Elementy dekoracyjne do oryginalnej łazienki

Podążanie za trendami nie musi podobać się każdemu. Dlatego właśnie dobrze jest uruchomić wyobraźnię i zaaranżować przestrzeń domu wedle swoich wyobrażeń. Jakie zatem elementy dekoracyjne warto wykorzystać?

Elementy dekoracyjne w służbie oryginalnego designu

By stworzyć coś wyróżniającego się, nie trzeba wydawać fortuny. Niejednokrotnie wystarczy twórcze podejście do dostępnych na rynku materiałów. Wiele ciekawych zastosowań mają na przykład niewielkie kafelki służące do tworzenia mozaik. Przyzwyczailiśmy się do tego, że mają one stanowić pewną zwartą całość i najczęściej wykorzystujemy je, by wypełnić wnęki w ścianach lub stworzyć ramę dla tafli lustra. Tymczasem te elementy dekoracyjne można wykorzystać w bardziej twórczy sposób. Łatwe jest przyklejenie ich na ścianie tak, aby tworzyły coś na kształt obrazu. Warto zatem na tle farby hydrofobowej stworzyć pewną ilustrację z odpowiednio przyciętych płytek. Dobrze jest pomyśleć również o tym, by przestrzeń pomiędzy nimi wypełnić fugą w różnych odcieniach. Uzyskany efekt jest naprawdę ciekawy i zaspokoi potrzeby tych, którzy nieustannie szukają nowości. Niektórzy w ten sposób przyozdabiają nawet umywalki umieszczone na blacie łazienkowym. Trzeba jednak pamiętać wówczas, by zdecydować się na ceramikę w kształcie prostokąta lub kwadratu. Dzięki temu wykonanie prac będzie zdecydowanie mniej pracochłonne i znacznie łatwiejsze.

Elementy dekoracyjne oparte na materiałach naturalnych

Wiadomo, że obowiązującym dziś trendem jest wykorzystywanie elementów drewnianych. Dobrze jest oczywiście zaufać podszeptom projektantów i umieścić je na przykład na podłodze w postaci posadzki. Warto jednak pójść o krok dalej i pokusić się o naturalne źródło oświetlenia. Jak to zrobić? Wykorzystując różnorodne lampiony. Dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach nadają przestrzeni wyjątkowego ciepła, które daje płomień zamknięty w szkle. Wiadomo jednak, że należy wówczas zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i wszystko odpowiednio przemyśleć. Niemniej jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy nie lubią zbyt dużej ilości światła powstającego przy użyciu bardzo dzisiaj popularnych diod LED.

Podświetlane lustro rodem z garderoby gwiazd

Zwierciadło, w którym przeglądamy się na co dzień, musi prezentować się wyjątkowo. Odpowiednio dobrane sprawi, że pomieszczenie nabierze oryginalności. Warto więc zainspirować się metodami projektantów coraz częściej sięgających po rozwiązania, dzięki którym można oświetlić twarz bez korzystania z oświetlenia w postaci zewnętrznej lampy. Montują żarówki wewnątrz ramy lustra, a wyniki tych działań są oszałamiające. Światło zamknięte w matowej osnowie daje bardzo ciekawy efekt, którzy spodoba się nie tylko kobietom. Wygląda bowiem bardzo nowocześnie, co docenią osoby chcące w tej materii podążać za nowościami.

Żarówki żarnikowe mają wyjątkowy czar

Te produkty szturmem zdobywają rynek. Kolejni producenci prześcigają się w produkowaniu coraz nowszych modeli. Dlatego właśnie wykrzywiają żarzące się pręciki na wiele różnych sposobów. Uzyskują w ten sposób bardzo ciekawe kształty, które prezentują się oszałamiająco. Tymczasem niewiele osób decyduje się na stosowanie tego rozwiązania. Dlatego właśnie osoby szukające sposobu na wyróżnienie się z tłumu powinny się na nie zdecydować. To prosty sposób na nadanie pomieszczeniu szczypty oryginalności bez ponoszenia dużych wydatków. Nie można oczywiście zapomnieć przy tym o odpowiedniej oprawie. Najczęściej spotyka się oczywiście źródło światła swobodnie zwisające z sufitu na długim przewodzie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamknąć je w odpowiednio przygotowanej obudowie. Ciekawie prezentują się te wykonane z przeźroczystego szła i przypominające słoiki. Mają w sobie niepowtarzalny urok i sprawiają, że możliwe jest nadanie łazience industrialnego szlifu.

Sterowanie oświetleniem za pomocą smartfona

Oprzyrządowanie przygotowane z myślą o automatyzacji domu jest pewną innowacją. Szczególnie wówczas, gdy sprzężone jest z urządzeniami mobilnymi. Pozwala na to, aby za pomocą smartfona czy tabletu możliwa była zmiana koloru emitowanego światła. Możliwe jest wtedy sterowanie pasmami lampek LED lub innymi źródłami oświetlenia. Wówczas zyskuje się efekt, którego nie sposób stworzyć przy pomocy tradycyjnych lamp dostępnych na rynku.

Urządzanie nowoczesnej łazienki wymaga patrzenia w przyszłość. Trzeba zatem śledzić najnowsze trendy i zestrajać je kreatywnie z różnymi materiałami. To właśnie wtedy uzyskuje się odpowiednio wyróżniające się zestawienie urozmaiconych elementów.

Taśmy LED

polecane
niedostępny
 • Producent: LED line 
 • Długość: -
polecane
niedostępny
 • Producent: LED line 
 • Długość: -
polecane
od 59 97
 • Producent: -
 • Długość: 500 cm
polecane
od 129 97
 • Producent: -
 • Długość: 500 cm

Żarówki

polecane
niedostępny
 • Producent: MGM 
 • Moc: 6 W
polecane
niedostępny
 • Producent: Nowodvorski 
 • Moc: -
polecane
niedostępny
 • Producent: Nowodvorski 
 • Moc: -
polecane
niedostępny
 • Producent: Nowodvorski 
 • Moc: -

Może Ci się także spodobać...