Kosz na pranie – coś niezbędnego!

W łazience często – mimo wprowadzania funkcjonalnych mebli i nowoczesnego wyposażenia – okazuje się, że najbardziej przydatne są proste rzeczy. Jedną z nich niewątpliwie jest kosz na pranie. Trudno sobie wyobrazić organizację i porządek w łazience bez takiego rozwiązania.

Na co nam kosz na pranie?

Zapewne niejednokrotnie zdarzało nam się, że brudnych ubrań zbierała nam się pokaźna ilość. Bez kosza czy pojemnika na pranie trudno jest takie brudy utrzymać w jednym miejscu, a nie ma chyba nic gorszego jak poniewierające się po pomieszczeniu ubrania. Dlatego wymyślono prosty i niezwykle potrzebny kosz na pranie. Nie zajmuje on zbyt wiele miejsca, a z reguły jest całkiem pojemny, dzięki czemu raz na zawsze pozbędziemy się problemu z brudnymi ubraniami. Pomaga on też o tyle, iż nie musimy trzymać brudów w innym pomieszczeniu, jak choćby w sypialni.

Jaki kosz do łazienki?

Kosz na pranie to jednak nie zwykły produkt, który możemy sobie ot tak po prostu zakupić i wstawić do łazienki. Musi być on przede wszystkim jak najlepiej dopasowany do stylu i kolorystyki pomieszczenia. Kolor, wygląd, nawet materiał, z którego wykonany jest kosz, będzie determinował jego wykorzystanie w konkretnej łazience. W nowoczesnych łazienkach, także zaaranżowanych w industrialnym stylu, bardzo dobrze sprawdzają się metalowe wersje, które prezentować się będą niezwykle oryginalnie. Z kolei w kolorowych, wręcz romantycznych wnętrzach najlepiej egzamin zdadzą plastikowe i równie barwne kosze lub też te wykonane z tkaniny. Bardzo rozsądnym pomysłem może być wybór pojemnika z naturalnego materiału, takiego jak wiklina, rattan, a nawet drewno, albowiem takie wersje sprawdzą się praktycznie w każdej łazience. Ponadto dzięki temu będziemy bardziej proekologiczni, a przy okazji zyskamy więcej naturalności w naszej łazience.

Rozmiar i kształt

Oczywiście istotnym kryterium podczas doboru kosza będzie wielkość łazienki. Przy małej przestrzeni musimy mocno przemyśleć układ elementów wyposażenia oraz znalezienie odpowiedniego pojemnika. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest ustawienie go bezpośrednio w okolicach pralki lub też wanny, kabiny prysznicowej. Z reguły jest tam trochę wolnej przestrzeni, która będzie idealna właśnie na kosz na pranie. Świetnie sprawdzają się modele półokrągłe lub w wersji narożnej, które można wcisnąć w jeden z kątów w łazience. Oczywiście w większym wnętrzu nie mamy zazwyczaj takiego problemu, dlatego możemy sobie pozwolić bez przeszkód na większy kosz – przyda się on zwłaszcza, gdy mamy więcej domowników lub robimy pranie raz na tydzień. W dużej łazience sprawdzić się mogą także specjalne meble, które często mają już w sobie wbudowane miejsce do przechowywania brudnych ubrań.

Wiklina czy plastik?

Sklepy oferują nam wiele rodzajów koszy, ale największy wybór będziemy mieli między wersjami plastikowymi a wiklinowymi. Te pierwsze z reguły są o wiele większe i tańsze. Występują w najszerszej palecie wzorów, rozmiarów oraz barw, co sprawia, że możemy mieć najmniej problemów ze znalezieniem modelu pasującego do wystroju łazienki. Natkniemy się na zarówno kosze ażurowe, imitujące wiklinę, jak i te o gładkim i prostym wykończeniu. Są lekkie, poręczne oraz łatwe w czyszczeniu. Ich wiklinowe odpowiedniki pasują do każdej łazienki. Zaletą niewątpliwie jest fakt, iż najczęściej takie kosze są wyplatane ręcznie, dzięki czemu istnieje możliwość ich zakupu na specjalne zamówienie. Oczywiście możemy równie dobrze wybrać wersje stalowe, druciane czy też wykonane z tkaniny.

Kosze na pranie

polecane
niedostępny
  • Producent: -
polecane
niedostępny
  • Producent: KELA 
polecane
niedostępny
  • Producent: 4HOME 
polecane
niedostępny
  • Producent: -

Może Ci się także spodobać...