Łazienka w stylu minimalistycznym

Minimalistyczna łazienka ostatnimi czasy zyskuje coraz bardziej na popularności. Mniejsza liczba wyeksponowanych elementów, jasne kolory czy proste linie sprawiają, że można w takim pomieszczeniu uzyskać cichą i estetyczną przestrzeń. Jak zatem winna wyglądać nasza łazienka w stylu minimalistycznym?

Styl minimalistyczny – czym się charakteryzuje?

Styl minimalistyczny jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie precyzję, oszczędność miejsca i pieniędzy. Liczą się tu przede wszystkim perfekcja, prostota i geometryczne, proste formy. Dominującymi materiałami są: szkło, metal, drewno, kamień. Często również stawia się na tworzywo sztuczne. Coraz częściej w modnych aranżacjach możemy spotkać się z nawiązaniami do klimatu loftu. Przez to też w minimalistycznych przestrzeniach zbędne są wszelkie ozdoby czy kolorystyczna dowolność. Takie chłodne wnętrza związane są poniekąd także ze stylem industrialnym. Łazienka w stylu minimalistycznym to wnętrze, które nie wyjdzie z mody przez długie lata.

Kolorystyka w łazience

W takiej minimalistycznej i prostej łazience najlepiej sprawdzą się jaśniejsze kolory, zwłaszcza w naturalnych odcieniach. Najczęściej stawia się na biel, brąz, szarość, beż. Łazienka jednak nie musi pozostawać w jednolitych barwach. Możemy bez przeszkód zdecydować się także na dopełnienie ich innymi barwami. Fiolet, pomarańcz czy czerwień świetnie sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych przestrzeniach. Nie bójmy się stawiać na kontrasty – czerń i biel również mogą dobrze prezentować się w naszych czterech kątach.

Wyposażenie

Wyposażenie łazienki w niezbędne elementy również powinno przebiegać z duchem minimalistycznego stylu. Wykorzystujmy tylko to, co faktycznie będzie nam potrzebne. Łazienka powinna być wyposażona jedynie w niezbędne meble. Eksperci polecają przede wszystkim modele podwieszane, które przydadzą się najbardziej w mniejszych łazienkach. Nie zajmują one tyle miejsca, a dzięki nim można wykorzystać także inne elementy wyposażenia, jak choćby pralkę czy kosz na pranie. Sporym powodzeniem cieszą się chromowe wykończenia, które oprócz funkcjonalności pełnić będą dla nas także funkcję dekoracyjną.

Oświetlenie

W naszej nowej minimalistycznej łazience sporą rolę odgrywać będzie oświetlenie. Od dawna wiadomym jest, że poprzez odpowiednio dobrane lampy możemy podkreślić walory naszej łazienki lub też zniwelować niektóre jej mankamenty. Szczególnie w ostatnim czasie popularnością cieszą się lampy ledowe, małe punktowe reflektory, taśmy ledowe. Najważniejsze jest jednak dobieranie oświetlenia pod kątem funkcjonalności. Światło powinno padać najmocniej tam, gdzie tego potrzebujemy, czyli na umywalkę wraz z lustrem, wannę lub kabinę prysznicową.

Armatura

Nasze funkcjonalne i niezbędne wyposażenie w łazience powinno współgrać z całością aranżacji tego pomieszczenia. Szukajmy w związku z tym prostych rozwiązań. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj biała wanna wolnostojąca czy też przeszklona kabina prysznicowa, najlepiej pozbawiona brodzika.

Dekoracje?

Jak już zostało wspomniane na początku, dominuje tutaj oszczędność przestrzeni i elementów wyposażenia. Dlatego powinniśmy zrezygnować z wszelkiego rodzaju dekoracji. Lepiej jest stawiać na funkcjonalne rozwiązania. Przykładem może być choćby schowek na kosmetyki, który winien być bardziej w formie zabudowanej aniżeli wolnej i otwartej.

Może Ci się także spodobać...