Łazienka w czerwieni – elegancja i ekstrawagancja

Coraz częściej decydujemy się na odważne i oryginalne pomysły w aranżacji łazienek. Zmieniana jest zarówno kolorystyka, jak i wyposażenie. Jednym z bardziej ciekawych wizualnie pomysłów jest czerwony kolor. Łazienka w czerwieni to coś niezwykle ekstrawaganckiego, a mimo to z pewnością przypadnie niejednej osobie do gustu.

Dlaczego czerwień?

Łazienka w kolorze łagodnej lub ognistej czerwieni to aranżacja dla odważnych. Ci, którzy cenią sobie ten kolor, a jednak mają pewne obawy z nim związane, nie powinni się przejmować. Przyzwyczajeni jesteśmy do jasnych pomieszczeń lub też w ciemniejszych, lecz bardziej neutralnych barwach. Czerwień wielu osobom kojarzyć się może negatywnie z najstarszym zawodem świata. Warto jednak poznać jej wpływ na nasze samopoczucie. Czerwony przede wszystkim symbolizuje witalność, aktywność. Pobudza nas do działania, ożywia i rozpala zmysły. Dzięki niemu zyskujemy więcej energii. Z pewnością przyda się on ludziom ospałym i przemęczonym. Istotne jest to, że najczęściej łączy się on w łazienkach z bielą, która występuje głównie pod postacią sanitarnych elementów wyposażenia. Biały również dodaje optymizmu i poprawia samopoczucie. Połączenie tych dwóch barw będzie miało spory wpływ na naszą energię i siły witalne. Nie można przy tym zapominać, że wielu kobietom czerwień kojarzy się z aurą romantyczności i zmysłowości.

Optymalne wnętrze w czerwieni

Jak już zostało wspomniane, warto dokonać takiej aranżacji czerwonej łazienki, aby całość nie była zbyt przytłaczająca. Jeśli wszystkie ściany będą przez nas pomalowane na ten kolor, należy zrównoważyć jego intensywność poprzez dodatki i wyposażenie o innej barwie. Rewelacyjnie wręcz na tle czerwonych ścian prezentować się będzie biała wanna czy umywalka, zestaw WC. Równie dobrze możemy wybrać także jaśniejsze meble lub dekoracje ścienne. Czerwień jest najcieplejszą ze wszystkich barw, a przy tym posiada szeroką paletę odcieni. Pozwala to nam tworzyć niezwykle ciekawe zestawienia kolorystyczne. Nie tylko biel może być do niej dodatkiem. Równie dobrze sprawdza się czerń, beż, szary. Z bielą jednak bardzo intrygująco może wyglądać zestawienie ze sobą płytek łazienkowych na ścianach oraz podłodze.

Meble w odcieniach czerwieni

Łazienka w czerwieni nie musi oznaczać jedynie ścian w takim kolorze. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie klasycznej bieli, która będzie stanowić bazę pod czerwone dodatki. Bez trudu znajdziemy w ofercie wielu producentów czerwone meble łazienkowe, które jako drugorzędny czy równorzędny kolor prezentować się będą dynamicznie i stylowo we wnętrzu pomieszczenia. Ciekawym zamysłem uzupełniającym meble może być zabudowanie wanny czerwonymi kafelkami.

Akcesoria w kolorze czerwonym

Jeśli jednak czerwone ściany lub meble wydają nam się czymś przesadnym i zbyt ekstrawaganckim, to zawsze możemy skorzystać z bezpiecznej opcji, jaką są dodatki. Do łazienki w delikatnej kolorystyce możemy wybrać zestaw czerwonych ręczników, mniejszy dozownik na mydło w płynie, mydelniczkę, kosz na pranie. Zwykły czerwony ręcznik czy też dywanik łazienkowy ożywią i wyróżnią wnętrze. Dzięki nim łazienka nabierze bardziej eleganckiego stylu.

Farby budowlane

polecane
od 49 98
  • Producent: Dekoral 
  • Rodzaj: lateksowa 
polecane
niedostępny
  • Producent: MALFARB 
  • Rodzaj: -
polecane
od 72 98
  • Producent: Bondex 
  • Rodzaj: -

Może Ci się także spodobać...