Łazienka pełna złota – luksus i przepych

Złoto to kruszec, który od tysięcy lat wzbudza zachwyt i pożądanie. Jest symbolem luksusu, bogactwa oraz przepychu. Zazwyczaj złoto stosowane jest w przypadku biżuterii, jednak jako kolor świetnie nadaje się do aranżowania wnętrz. Łazienka pełna złota będzie miejscem niezwykle reprezentacyjnym, a także pełnym ekstrawagancji.

Złoto przede wszystkim

Złoto wielu osobom kojarzy się ze szlachetnością, blaskiem czy dostojnością. Jego zastosowanie sprawia, że można zyskać pomieszczenie wyjątkowe, niczym z pięciogwiazdkowych hoteli. Dekoracyjne płytki, zdobione ramy luster oraz wyszukane dodatki pomagają w kreowaniu niezwykłego wnętrza. Oczywiście z racji niemałej ceny złota prawdopodobnie nie będzie nas stać na elementy wyposażenia z niego wykonane, jednak barwa złota jak najbardziej jest w naszym zasięgu. Złoto od dawna symbolizuje bogactwo i dobrobyt. Często uważa się, że kolor ten pasuje idealnie do osób, które uparcie dążą do realizacji swych marzeń lub po prostu cenią sobie wystawny styl. Zdaniem wielu dekoratorów pomieszczenia z mniejszymi czy większymi akcentami złota uspokajają, a także dodają nam energii i motywacji. Jest to bardzo ciepły kolor, który niezwykle dobrze załamuje światło, rozświetlając tym samym pomieszczenie. Istotne jest jednak to, aby z umiarem z niego korzystać, gdyż w innym przypadku nasza łazienka wyglądać będzie niczym pomieszczenie króla Midasa lub skarbiec w Forcie Knox. Złota łazienka to bez wątpienia rozwiązanie dla tych, którzy pragną posiadać w domu lub mieszkaniu istne pałacowe lub bajkowe wnętrze.

Urządzamy wnętrze

Bardzo rozsądnym i często sugerowanym rozwiązaniem jest łączenie złota z ciekawymi aranżacjami w czerni i bieli. Złoto dobrze współgra z tymi barwami, a także z beżem oraz brązem. Bardzo często stanowi kolor płytek dekoracyjnych lub wykończenia wanny. Może być stosowane w formie oświetlenia bądź pozłacanych elementów metalowych. Polecane jest przy tym łączenie surowych naturalnych materiałów z charakterystycznymi dekorami. Z jednej strony można pomyśleć o złocie jako subtelnej dekoracji, a z drugiej jako o głównym elemencie całej aranżacji.

Taka harmonijna kompozycja najlepiej sprawdza się w kobiecej łazience, gdzie złote dekory zarówno zwracają na siebie uwagę, jak i również dodają pomieszczeniu charakteru oraz elegancji.

Złote dodatki – klucz do klasycznej aranżacji

Jak już zostało wspomniane, wiele kolorów bardzo dobrze łączy się ze złotem. Będzie miało to wpływ na wybranie dekoracji do łazienki. Istnieje wiele sposobów na ozłocenie łazienki za pomocą ozdobnych dodatków, zwłaszcza poprzez stosowanie płytek ceramicznych. Dzięki interesującym dekorom z inkrustowanymi złoceniami wnętrze naszej łazienki nabierze magicznej atmosfery. Miłośnikom przepychu i luksusu polecane są złote, pikowane pokrycia desek sedesowych oraz wanien, które mogą być dodatkowo zdobione przez kryształowe guziki. Połączenie złota i kryształu często jest wykorzystywane w stylizowanych bateriach łazienkowych. Jako dodatki można wybrać mydelniczki lub dozowniki na mydło w złotym kolorze.

Słuchawki prysznicowe

polecane
od 99 99
  • Producent: OMNIRES 
zobacz również
od 79 zł
  • Producent: AquaFilter 
zobacz również
od 52 zł
  • Producent: Deante 
zobacz również
od 52 zł
  • Producent: TEKA 

Zestawy prysznicowe

polecane
niedostępny
  • Producent: OMNIRES 
polecane
niedostępny
  • Producent: OMNIRES 
zobacz również
od 799 zł
  • Producent: Pozostali 

Może Ci się także spodobać...