Jacuzzi – także w naszej łazience

Jeszcze kilka lat temu jacuzzi kojarzyć się nam mogło z centrami spa czy też droższymi hotelami. Jednak te wanny z hydromasażem stają się coraz bardziej dostępne także i dla nas samych. Jeśli tylko posiadamy odpowiednie warunki w swej łazience, możemy zdecydować się na wybrany model w dosyć rozsądnej cenie.

Dlaczego warto kupić jacuzzi?

Nawet najbardziej przyjemna kąpiel w zwykłej wannie nie jest w stanie równać się tej, jaką oferują nam wanny z hydromasażem. Czeka tu nas po prostu czysta przyjemność płynąca z korzystania z jacuzzi oraz rozkoszowania się relaksem po ciężkim dniu w pracy. Jacuzzi to także bardzo dobry pomysł na niezwykle udany wieczór w samotności lub z drugą osobą. Warto również oczywiście wspomnieć o wartościach zdrowotnych. Taki masaż wodny jest świetny na różnego typu dolegliwości bólowe, zwłaszcza stawów, mięśni, kręgosłupa. Oferowana przez taką wannę hydroterapia nie tylko leczy, lecz pozwala nam się wyciszyć, ukoić zmysły, zminimalizować stres, a nawet oczyścić organizm z części toksyn. Jest to znakomite rozwiązanie dla nas pod względem fizycznym oraz psychicznym.

Jacuzzi w domu

Dziś coraz częściej taka wanna z hydromasażem pojawia się w nowoczesnych łazienkach. W średniej wielkości łazience bez problemu powinniśmy zainstalować jacuzzi dla 2-3 osób. Oczywiście, decydując się na taki element wyposażenia, musimy zdawać sobie sprawę z jego ceny oraz pewnych ograniczeń, jakie mogą nas czekać. Przede wszystkim zabiera on sporo miejsca, co automatycznie sprawia, że musimy poświęcić więcej uwagi na urządzenie wnętrza. Taka wanna zajmuje niemałą powierzchnię, dlatego też możemy potem nie mieć przestrzeni na pralkę czy meble łazienkowe. Oczywiście wszystko uzależnione jest od metrażu naszej łazienki. Im jest on większy, tym będziemy mieć mniej problemów.

Jaki typ jacuzzi?

Na rynku możemy zetknąć się z wieloma modelami takich wanien. Najczęściej dzielą się one według tego, jaki rodzaj hydromasażu nam oferują. Spotkamy się z urządzeniami wodnymi, wodno-powietrznymi oraz powietrznymi. W przypadku pierwszego, który jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, w określonych miejscach w wannie wypuszczane są strumienie wody, które oddziałują na nasze ciało. W modelach wodno-powietrznych oprócz tego podstawowego systemu wykorzystuje się także sprężone powietrze, które pełni rolę dotleniającą naszą skórę. Jeśli wybierzemy wyłącznie masaż powietrzny, zwany perełkowym, to w takim typie z dysz lub perforowanego dna wanny wydostawać się będą na nas drobne bąbelki powietrza, zapewniające niezwykle delikatny masaż rozluźniający i wyciszający.

Zależności cenowe

Kosz typowego jacuzzi uzależniony jest nie tylko od jego rozmiarów, lecz też samego wyposażenia. Zazwyczaj w takiej wannie znajduje się od 4 do 12 dysz, choć liczba ta może być wyższa. Mogą mieć one regulowany kąt ustawienia, dzięki czemu mamy większe możliwości dostosowania ich do własnych preferencji. Takie dysze mogą być regulowane ręcznie lub też automatycznie. W bardziej zaawansowanych oraz oczywiście droższych modelach otrzymamy także okazję do zmiany ciśnienia i temperatury wody, samej mocy oraz rodzaju strumienia. To nie wszystko, albowiem zaawansowane modele zawierać w sobie mogą także wiele dodatkowych funkcji, jak radio, podświetlenie halogenowe, antypoślizgowe dno, system dezynfekcji lub podgrzewania wody.

Warto wybrać takie modele, które posiadają dodatkowo baterie montowane na obrzeżach wanny, gdyż dzięki temu jacuzzi pełnić będzie także rolę klasycznego miejsca do codziennej higieny. Nie zapominajmy, że częste kąpiele w takim miejscu wiązać się będą z całkiem sporymi rachunkami za wodę. Najtańszą wannę z hydromasażem znajdziemy w ofertach sklepów za około 3 tysiące złotych. Im większe oraz bardziej zaawansowane modele, tym musimy się liczyć ze znacznie większymi wydatkami.

Może Ci się także spodobać...