Gadżety do łazienki – nie musi być nudno!

Łazienka jest miejscem, w którym myślimy przede wszystkim o komforcie oraz funkcjonalności. Tymczasem warto od czasu do czasu zastanowić się nad czymś oryginalnym, co nada takiemu miejscu kolorytu, czegoś „z jajem”. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie kilku produktów. Takie gadżety do łazienki będą czymś oryginalnym i wesołym w naszym domu.

Głośnik bezprzewodowy

Kilka lat temu na rynek wprowadzone zostały głośniki bezprzewodowe. Dzięki nim możemy cieszyć się muzyką prosto z naszego telefonu, laptopa czy tabletu. Daje nam to sporo swobody na imprezach i podczas wyjazdów. Jednak takie głośniki przydać się nam mogą także w łazience. Chodzi o zupełnie nowe produkty, jakimi są wodoodporne modele. Takie głośniki ze specjalną przyssawką możemy zainstalować w kabinie prysznicowej lub też przylepić tuż nad wanną albo obok niej. Od tego momentu możemy każdego ranka słuchać muzyki i śpiewać pod prysznicem lub wieczorami cieszyć się relaksacyjną muzyką czy też romantyczną atmosferą.

Zasłona prysznicowa

W wielu starszych modelach pryszniców lub też w wannach ze słuchawkami prysznicowymi niezbędne są zasłony, które dają nie tylko więcej prywatności, lecz też chronią łazienkę przed zalaniem. Posiadając taki element w swej łazience, warto zamiast standardowej zasłony prysznicowej wybrać coś oryginalnego. Mowa tutaj o zasłonie z pomysłem. Sporym powodzeniem cieszą się białe zasłony wraz z malunkiem imitującym prześwitujące przez nie ciało. Fani filmowi, zwłaszcza horrorów, lubią decydować się na zasłony z motywami krwi. Ciekawie musi wyglądać zasłona cała w czerwonych plamach lub też z wizerunkiem nożownika z Krzyku czy Psychozy. Oczywiście takich modeli zasłon jest niezwykle dużo, dlatego też mamy spore szanse znaleźć coś idealnego dla siebie.

Szczotka do WC

Przyzwyczailiśmy się do korzystania z tradycyjnych plastikowych modeli szczotek do WC. Większość dostępnych na rynku modeli niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jednak można znaleźć też takie z pomysłem. Chodzi tu w głównej mierze o kształt rączki. Producenci prześcigają się w koncepcjach. Dzięki temu w sklepach internetowych dostępne są szczotki przypominające miecze, strzelby, karabiny, rośliny, głowy zwierząt. Będą one nie tylko funkcjonalne, lecz też wprowadzą ciekawy smaczek do naszego pomieszczenia.

Stojak i wieszak na papier

Stojak oraz wieszak z przeznaczeniem na papier pełnią niezwykle istotną rolę, albowiem dobrze jest mieć papier toaletowy pod ręką. Z reguły w przypadku stojaków spotkamy standardowe modele z metalu, które mogą pomieścić kilka rolek. Jednak i tutaj wielu producentów stara się wprowadzić coś oryginalnego. Dużym powodzeniem ostatnimi czasy cieszy się mały stojak-siłacz – jest to mały ludek dźwigający sztangę, której ciężarami będą właśnie rolki papieru. Sporym zainteresowaniem cieszą się też artystyczne stojaki, które jednak tworzone są na zamówienie. Z tańszych modeli bez trudu znajdziemy stojaki w kształcie zwierząt, roślin. W przypadku wieszaków mamy o wiele większą dowolność. Spotkamy zarówno proste, jak i bardzo oryginalne modele. Z jednej strony możemy postawić na małe plastikowe wieszaki w formie ludków, zwierząt, a z drugiej strony na coś niezwykle intrygującego, jak rycerzy, elfy, krasnoludy, erotyczne wersje.

Deska sedesowa

Również i deska sedesowa może przybrać zupełnie nowe oblicze. Skoro na rynku dostępnych jest mnóstwo standardowych i jednolitych kolorystycznie modeli, to czemu nie możemy zdecydować się na coś oryginalnego? Przeważają w tym względzie deski związane z popkulturą, zwłaszcza światem filmowym. Nie brakuje również wersji ze śmiesznymi obrazkami, sentencjami czy też z imitacjami pinesek, szpilek lub żyletek. Takie deski dostępne są zarówno w standardowej wersji, jak i wolnoopadającej.

Mydelniczka i dozownik

Również i mydelniczkę oraz dozownik na mydło możemy wybrać zupełnie inne od tych, jakie zwykle spotkamy w sklepach z akcesoriami do łazienki. Sporym powodzeniem cieszą się ostatnimi czasy modele z motywami zwierzęcymi. Dozownik czy mydelniczka w kształcie żaby, ryby lub hipopotama może być nie tylko funkcjonalnym, lecz też wesołym i kolorowym akcentem przy umywalce bądź wannie. Z pewnością taki produkt spodoba się najmłodszym.

Dywanik łazienkowy

Skoro możemy zdecydować się na oryginalną zasłonę prysznicową, to dlaczego nie pomyślimy także o ciekawym dywaniku? Jeden z producentów proponuje nam biały dywanik, na którym znajdują się odciśnięte krwawe ślady stóp. Inny z kolei proponuje nam niezwykle leśny klimat. Chodzi tu o dywanik łazienkowy z mchu, który został wykonany z niegnijącej gąbki, porośniętej różnego rodzaju mchem! Jeśli mamy pociechy kochające wybraną bajkę lub film, to możemy też pomyśleć o dywaniku nawiązującym do postaci lub motywów. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu, a my możemy poświęcić się przecież na rzecz maluchów.

Co jeszcze możemy kupić?

To oczywiście nie wszystkie zabawne gadżety do łazienki. Znajdziemy szereg przedmiotów codziennego użytku, jak organizery łazienkowe, kubki, stojaki na szczoteczki do zębów, wieszaki, korki i zatyczki do wanny. Ponadto mamy okazję zakupić sporo akcesoriów typowo dziecięcych. Znajdziemy nawet specjalną półkę na laptopa, dzięki której możemy oglądać filmy i seriale, będąc jednocześnie w trakcie relaksacyjnej kąpieli.

Głośniki przenośne

polecane
niedostępny
  • Producent: JBL 
polecane
niedostępny
  • Producent: Creative Labs 
polecane
niedostępny
  • Producent: Xiaomi 
polecane
od 1 499 zł
  • Producent: HARMAN KARDON 

Może Ci się także spodobać...