Łazienka pełna światła!

Dla wielu osób niezwykle istotne w łazience jest światło. Mowa tutaj zarówno o jego naturalnej postaci, jak i sztucznym oświetleniu. Dzięki nim pomieszczenie to prezentuje się żywo, przytulniej, a do tego z pewną nutą elegancji. Łazienka pełna światła nie jest trudna do stworzenia, dlatego warto się nad nią zastanowić.

Białe, jasne ściany

Podstawą do stworzenia łazienki pełnej światła będzie zdecydowanie się na białe, jasne kolory. Dzięki wykorzystaniu farb lub płytek ceramicznych w takiej barwie zyskamy niezwykły efekt czystości i jasności w pomieszczeniu. Nie możemy przy tym zapominać, że taka łazienka optycznie wyglądać może przy okazji na większą niż jest w rzeczywistości. Białe ściany i światło tworzą razem przestronne pomieszczenie, które będzie harmonijnie łączyć się z pozostałą częścią mieszkania. Biel w czystej postaci akcentować będzie elegancję i lekkość łazienkowego wnętrza. Oczywiście warto pomyśleć o załagodzeniu tego efektu – nie chcemy przecież mieć pomieszczenia szpitalnego czy laboratoryjnego. Dlatego idealnie sprawdzą się w tym wypadku drewniane meble łazienkowe. Niezwykle skutecznie łagodzą one dominację bieli, nadając przy tym tej specyficznej barwie nowego wyrazu, a jednocześnie podkreślając jej piękno.

Oświetlenie

Jeżeli chcemy optycznie powiększyć wnętrze, to musimy wprowadzić nie tylko jasne kolory, lecz też dobre lampy. Możemy zdecydować się w tym względzie zarówno na modele klasyczne, jak i nowoczesne plafony oraz kinkiety. Obie formy powinny dawać nam wyraźne i mocne światło. W zależności od naszych potrzeb barwa światła może w łazience być zimna lub ciepła. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą, to nasze wnętrze będzie prezentowało się surowiej. W ten sposób można jednak jeszcze bardziej optycznie powiększyć łazienkę. Nowoczesne lampy sufitowe dobrze się sprawdzą w łazience minimalistycznej lub urządzonej w stylu glamour. Dzięki temu, iż posiadają one ciekawe formy i nietypowy design, mogą pełnić także rolę dekoracyjną. Ostatnio sporym powodzeniem cieszy się oświetlenie sufitowe składające się z kilku małych lamp LED lub halogenowych. Dają one jasne i stonowane światło, które będzie znakomicie komponować się z bielą łazienki. Jako uzupełnienie warto wykorzystać zwykłe lampy lub kinkiety, które będą montowane przy lustrze łazienkowym.

Naturalne światło przede wszystkim!

Jeśli tylko warunki nam na to pozwalają, powinniśmy w łazience wykorzystać jak największe okno. Dzięki niemu zyskamy wiele naturalnego świata, które w ciągu dnia będzie wypełniać wnętrze pomieszczenia. W taki oto sposób można uzyskać idealny efekt, o którym tutaj wspominamy. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że większe okno oznaczać może znacznie mniej prywatności. Dlatego takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w domach jednorodzinnych, w których okno łazienkowe wychodzi na niezamieszkaną przestrzeń. Ewentualnie na czas kąpieli lub porannej toalety możemy używać rolet, zasłon, firan. Dzięki temu unikniemy wścibskiego wzroku sąsiadów i przechodniów.

Dodatki

Warto pomyśleć o jak największej ilości szklanych lub metalowych elementów, które odbijając blask słońca lub oświetlenia, wprowadzać będą ciekawe rozbłyski wewnątrz łazienki.

Lampy sufitowe

polecane
niedostępny
  • Producent: Elstead Lighting 
  • Rodzaj: -
polecane
od 1 639 90
  • Producent: Elstead 
  • Rodzaj: lampa wisząca 
polecane
niedostępny
  • Producent: Elstead Lighting 
  • Rodzaj: -

Lampy ścienne

polecane
niedostępny
  • Producent: Elstead Lighting 
polecane
niedostępny
  • Producent: Elstead Lighting 
polecane
niedostępny
  • Producent: Elstead Lighting 
polecane
niedostępny
  • Producent: Elstead Lighting 

Może Ci się także spodobać...