontrastujących ze sobą czarno-białych ścian. Opisywane na samym początku kafelki w takich właśnie kolorach dostępne są przecież w wielu, tak samo zróżnicowanych, odcieniach. Robią przy tym piorunujące wrażenie, szczególnie wtedy, gdy na ich tle wyeksponowane są motywy roślinne, a nawet sztuczne kwiaty. Całość ożywiają także ręczniki w ciepłych barwach, takich jak zieleń czy czerwień.

Konsole rodem z XVIII wieku

Niemniej ważne od drewnianych oraz metalowych dodatków i kontrastujących ze sobą barw są odpowiednio dobrane meble. Najważniejsze z nich, czyli te, w których osadzane są umywalki, prezentują się zjawiskowo, gdy swoim wyglądem przypominają elementy dawnych, królewskich komnat. Odznaczają się zatem półkolistymi blatami i bogato zdobionymi, powyginanymi nogami. Tak zaprojektowane szafki podumywalkowe są bardzo lekkie i niebywale oryginalne. Na pewno wyróżniają się na tle wszystkich szafek sprzedawanych w dużych sieciowych sklepach. Nie zapewniają wprawdzie dużej przestrzeni do przechowywania potrzebnych kosmetyków i akcesoriów łazienkowych, ale mają klasę! Odznaczają się niebywale atrakcyjnym wyglądem, a zestrojone z bogato rzeźbionym lustrem tworzą pięknie prezentującą się toaletkę.

Trójwymiarowe fronty

Wybierając meble łazienkowe, musimy zrobić to z rozwagą. Trzeba pomyśleć o tym, aby jak najlepiej współgrały z wybranymi wcześniej płytkami ceramicznymi. Zdecydowawszy się na te nowoczesne i lśniące, można zharmonizować je z szufladami, których fronty ozdobione są trójwymiarowymi strukturami. Sprawiają one, że można całemu pomieszczeniu nadać absolutnie wyjątkowy charakter. Oświetlenie zamontowane na suficie i podłodze odbijać się przy tym będzie od opisanych płaszczyzn, sprawiając, że efekt stanie się naprawdę oszałamiający. By był on odpowiednio kontrastujący, warto wybrać jak najostrzejsze i asymetryczne kształty. One jeszcze lepiej uwydatniają zalety tak zaaranżowanych mebli łazienkowych.

Łączenie różnorodnych stylów

Projektanci zachęcają do tego, by nie bać się eksperymentów. Proponują wybierać takie meble, które swoją stylistyką nawiązują do mody rodem z lat 60. i 70. One, połączone z nasyconymi barwami, dają bardzo ciekawy efekt. Można także skorzystać z różnorodnych dostępnych na rynku fornirów. One szczególnie silnie nawiązują do tradycji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby swobodnie z nimi eksperymentować. Udowadniają to co krok kolejni młodzi kreatorzy. Warto im zaufać, bo stworzone przez nich wizje naprawdę przyciągają wzrok.

Trendsetterzy usilnie nakłaniają nas do szeroko zakrojonych eksperymentów w wystroju wnętrza łazienki. Warto im zaufać, bo ich ciekawe propozycje potrafią zmienić stare wnętrza lub urządzić nowe pomieszczenie w sposób bardzo gustowny. Taki styl na pewno zdobył już wielu zwolenników. Dlatego warto dołączyć do tego nieustannie powiększającego się grona.

Glazura i terakota

polecane
niedostępny
 • Wymiary: 33 x 33 cm
 • Typ: kafel 
polecane
niedostępny
 • Wymiary: -
 • Typ: kafel 
polecane
niedostępny
 • Wymiary: 45 x 45 cm
 • Typ: kafel 
polecane
niedostępny
 • Wymiary: 33 x 33 cm
 • Typ: kafel 

Szafki łazienkowe

polecane
od 2 820 zł
 • Producent: Kerasan 
polecane
od 506 zł
 • Producent: Comad 
polecane
niedostępny
 • Producent: wideShop 
polecane
niedostępny
 • Producent: Boutique Pierrot 

Może Ci się także spodobać...