Kabina prysznicowa walk-in: więcej komfortu!

Coraz częściej w łazienkach stosowane są kabiny prysznicowe zamiast wanien. Jest to przede wszystkim bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Mowa tu nie tylko o kosztach zużycia wody, lecz także zaoszczędzenia przestrzeni w łazience. Jest to o tyle ważne, iż w starszym czy nowszym budownictwie często można zetknąć się z małymi pomieszczeniami. Wtedy idealny będzie właśnie prysznic zamiast wanny. Jeśli chodzi o kabiny, to także częstym widokiem są modele typu walk-in.

Czym jest kabina prysznicowa typu walk-in?

Choć montaż kabiny walk-in wymaga od nas przeprowadzenia dodatkowych prac jak odpowiednie wypoziomowanie i zabezpieczenie posadzki czy wyposażenie jej w wydajne odwodnienie, to jednak spore zalety takich kabin sprawiają, że walk-in coraz częściej pojawiają się w naszych domach. W porównaniu do innych typów mamy tutaj do czynienia z minimalną liczbą elementów konstrukcyjnych. Redukowane są choćby rolki i zawiasy. Sam montaż stałych ścianek nie jest skomplikowany. Kabina bez brodzika daje nam o wiele więcej przestrzeni, przez co często polecana jest do wspólnego prysznica.

Równie ceniony jest brak drobnych części czy trudno dostępnych zakamarków, dzięki czemu możemy liczyć na prostsze utrzymywanie czystości. Jeśli wybierzemy kabiny wykonane ze szkła hartowanego dodatkowo pokrytego specjalną powłoką odporną na zacieki i kamień, to sykamy jeszcze mniej prac związanych z czyszczeniem powierzchni. Bardzo często stosuje się w tym wypadku powłokę DP active. Jest to powłoka polimerowa, która wygładza nierówności na powierzchni szkła i sprawia, że następuje efekt hydrofobiczny. Wpływa to na fakt, że powstawanie osadów jest mocno ograniczone. Zamiast korzystać z detergentów czy nawet octu, wystarczy tylko woda i przetarcie kabiny szmatką.

Wiele osób ceni sobie w głównej mierze wysoki komfort i bezpieczeństwo. Łatwość dostępu do wnętrza prysznica sprawia, że kabiny typu walk-in są rekomendowane dla osób mających problemy z poruszaniem się. Zredukowana może być konieczność otwierania drzwi, zagwarantowany otwarty dostęp. Osoby starsze, na wózkach, schorowane zyskają przez to wygodne wejście i wyjście z kabiny. Brak progu typowego dla standardowych rozwiązań brodzikowych zwiększa powierzchnię dla nas samych, jak swobodę poruszania się. W przypadku starszych i schorowanych osób zyskujemy o wiele większe możliwości zamontowania dodatkowych elementów ułatwiających samodzielną pielęgnację. Mowa tu o siedziskach czy uchwytach. Inną ciekawą zaletą jest to, ze powietrze wewnątrz takiej kabiny o wiele wolniej się nagrzewa, co ma wpływ na lepszy komfort podczas kąpieli.

Skupiliśmy się tylko na funkcjonalnych zaletach kabin prysznicowych walk-in. Tymczasem nie można zapominać o walorach estetycznych. Zastosowanie przezroczystego szkła optycznie zwiększa przestrzeń w łazience. Ponadto taki element wyposażenia może sprawić, że łazienka prezentować się będzie o wiele nowocześniej. W odróżnieniu do klasycznych kabin z brodzikiem, walk-in mogą być uzupełnieniem niemal każdej łazienkowej stylizacji. Możemy zakupić zarówno konstrukcje oparte o 3-4 ściany, jak i również tylko o same drzwi, jeśli resztę stanowić będzie kafelkowa zabudowa.

Warto jednak pamiętać, że równie istotny jest wybór ekipy budowlanej. Stworzenie dobrego odpływu, posadzki z małym spadem to gwarancja, że nie zalejemy łazienki. Warto także sprawdzić, jak solidna jest uszczelka pod drzwiami, gdyż ona również będzie miała wpływ na zatrzymywanie wody.

Radaway Modo II kabina walk-in 170 cm

Jest to ciekawa kabina typu walk-in, która przeznaczona została do montażu zarówno na brodziku jak i bezpośrednio na podłodze. Zastosowana została w jej przypadku duża tafla szkła bezpiecznego hartowanego o grubości 6 mm. Jest ona przymocowana do ściany za pomocą profilu oraz jednego stabilizatora. Jest to kabina uniwersalna, którą można zamontować jako wersję lewą lub prawą. Jej wymiary to: szerokość: 1585-1600 mm, wysokość: 2050 mm. Dzięki wykorzystanej powłoce i technologii EasyClean na powierzchni szkła osadza się mniej zanieczyszczeń i są one łatwiejsze do usunięcia. Bardzo ciekawym jest to, iż model ten w sklepie internetowym można zamówić ze szkłem w kolorze brązowym, grafitowym, satynowym, ewentualnie w opcji UltraClear.

Sea-Horse (BK251T10A4)

Mniejszym i blisko o połowę tańszym modelem jest ta kabina prysznicowa. Zastosowano w jej przypadku szkło hartowane o grubości 8mm, A4 stellar oraz powłokę CleanGlass. Jej przedział szerokości to 81-100 cm, wysokość. to z kolei 200 cm. Jest ona możliwa do montażu na brodziku lub bezpośrednio na posadzce. Mamy tutaj do czynienia z klasyczną i minimalistyczną kabiną prysznicową, która ze względu na swe wymiary idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

MODULAR SHOWER narożna 150 cm MS1-150

W zbliżonej cenie, czyli 1100-1200 złotych znajduje się ten egzemplarz. Jest to kabina pochodząca z nowej serii produktów MODULAR SHOWER. Stanowi ona bardzo ciekawą propozycję dla osób ceniących nowoczesność, elegancką formę i minimalistyczny kształt. Prezentowana kabina składa się z jednej ścianki stałej mocowanej do ściany chromowanym profilem. Jej wymiary to 150 x 200 cm. Zastosowane zostało w niej szkło bezpieczne, hartowane 8 mm pokryte z dwóch stron powłoką ANTIDROP. Dzięki temu możliwe jest lepsze utrzymanie kabiny w czystości i zapobieganie osadzaniu się kamienia. Jej ścianka szklana od spodu posiada wąską, aluminiową listwę, która nie tylko wzmacnia i stabilizuje całą konstrukcję, lecz nadaje jej stylowego wyglądu.

ELEGANCE Sanotechnik DC100

W podobnej cenie znajduje się ta modułowa kabina prysznicowa walk-in z serii ELEGANCE firmy Sanotechnik. W komplecie znajdziemy ściankę stałą i skrzydło drzwiowe. Ścianka stała dostępna jest w wymiarze: 100 x 195 cm, a skrzydło drzwiowe 60 x 195 cm. Zastosowano w jej wypadku szkło bezpieczne 6 mm, bezbarwne z powłoką antybakteryjną, chromowane profile i wspornik boczny, zawiasy z mechanizmem unoszenia, z płaskimi śrubami ułatwiającymi utrzymanie czystości. Dostępny jest tu montaż uniwersalny w układzie lewym lub prawym. Proponowane z tej serii drzwi o odmiennych wymiarze można montować w dowolnej odległości od ściany o dogodnej przestrzeni użytkowej. Montaż powinien zostać przeprowadzony na odpowiednio dobranym wymiarowo brodziku lub bezpośrednio na posadce.

Kabina prysznicowa Open Surf 140 x 90 cm Walk-In B4960ULUTR

Ta kabina prysznicowa włoskiej marki Samo to produkt z wyższej półki, za który przyjdzie nam zapłacić ponad 3000 złotych. Jest to sporych rozmiarów kabina prysznicowa z otwartym wejściem. Wyeliminowanie drzwi sprawiło, że dostęp do kabiny stał się o wiele swobodniejszy. Model ten został wykonany z bezpiecznego szkła o grubości 8 mm, pokrytego powłoką StarClean. Powłoka ta o wiele bardziej ułatwia utrzymanie kabiny w czystości. Sam montaż możliwy jest tutaj zarówno bez brodzika, jak i również z dedykowanym brodzikiem Samo Open Surf. Istotne może być to, iż kierunek wejścia ustalimy sami przy montażu poprzez odpowiednie obrócenie kabiny. Jej wymiary to 140 x 90 cm, wysokość 203 cm, a szerokość wejścia 50 cm.

Radaway Modo III kabina walk-in 170×80

W porównaniu do pierwszego modelu w naszym zestawieniu, Radaway Modo III to kabina walk-in o większych wymiarach, jak i wyższej cenie. Przeznaczona jest do montażu zarówno na brodziku jak i bezpośrednio na podłodze. Stanowi ona kombinację dwóch tafli szkła bezpiecznego hartowanego o grubości 6 mm, które razem tworzą kabinę prostokątną z wygodnym wejściem. Tafle z boku są przytwierdzone do ścian za pomocą profili, a dodatkowo cała konstrukcja kabiny wzmocniona jest górnymi stabilizatorami. Wymiary tego modelu to szerokość: 1685-1700 mm x 785-800 mm, wysokość: 2050 mm. W standardzie otrzymujemy szkło przezroczyste z powłoką Easy Clean. Również i ten produkt możemy zamówić ze szkłem w kolorze brązowym, grafitowym, satynowym bądź w opcji UltraClear.

Radaway Eos II kabina Walk-In 100 cm

Z tej samej firmy proponowany jest nam model Eos II. Stanowi on rozszerzenie cieszącej się od lat dużą popularnością serii Eos. Producent wprowadził kolejne siedem modeli kabin prysznicowych, dwa modele drzwi wnękowych oraz parawan nawannowy. Jest to egzemplarz, który można zamontować zarówno w dużej jak i małej łazience. Zastosowane zostały w nim duże tafle szkła o grubości 6 mm, które zostały osadzone są na zawiasach rurowych z innowacyjnym systemem pozycjonowania. Sporą zaletą jest fakt, iż drzwi otwierane są zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz kabiny, tworząc przez to szerokie i wygodne wejście. Taki element nie narusza przy tym zewnętrznej przestrzeni kabiny, co z kolei pozwala na montaż dodatkowych produktów nawet w niewielkiej łazience.

Producent dał nam do dyspozycji system profili przyściennych umożliwiający niwelację krzywizny ściany w zakresie do 10 mm. System poziomych i pionowych uszczelek oraz listwy progowe z łącznikami odprowadzają wodę do wewnątrz kabiny i chronią łazienkę przed zalaniem. Szkło przejrzyste standardowo zostało zabezpieczone powłoką Easy Clean. Możemy ją montować zarówno na brodzikach jak i bezpośrednio na podłodze. Istnieje również opcja zamówienia kabiny bez listwy progowej. Opisywany egzemplarz posiada szerokość 1000 mm, szerokość brodzika: 985-995 mm, wysokość: 1970 mm.

MASSI Pro 90×170 MSKP-A1021-90

Z niższej półki cenowej, czyli w okolicach 1000 złotych ciekawym wyjściem może być ta kabina. Massi Walk In System Pro (90×170) to niezwykle ciekawy, 3-ściankowy model, w bardzo dobrym stopniu pasujący do przestronnych, nowocześnie urządzonych łazienek i salonów kąpielowych. Dzięki niej możemy zyskać komfortową przestrzeń natryskową. Ścianki wykonane zostały z transparentnego, bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8 mm, które dodatkowo wyposażono w technologię Easy-Clean. W komplecie znajdziemy stabilizator i profil przyścienny. Jej wymiary to 90 x 170 x 195 cm. Z kolei zakres regulacji stabilizatorów wynosi 89-91 cm oraz 169-171 cm. Standardowo montaż możliwy jest na posadzce lub brodziku. Zastosowana minimalistyczna forma sprzyja łatwiejszemu utrzymaniu jej wnętrza w czystości.

Może Ci się także spodobać...